Nezvestná přehled

Nezvestná https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411759/bmid_nezvestna-DG8-411759.jpg 4 40 40

Psychotriler o žene odhaľujúcej zničujúce tajomstvá svojej rodiny a vlastnej identite. Pri vyučovaní na komunitnej škole v Melbourne sa cez prestávku prihovorí učiteľke fotografovania Kim Leamyovej neznámy muž s americkým prízvukom. Vysvetlí jej, že pátra po zmiznutom dievčatku z Mansonu v americkom štáte Kentucky. Kim prekvapí, že k tej udalosti došlo už pred dvadsiatimi ôsmimi rokmi. A ako je možné, že neznámeho priviedlo pátranie až do Austrálie? Muž je presvedčený, že tým strateným dievčatkom je Kim. Najprv ju to pobaví, veď vie, že celý život prežila v šťastnej rodine v Melbourne a v Spojených štátoch nikdy nebola. Keď však uvidí fotku dievčatka, začnú v nej hlodať pochybnosti. Okrem iného aj preto, že jej mama už zomrela a v albumoch z detstva chýbajú snímky, na ktorých by mala menej ako dva roky. Kim sa chce stoj čo stoj dopátrať pravdy a vydá sa na nebezpečnú cestu do rodiska stratenej Sammy, zahaleného temným tajomstvom, kde na ňu striehnu zlovestné tiene minulosti. Sektárstvo a fanatizmus niektorých ľudí sú stále živé a rovnako hrozivé ako jedovaté hady, ktoré kedysi používali pri tmárskych rituáloch. Pozoruhodný debut austrálskeho scenáristu Christiana Whitea nadväzuje na najlepšie tradície v duchu románov Gillian Flynnovej a Stephena Kinga a prináša vzrušujúce rozprávanie o únose dievčatka, dlhoročnej traume príbuzných, nekonečnom hľadaní, nebezpečnom kulte, malomestských intrigách, dojemnej rodinnej súdržnosti a o tom, ako na troskách nefunkčnej rodiny vznikajú nové vzťahy a obnovené príbuzenské putá.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Nowhere Child , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nezvestná. Přihlašte se a napište ho.

RADIN
27.09.2023 4 z 5

Keď prišiel otec za Kim do nemocnice a predstavil jej svojho manžela,no ja by som sa asi dogrcal ,fúúj.Inak kniha je skvelá.

Tamirai
14.04.2023 4 z 5

Pre mňa úplne skvelá kniha. Zaujímavá zápletka, sympatické aj nesympatické postavy a prostredie v knihe bolo originálne a autor sa skvelo pohral s časovými rovinami a odhaľovaním pravdy.

knihomolka_eli
27.06.2022 4 z 5

Za Kim - učiteľkou fotografovania príde cez prestávku muž, ktorý pátra po zmiznutom dvojročnom dievčatku z minulosti. Tento muž je presvedčený, že práve Kim je tým dievčatkom. Kim si najskôr myslí, že došlo k totálnemu omylu, ale pochybnosti ju stále viac a viac nahlodávajú. Keď jej predostrie aj dôkazy, ktoré sú veľmi uveriteľné, vydá sa s ním na cestu poznania svojej minulosti.

Musí byť absolútne šokujúce a zničujúce v dospelosti zistiť, že je človek unesený. Kimin celý život sa obráti naruby a začína mať pocit straty vlastnej identity. V jej mysli sa vynárajú rôzne otázky: Kto sú jej rodičia? Uniesli ju? A kto je vlastne ona? Je Sammy?

V knižke sa striedajú kapitoly z minulosti, z času Kiminho zmiznutia a kapitoly z prítomnosti, z Kiminej cesty za pravdou.

V tejto knižke nájde čitateľ všetko, únos, pocity členov rodiny zmiznutej, túžbu nájsť ju a u niektorých túžbu zabudnúť, veľkú dávku toleranie k pocitom iných - pretože každý z nás preživa situácie inak, no aj pošahanú sektu a ľudí ktorých absolútne zmanipulovala, LGBT tému, dobrú zápletku a prekvapivý záver. Ten ma naozaj prekvapil, medzi mojimi podozrivými toto meno nefigurovalo.
Knižka sa mi páčila a odporúčam ju :)

Knižní novinky (23. týden)

02.06.2019

Kniha Nezvestná v seznamech