Všetky farby života

Všetky farby života https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482536/bmid_vsetky-farby-zivota-ae2-482536.png 5 20 8

Nikto nenakreslí ľudský strach, nádej a sny tak ako Lisa Aisato. Autorka do Všetkých farieb života vybrala svoje najlepšie ilustrácie, niektoré už známe ale aj úplne nové, a napísala k nim láskavé slová o živote, ktorým si musíme všetci prejsť. Od detstva až po starobu nás sprevádzajú láska, smútok, pochybnosti aj obrovská radosť. Všetky tieto city zobrazuje Lisa jedinečným štýlom, ktorý sa dotkne najhlbších zákutí našej duše. Kniha je rozdelená do šiestich kapitol, v ktorých sú ilustrácie a texty venované rôznym životným etapám: Detstvu – otvorenému, zázračnému a zvedavému obdobiu, kedy leto bolo zelenšie a zima omnoho belšia. Mladosti plnej citových búrok, životne dôležitých rozhodnutí a opojných priateľstiev. Dospelosti s novou zodpovednosťou a správnou voľbou. Rodinnému životu sprevádzanému chaosom, nedostatkom času a silnou láskou. Strednému veku, keď prichádza pokoj, vyrovnanosť a nové možnosti. A nakoniec starobe so životnými skúsenosťami, smútkom a veľkou slobodou. Slovo, ktoré sprevádza ilustrácie, nám prináša radosť, ktorú prežíva každý čitateľ pri listovaní v tejto knihe.... celý text

Literatura světová Filozofie
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Livets alla färger , 2021

Starmoon
05.02.2024 5 z 5

Krásne. Predovšetkým krásne ilustrované, ale aj krátke sprievodné texty boli fajn, minimálne v tom zmysle, že takto nejako by sa dala zhrnúť životná skúsenosť veľkej časti ľudstva, teda z jeho západnej časti, rátajúc tu aj Čechov a Slovákov.

TerJac
22.05.2023 5 z 5

Autorku a ilustrátorku v jednom moc dobře znám. Moc bych si přála, aby mohla svými slovy vyjádřit to, co ona vyjadřuje barvami a svými obrazy. Vyjádřit moje pocity, které mi její obrazy vyvolávají, bych mohla popsat jako snahu chytat motýla bez síťky. Zoufale se snažím té krásy dotknout, ale je mi hrozně vzdálená. Její obrazy ke mně promlouvají jakoby z jiného světa. Ze světa, kde je tak jednoduché ukázat, co cítím, jak moc miluji život, jak je život krásný ......... Pak knihu zavřu a vím, že je ta krása fuč ..... že motýl uletěl.

Děkuji Liso za tvé knihy, při jejichž prohlížení mám svého motýlka v dlani.

Tamirai
14.04.2023 5 z 5

Toto je jedným slovom - NÁDHERA. Obrázky rozprávajú svoje príbehy samé, len veľmi jemne ich sprevádza na dvojstránkach nejaká tá veta, citát, myšlienka a v mnohom sa čitateľ môže vidieť a v ďalších obrázkoch napr. uvidí svojich blízkych.... je to veľmi pekne spracovaná kniha.

JajaCZ
25.05.2022 5 z 5

Krásna kniha, krásne ilustrácie, ale verím tomu, že nesadne každému, preto odporúčam pred kúpou zalistovať v knihkupectve, aby ste vedeli do čoho idete, Ja som knihu vyhrala, a považujem to za znamenie, že sa ku mne mala dostať a mala sa dotknúť môjho srdca :)

wiix
13.05.2022 4 z 5

Toto prišlo ako z jasného neba! Nikdy som o nej nepočula a dlho sa mi nestalo, že ma kniha tak milo prekvapila.
Nie je to až tak o príbehu, je to o ilustráciach, o emóciach, o živote. Každá stránka je tak nádherná. Len jedna veta, veľa farieb, veľa spomienok, mnoho premýšľamia. Dojemné. Krásne farebné, ako život sám.

tlllk
01.05.2022 5 z 5

O čom sa nedá hovoriť, o tom sa má mlčať. Ale toto mlčanie je plné farieb a vône, treba videť na vlastné oči.

sissque
17.02.2022 5 z 5

Lisa Aisato má ten dar, že dokáže přesně zachytit, tak, jak stojí v názvu knihy, všechny barvy našeho života.
Krásu hledá v každém a všude a ty obrázky jsou tak přirozené a opravdové, že vás chytí za srdce.

Textu v knize není mnoho, ale ten příběh se jednoduše vypráví sám.
Z ilustrací na vás přímo dýchá a vy máte chuť je pohladit a stále si v knize listovat.

Tak pokud máte také rádi umění, rozšiřte svou sbírku o tuto výjimečnou publikaci – slibuji, že nebudete litovat.

Ďumbierka
31.12.2021 5 z 5

Úžasná kniha ️. Som veľmi rada, že som si ju kúpila. V knižnici sa rozhodne nestratí a už som si ju čítala/listovala trikrát.
Veľa toho textu tam nie ne, ale tu text dopĺňa príbeh, ktorý rozprávajú ilustrácie.
Nádhera.
Lisa Aisato je srdcovka :)

autorské ilustrace

Lisa Aisato
norská, 1981
2018  92%Dívka, která chtěla zachránit knížky
2019  80%Luna a ryba
2021  98%Všetky farby života

Kniha Všetky farby života je v