Tamirai Tamirai komentáře u knih

Kde sa les dotýka hviezd Kde sa les dotýka hviezd Glendy Vanderah

Prostredie v knihe je čarovné a aj príbeh tak pôsobí. Dlho neviete, čo si myslieť a kam to celé smeruje. Je to pekná kniha. Silná, veselá aj smutná, aj napínavá a nezabudlo sa v nej ani na lásku v rôznych podobách.

15.04.2023 3 z 5

Umění závodit v dešti aneb Jak jsem byl psem Umění závodit v dešti aneb Jak jsem byl psem Garth Stein

Úžasná kniha. Výnimočný príbeh, ktorý chytí za srdce. Ak vás baví motor-šport a máte aspoň nejaký vzťah k zvieratám - psíkom, tak skúste siahnuť po tejto knihe. Možno si aj poplačete a rozhodne sa vám zapíše do srdca. Je to veľmi pekný príbeh.

Stratený muž Stratený muž Jane Harper

Výborný, záhadný a napínavý príbeh z prostredia Austrálie, konkrétne vnútrozemia. Tajnosti, jedna početná rodina a malá komunita v ďaleko blízkom meste. Do toho tu máme aj prvky romantiky, alebo aspoň minimálne vzťahové záležitosti medzi rôznymi postavami a mňa toto veru veľmi bavilo.

15.04.2023 5 z 5

Dych: nová veda o stratenom umení Dych: nová veda o stratenom umení James Nestor

Je dobré si knihu prečítať a je dobré dýchať nosom.
Okrem mnoho iných vecí, samozrejme.

Kat Kat Chris Carter

Ďalší príbeh s dvoma veľmi sympatickými detektívmi. Príbeh bol zaujímavý, zápletka dosť originálna, ale fú veľmi krutá.
Prekvapením bol pre mňa spúšťač, psychologická hra s čitateľom, ktorý nakoniec odhalil vraha a aj to čo tomu všetkému predchádzalo.
Niekedy sú ľudia ani nie ľuďmi, zostane v nich len bolesť a zloba.

15.04.2023 3 z 5

Nový domov Nový domov Robyn Carr

Zaujal ma seriál na Netflixe. Dovtedy som ani netušila, že takáto knižka, či séria existuje. To prostredie vo Virgin River je priam dokonalé a hneď by som sa tam presťahovala.

Je to vyslovene oddychovka, v seriáli bolo mnohé inak, tak to býva, ale mňa bavila aj knižka. Samozrejme je každému jasné ako knižka skončí, to vieme od prvej stránky, ale ja som rada na pár momentov odišla do tohto mestečka, kde si ľudia pomáhajú, držia pri sebe a sú si oporou a samozrejme, nie je núdza o romantiku

Prečo nie? Ja som spokojná :)

P.S. - jediné, čo je u mňa už také cez čiaru, je tá hrozná obálka. Česká je krásna a naša slovenská, tá dostala hádam najhoršiu obálku z najhorších, och!!!! Ale, aj napriek tomu, som si knižku prečítala a bolo to fajn.

15.04.2023 4 z 5

Freed Freed E. L. James (p)

Najlepšia z častí, ktoré sú prerozprávané z pohľadu C. Greya. Chcela som prečítať už všetky, keď som sa na to dalo a táto sa mi páčila najviac. Som rada, že som si ju prečítala.

Útes Útes Nora Roberts

Výborná knižka. Napínavá, dobrodružná a pretkaná romantickou linkou medzi hrdinami. Pátranie po poklade, potápanie, všetko to malo svoje čaro. Takéto knižky v dnešnej dobe už vychádzajú málo a je to škoda.

Láska slečny Elliotovej Láska slečny Elliotovej Jane Austen

Musím sa priznať, že na knihu ma v tomto prípade nalákal film. Nestáva sa to často, ale občas áno a som za to rada.
Vďaka filmu som zatúžila po tom, nazrieť do príbehu skrz tvorbu a predstavu autorky, užiť si to prostredie, kde sa kniha odohráva a aj jemnú, humornú a láskavú linku vzťahov, ktoré v knihe sú. A že ich bolo...
Bolo to skvelé čítanie a rada si knihu prečítam niekedy opäť ;) .

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Krásna knižka. Ilustrácia a prevedenie pohladí oči nielen deťom, ale aj nejednému dospelákovi.

14.04.2023 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Pekný príbeh, pohladí po duši :)

14.04.2023 4 z 5

Druhá časť sa mi páčila. Bola som rada, že vlastne je, lebo som čakala ako sa príbeh skončí. Nie je to príbeh, ktorý budem čítať zasa znova, ale som rada, že som knihu čítala. V danom momente sa mi veľmi páčila a užívala som si každú stránku :)

14.04.2023 4 z 5

Dieťa noci Dieťa noci Karen McQuestion

Veľmi dobrý rodinný thriller alebo rodinná dráma. Knižka udržala moju pozornosť od začiatku do konca a čítala sa výborne.

14.04.2023 5 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Milo ma táto kniha prekvapila. Skvelé, oddychové čítanie, ktoré mi nejeden raz zdvihlo kútiky úst.

Prvá kniha, v ktorej bol hlavný hrdina pretekár F1, ktorú som čítala. Už dávno som premýšľala, či vôbec na trhu niečo také je a našla som úplnou náhodou práve - Formulistu.
Pokiaľ ide o svet F1, musím povedať, že autorka si to naštudovala úplne skvele a aj pokiaľ nie ste fanúšikmi tohto športu, myslím, že vám budú v knihe veci dostatočne vysvetlené, aby ste sa nestrácali a zároveň, aby ste neboli prehltení informáciami.

Romantika, smiech, dokonca aj napätie. Hrdinka príbehu je krásna, vysoká, relatívne známa modelka, ktorá sa však vlastne živí tým, že robí súkromnú ochranku v utajení a buduje si povesť “Zlatokopky, kvôli ešte lepšiemu utajeniu.

V tomto príbehu bola celkom fajn aj zmienka ohľadom výšky, či už Anthonyho alebo Vanessy.
Pretekári celkovo, ale hlavne tí v F1 sú často menší, pretože je to pre nich výhoda, či už ide o priestor alebo váhu, ako je akýsi priemer medzi mužmi.
Celkovo sú však medzi nami aj muži, ktorí nemajú „nadpozemských 190 cm a týčia sa nad vysokými ženami.
A rovnako, sú medzi nami aj ženy, ktoré nemajú výšku „nežnej krásky do 170 cm a niekedy sa jednoducho stane, že sú partneri vo vzťahu s rovnakou výškou, alebo je dokonca o niekoľko cm vyššia práve žena.
Som rada, že aj toto bolo v tomto príbehu, hoc je to možno pre niekoho banalita, ale občas si vyššie ženy, či menší muži prejdú aj takými povrchovými hodnoteniami, aj keď vieme, že podľa výšky sa kvalita vzťahu hodnotiť nedá.

Tu na to na začiatku tak nejak hrdinovia poukázali, ale vlastne im to nevadilo, lebo ako je to s pravou láskou - srdcu nerozkážeš a to nerieši, či je vyšší muž alebo žena. Ide o úplne iné veci :)

Ja si rada knihu prečítam za nejaký čas aj znova, bola som maximálne spokojná a mám z nej stále takú fajn radosť.

15.04.2024 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Také fajn oddychové čítanie.

Niekedy ma popisy nezaujali, niekedy áno.
Krajina veľmi čarovná, rada by som sa tam pozrela.

Zápletka medzi Alexom a Lucy bola fajn, Alex bol sympoš už v predošlej časti - Cukráreň v Paríži a naozaj na mňa pôsobil ako dobrý chlap.

Lucy sa postavila znova na nohy a som rada, že sa našla, tak nejak opäť a možno aj o kus silnejšia.

Hekla bola skvelá a celkovo islandský personal v hotelíku, to dodalo knihe čaro.

Avšak stále u mňa zanechalo jej čítanie také priemerné pocity. V niečom super a niekedy som sa nudila, resp. knihy neudržala moju pozornosť na 100%.

Ale som rada, že som si ju prečítala, bolo to fajn :)

10.10.2023 3 z 5

Bezpečné miesto Bezpečné miesto Robyn Carr

Nelahodiaca obálka - aspoň v slovenčine. Ale príbeh bol skvelý.

Virgin River opäť raz nesklamalo.

Mesto, v ktorom by som sama rada žila, v lone prírody, lesy, dobrí ľudia, spolupatričnosť

Krásny príbeh tentokrát o Paige a “Kazateľovi.
Ale opäť je tu aj Mel, Jack a mnohí ďalší.

P. S. ak sledujete seriál, vedzte, že knihy a príbehy v nich sú v mnoho veeľmi odlišné.
Mám rada aj seriál, to prostredie tam je nádherné, ale knihy sú ešte lepšie.

29.09.2023 5 z 5

Vtáky Vtáky Jonathan Elphick

Veľmi vďačná kniha a príjemne malý formát, naozaj aj do vrecka alebo batohu.

25.09.2023 5 z 5

Falošné medové týždne Falošné medové týždne Christina Lauren

Bolo to fajn. Pri mnohých scénach som sa nahlas smiala a zabavila som sa. Niekedy mi bola hrdinka sympatická, niekedy nie. Niekedy to bolo až moc zamotané, ale príbeh na jedno letné čítanie to bol dobrý.

20.08.2023 3 z 5

Ami, chlapec z hviezd Ami, chlapec z hviezd Enrique Barrios

Tak krásna, nežná a citlivá kniha. Koniec ma dojal. Je to Láska. Láska je všetko čo potrebujeme, čo môžne dávať a príjmať.

V knihe nejde o žiadne náboženstvá, o žiadne zákazy, príkazy či poúčania nie každý ju ocení, ale kto áno, dá mu veľa a minimálne krásny príbeh dvoch chlapcov, ktorí vlastne nie sú len chlapcami, sú dušamk, ktoré sú na svojej životnej ceste.

Jedna je už podstatne staršia a prichádza z inelho sveta, druhá už čo to zažila, ale momentálne je v tele, ktoré je ešte len chlapcom a má život na Zemi len pred sebou.

Krásne rozhovory, ktoré ukazujú mnohé aj čitateľovi pokiaľ si ich pustí do srdca.
// Ľudská sloboda je posvätná, tak naša, ako aj sloboda ostatných. Každý človek ja vzácny a jeho slobodnú vôľu treba rešpektovať. //

// Videl si nejaký iný druh okrem človeka, ktorý vedie vojnu proti vlastnému druhu? //

// Keby sme nevedeli, čo je zlé, ako by sme si mohli vychutnať niečo dobré? //

// Keď konáme dobro, tak ho aj zakúsime. Keď páchame zlo, nemôžeme očakávať nič pekné. //

// Šťastie je prirodzeným stavom človeka. Keď je myseľ v súlade so životom, prírodou, prítomným okamihom, nuda neexistuje. Existuje len spokojnosť. //

// Veľkosť a malosť ľudských bytostí závisí iba od miery lásky. //

|| Aký je základný zákon vesmíru? ||
|| Láska. ||

01.08.2023 5 z 5

Experiment Experiment Veronica Roth

Túto tretiu časť som dočítala silou vôle a nejak mi nesadla :(

16.04.2023 1 z 5