Nový domov přehled

Nový domov https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129123/novy-domov-129123.jpg 4 204 204

Virgin River série

Odpovie na lákavý inzerát a ocitne sa vo Virgin River, mestečku uprostred divej kalifornskej prírody, pomenovanom podľa neďalekej rieky plnej rýb. Namiesto romantiky však nastúpi tvrdá realita. Po prvej noci v schátranom dome sa rozhodne pre návrat, lenže ráno na verande doktorovho domu objaví malý živý batôžtek. Zmysel pre povinnosť nedovolí Melinde opustiť mesto a postupne sa zoznamuje s jeho svojráznymi obyvateľmi. Najmä jeden z nich, bývalý vojak námornej pechoty a teraz majiteľ baru Jack, je jej zvlášť blízky. V jej srdci však stále zaberá miesto nebohý manžel a Mel stojí pred ďalším životným rozhodnutím. Na vlastnej koži sa presvedčí, že pred nešťastím a ľudskou zlobou niet úniku, ale ani pred rodiacou sa láskou...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Virgin River , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nový domov. Přihlašte se a napište ho.

@knihomolka
21.02.2024 1 z 5

Ježkovy voči, to je brak! Nikdy bych nevěřila, že Netflix dokáže udělat z mizerný knížky super seriál. První strana chaotická. Ani se nestihnete vžít do děje nebo cokoli pochopit a už jste zapadli do bláta. Bez jediný reakce hrdinky. Prostě zapadla. Okej. Další stránky jsou jedna velká nuda. Postavy nejsou nijak zajímavý. Už v první kapitole víme, že s Mel chce spát celá vesnice, což je klišé jako blázen. A nuda. Vlastně to celý dost rychle upadá a je to nuda, nuda, nuda... Knížce hodně uškodilo, že není psaná v ich formě. Mělo by to úplně jinej účinek. A to už od začátku. Jediný pozitivum je vlastně Hope, která je ztvárněná dost dobře, věrohodně a vcelku sympaticky.

"Do háje!" vztekle jsem praštila do volantu a narazila si ruku. Zapadla jsem v tom největším zapadákově, kde lišky dávají dobrou noc. Zrovna, když na mě čeká paní McCreaová a můj nový život.

Jen nástřel toho, že jiná forma by hnedka zahýbala s celým dějem. No, škoda. Čekala jsem víc.

Atara16
01.07.2023 5 z 5

Pro mě krásná, klidná, čtivá oddechovka na odpoledne.

Tamirai
15.04.2023 4 z 5

Zaujal ma seriál na Netflixe. Dovtedy som ani netušila, že takáto knižka, či séria existuje. To prostredie vo Virgin River je priam dokonalé a hneď by som sa tam presťahovala.

Je to vyslovene oddychovka, v seriáli bolo mnohé inak, tak to býva, ale mňa bavila aj knižka. Samozrejme je každému jasné ako knižka skončí, to vieme od prvej stránky, ale ja som rada na pár momentov odišla do tohto mestečka, kde si ľudia pomáhajú, držia pri sebe a sú si oporou a samozrejme, nie je núdza o romantiku

Prečo nie? Ja som spokojná :)

P.S. - jediné, čo je u mňa už také cez čiaru, je tá hrozná obálka. Česká je krásna a naša slovenská, tá dostala hádam najhoršiu obálku z najhorších, och!!!! Ale, aj napriek tomu, som si knižku prečítala a bolo to fajn.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nový domov v seznamech

v Právě čtených1x