Knižnica na Piatej avenue přehled

Knižnica na Piatej avenue https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478819/bmid_kniznica-na-piatej-avenue-b9T-478819.jpg 4 46 46

V roku 1913 získal Laurin manžel pozíciu správcu v Newyorskej verejnej knižnici, kam sa celá rodina presťahovala. Laura je moderná žena, ktorá túži po ďalšom vzdelaní a spočiatku ju v tom podporuje aj jej manžel. Keď sa pustí do štúdia novinárstva na Kolumbijskej univerzite, svet sa pred ňou otvorí. Priťahuje ju nová bohéma v Greenwich Village, kde objaví Heteroxy Club – radikálnu ženskú skupinu, ktorej členky nahlas prezentujú svoje názory na volebné právo, kontrolu pôrodnosti a práva žien. Aj Laura začne spochybňovať svoju úlohu manželky a matky. Keď však niekto odcudzí z knižnice vzácne knihy a krádež ohrozí jej domov a inštitúciu, ktorú miluje, je nútená prehodnotiť svoje priority... hoci pritom môže stratiť všetko. O osemdesiat rokov neskôr, v roku 1993, získa Laurina vnučka Sadie prácu snov, stane sa kurátorkou Newyorskej verejnej knižnice. Jej práca sa však zmení na nočnú moru, keď zo slávnej zbierky Berg začnú miznúť vzácne rukopisy, poznámky a knihy. Sadie sa obráti na súkromnú detektívnu kanceláriu, aby našla vinníka. Vyšetrovanie odhalí nečakané pravdy, ktoré vrhnú nové svetlo na najväčšiu tragédiu v histórii knižnice.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Lions of Fifth Avenue

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Knižnica na Piatej avenue. Přihlašte se a napište ho.

Awča
20.05.2024 4 z 5

Kniha má pěkný námět: Newyorská knihovna a ženy, které mají touhu se prosadit, každá v jiné době.
Propojení obou časových linií je zajímavé, čtení mě bavilo, i když to bylo spíše klouzání povrchu. Více mě zaujal příběh z hlubší minulosti s feministickým tématem, které zde vyznívá úplně přirozeně. Mladší příběh je trochu plošší, nemá takové nosné téma, a bez zápletky s krádežemi knih by se dost táhnul.
Celkově milé čtení a splněné téma do letošní výzvy.

milito999
15.04.2024 2 z 5

Kniha mě nijak neoslovila. Dočteno již jen z mojí osobní povinnosti docitat každou rozečtenou knihu.

bookcase
06.04.2024 4 z 5

Hezký příběh se zajímavým a trochu smutným vyústěním. Potěšilo věnování knihovníkům :)

Instinkt, Dům tisíce šepotů (32. týden)

06.08.2023

Kniha Knižnica na Piatej avenue v seznamech