Tamirai Tamirai komentáře u knih

1793 1793 Niklas Natt och Dag

Dobrá historická detektívka, možno aj pre náročnejšieho čitateľa. Ja som bola spokojná, aj keď úplne nemusím nechutnosti v knihách, dalo sa to a odhalenie a záver boli veľmi napínavé aj zaujímavé.

Pasažier 23 Pasažier 23 Sebastian Fitzek

Originálny námet aj prostredie výletnej lode. Smutná minulosť, ktorá sa nám odkrýva počas čítania a mnoho zvratov, napätia, ale aj zaujímavých faktov, ktoré nie sú len autorov výmysel, ale často realita (nielen) na výletných lodiach.

Snehová sestra Snehová sestra Maja Lunde

Kniha, ktorá sa dá čítať každý rok a vždy si pri nej aj poplačem, aj sa usmievam a neprestávam sa kochať krásnymi ilustráciami vo vnútri.

14.04.2023 5 z 5

Temné tajomstvá Temné tajomstvá Hans Rosenfeldt (p)

Dobrý prvý diel severskej kriminálky.

14.04.2023 4 z 5

Oddychovka. Od názvu som čakala niečo viac ako som dostala, ale keď som knihu čítala, tak sa mi kniha čítala dobre a ja som si pri nej oddýchla aj mi slza ukvapla.

14.04.2023 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Veľmi pekná knižka.

Oddýchla som si a pohladila po duši milým príbehom o láske, priateľstve a spolupratičnosti.
Je podľa mňa aj o tom, že niekedy je aj ďaleká cesta spôsob, ako si uvedomiť, že možno nevieme čo chceme, ale podstatné je byť šťastný a nájsť seba samého a možno niekedy, aj keď máme “všetko, musí nám niekto pripomenúť, že sme počas toho procesu takmer stratili kus seba ale podstatné je, si to uvedomiť a chcieť niečo zmeniť.

Bol to príbeh, pri ktorommsa tradične aj zasmejete na milom humore, v ktorom prežijete lásku - niekedy novú a niekedy starú.
a samozrejme, mala som chuť na každý jeden koláč a zákusok z knihy.

To už tak pri knihách od autorky býva.

P.S. v tomto prípade pre mňa nebolo ani tak lákave miesto = mesto/lokalita, kde sa príbeh odohráva, nakoľko Paríž pre mňa nie je nejak lákavý, ale Cukráreň C bola čarovnou oázou a tak isto postavy v tejto knižke. Vzťahy medzi nimi a aj ako sa veci mali.
Koniec mi prišiel kúsok zrýchlený, ale nevadí. Bolo to pekné čítanie.

25.09.2023 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Waaau, toto bol úžasný príbeh! Ak váhate, neváhajte a skúste ju :)
Dobrodružné, napíné a aj zalúbené a vtipné. Všetko, čo mám rada a téma cestovania v čase, tajomná a podivná lóža s mnohými tajnosťami.

16.04.2023 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Super nápad, vzťahy sa tu rozbiehajú a tajnosti pribúdajú. Gwen a Gideon sú super dvojka a čítanie som si veľmi užila.

16.04.2023 5 z 5

Čudná planéta Čudná planéta Nathan W. Pyle

Vtipná jednohubka :)

16.04.2023 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Dobrý príbeh. Zaujímavý námet aj myšlienka a dobre psychologické vyskladanie deja. Som spokojná. Znova by som ju už asi nečítala, ale čítať sa podľa mňa oplatí ;)

15.04.2023 4 z 5

Nočný lovec Nočný lovec Chris Carter

Táto časť mi nejak nesadla. Odhalila som zápletku a bolo to také akési kruté pre-kruté. Navyše v tejto časti som mala divný pocit, že všetci na tomto špecifickom oddelení extrémne závažných zločinov sa tam dostali pre niečo iné, len nie pre svoje schopnosti, nakoľko im všetko musel vysvetľovať jedine a stále Robert Hunter. Avšak ako pozorný čitateľ, ste tieto veci vedeli, alebo vás prosto napadli a mňa to niekedy už rušilo, že jeho kolegov toto jednoducho ani nenapadlo a pritom pracujú, kde pracujú.

15.04.2023 2 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Veľmi dobrý thriller. Nepotrebujete krvavosti, nechutnosti, stačí dobre vyskladať charaktery postáv a postupné gradovanie deja, a všetko to funguje brilantne.

15.04.2023 4 z 5

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

Nora sa u mňa stala zárukou dobrého čítania. Je tam všetko, čo ma v príbehu zaujme. Láska, troška napätia, niekedy je ho tam aj viac, ale zvládam to...
Dráma, humor, krásne prostredie z hôr - národný park , milé aj nemilé postavy, s ktorými prežijeme dlhší čas a bavia ma aj začiatky aj závery v knihách.
Som rada, že som dala autorke šancu a už som sa doma zásobila jej ďalšími knižkami. Vrelo odporúčam.

15.04.2023 5 z 5

Lesná čarodejnica Lesná čarodejnica Skye McKenna

Krásna kniha. Ak máte radi mágiu v knižkách, kde sa netlačí tak na pílu a prostredie je rovnako čarovné, ako celý príbeh, skúste túto knihu je to lahoda a ja si veľmi prosím aj jej pokračovanie v preklade.

15.04.2023 5 z 5

1794 1794 Niklas Natt och Dag

Pre mňa ešte lepšia ako 1. časť, ale fúúú, všetko čo sa tam deje, akú sú mnohí zlí a zákerní a do toho to prostredie, je to silná káva. Už som zvedavá na pokračovanie.

Terapia Terapia Sebastian Fitzek

Na to, že toto je autorova prvotina, tak klobúk dole. Čítate, čítate, máte podozrivých a nakoniec sa vám všetko zrúti ako domček z kariet... perfektné.

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Zaujímavý príbeh z prostredia psychiatrickej liečebne. Vraciame sa aj do minulosti a mnohé sa odhaľuje postupne. Dobrý thriller.

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Táto séria sa mi páči a príbeh Izzy bol rovnako super, ako príbeh Leny :)

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Pekná knižka, dojemný príbeh. Stojí za prečítanie, aj keď možno v tom zhluku noviniek a marketingom pretláčaných kníh občas zaniká, je však krásna aj kúsok smutná, ale taký je aj život a treba si užiť každý jeden deň :)

14.04.2023 4 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Výborná kniha.