tami1 tami1 komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

Fantastická, návyková série!
Jen ty způsoby mučení, na mě byly až moc popisné. Ty jsem někdy přeskočila. Hunter i Garcia jsou sympaťáci ke kterým se určitě zase brzy vrátím.

19.11.2022 5 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Pane Bože, to byl nářez!

Monstra a jejich protivníci z Lovců monster s.r.o. mě úplně uchvátili. Skvělá sebranka hrdlořezů s nestandartním životním příběhem je vážně pozoruhodná, ale dost rozpitvávání.
Jednoduchý příběh, lehce natvrdlý hrdina, nebezpečná kráska, monstra, zbraně, potoky krve a jiných tělních tekutin, skvělé hlášky, napalm a samozřejmě záchrana světa. PECKA!

10.11.2022 5 z 5

Bestie z Buckinghamského paláce Bestie z Buckinghamského paláce David Walliams

Skvělá fantazy pro děti. I když není tak vtipná jako jiné knihy, které jsem od autora četla, rozhodně patří k tomu nejlepšímu. Smekám před jeho umem seznámit dětské čtenáře s problémy světa a zároveň je jemně navést k správnému rozhodnutí v morálních dilematech. Dobro nevítězí zadarmo.

10.11.2022 4 z 5

William a Harry: Bitva bratrů William a Harry: Bitva bratrů Robert Lacey

Jsem překvapena profesionalitou s kterou je kniha napsána. Vzhledem k bulvárním výkřikům, které nás dennodenně bombardují, je obdivuhodné, jak střízlivě a skoro nestranně ji autor servíruje.
Nejsem fanatický hltač bulváru ani bezmezný obdivovatel královské rodiny, zde se mi dostalo srozumitelného vysvětlení některých situací a musím připustit, že obě strany dělaly chyby. Přesto malinko víc fandím Willliamovi.

09.11.2022 4 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Celá trilogie je moc povedená, ale tento závěrečný díl je nejlepší. Děj je plný překvapivých zvratů a akce. Hlavní myšlenka je podána srozumitelně. Skvělá sci-fi pro děti.

30.10.2022 5 z 5

Včerejší noci Včerejší noci Mhairi McFarlane

Zpočátku to byl boj. Dokonce jsem přemýšlela, že knihu odložím, tolik mi nesedl styl psaní. Naštěstí jsem vytrvala.

Smutná sonda do pocitů dávných přátel, kteří se znají od nepaměti. Ví přesně co je spojuje, mají v kolektivu určené neměnné role, jejich city jsou ustálené a pak se něco stane. Tragédie, která všem nastaví zrcadlo a zboří zažité pořádky. Pravdy, které vyplují na povrch jsou pro některé šokující, ale zároveň osvobozují.

25.10.2022 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Napínavé, překvapivé, děsivé. Představa takhle výkonného sériového vraha je dostatečně znepokojivá, ale spojte si ji s totálním nezájmem a neschopností policie a mrazení vás neopustí po celou dobu čtení.

25.10.2022 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Ano, kniha je napínavá a případ originální, ale. Vážně už mi začínají lézt na mozek všichni ti disfunkční policajti. Občas mám pocit, že jsou všichni ti geniální vyšetřovatelé pošahanější než kde jaký vraždící psychopat. Nejmíň sympatická mi byla Mia, ta se soustavně vezla v oparu alkoholu a jiných drog.

25.10.2022 3 z 5

Vor utkaný z hvězd Vor utkaný z hvězd Andrew J. Graff

Krásná kniha s ohromujícími popisy přírody. Dobrodružství, nezdolnost, komplikované, propracované postavy. Jen závěr mě trochu zklamal, přece jen je trochu přehnaný.

Dva malí chlapci na útěku před důsledky svých činů.
Dva týmy, které je hledají a snaží se je zachránit.
Dva lidé, kteří jsou celý život osamělí a toto putování jim otevře oči a přesvědčí je o tom, že mají ještě šanci na štěstí.
Dva rodinní příslušníci, kteří o ně mají obrovskou starost a doufají ve šťastný konec.

17.10.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

ZHNUSENÍ je asi slovo, které mě s touto knihou napadá nejvíc.

Paradoxně mi ta syrovost a neosobnost vyprávění pomohla k dočtení knihy. Některé pasáže byly fakt odporné. Nejvíc mě nezasáhly jatka a popis bourání těl, ale lov a chování ke gravidním. To jak se lidská potřeba přesunula od nutnosti k úchylné rozežranosti a perverzi.

Originální příběh, plný úvah nad tím, kam až jsme schopni zajít. Hranice prostě nejsou konečné, společenská norma nás ovlivňuje ať chceme nebo ne.

10.10.2022 4 z 5

Vážně jí to za to stálo?
Šest let intrik a boje o moc, vykoupených třemi ne moc šťastnými léty manželství a zakončených veřejnou popravou.
Rozmazlený, nezralý, všemocný muž kontra svéhlavá, ambiciozní, arogantní žena. Sympatický mi nebyl ani jeden. Bezohlednost a nebetyčný alibismus je provázel na každém kroku.

06.10.2022 4 z 5

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Úplně jiná kniha, než jsem vzhledem k jiným knihám autorky čekala!

Není to čistokrevná romantika, ale o to je příběh opravdovější a hodnotnější. Z celé knihy vyzařuje atmosféra letního putování, komplikované rodinné vztahy a voní Itálie. Sophie, Francesca a Allegra jsou dokonalými reprezentantkami svých generací, jsou to silné, svéhlavé a láskyplné ženy, které musí znovu objevit své rodinné pouto.

03.10.2022 4 z 5

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Nick Alexander

Příběh o tom, jak je nebezpečné proplouvat životem bez názoru a nechat za sebe rozhodovat jiné. Jak zhoubné je jen ustupovat a snažit se za každou cenu vyhovět ostatním.
Kniha se čte velmi dobře, ač to není zrovna veselý příběh.

25.09.2022 4 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

"Z kůru zazněly výstřely a já jsem tím směrem hodil hrst stříbrobomb,
sestry létaly celé nebo po kusech mezi oslepujícími výbuchy."

Já ten jeho zvrácený humor prostě miluju!

22.09.2022 5 z 5

Kane a Abel (1. část) Kane a Abel (1. část) Jeffrey Archer

Dva silní jedinci, kteří se i přes naprosto odlišný původ, utkají na poli financí, podnikání a politiky. Jejich osudy jsou poznamenány hroznými světovými událostmi i osobními tragédiemi, ale i přesto je to nezlomí. Oba se po letech snahy dopracují k úspěchu v podnikání a osobním životě. Je škoda, že jejich život nakonec tolik ovlivní celoživotní zášť a touha po pomstě.

21.09.2022 5 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Moc hezky napsaný historický román, který nás seznámí s nelehkou dobou na začátku dvacátého století.
Toto období moc nepřeje chytrým, ambiciózním ženám, ale ani muži to nemají zrovna lehké. Přání rodičů, jejich zastaralé názory a tlak společnosti dokáže překazit kdejaké plány a sny. Hlavním hrdinům knihy se přesto daří si své sny postupně plnit a to navzdory konvencím, rodině i válce.
Doporučuji!

16.09.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

WOW!
Neskutečná jízda. Příběh začíná pozvolna, tak jak jsme u Strika a Robin zvyklí, ale postupně nabírá skvělé tempo. Autorka se opět naprosto překonala, její nekonvenční postavy jsou tak mnohovrstevné a plastické, že vůbec nepochybujete o jejich pohnutkách a charakteru.

Doporučuji!

05.09.2022 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Úžasná kniha!
Bolestné události druhé světové války, které nám autorka servíruje z pohledu schopných, silných žen, nás zavedou do tajného kryptologického štábu v Bletchley parku. Osudy žen a mužů, kteří prolamovali válečné šifry, jsou promítnuty na pozadí překotných válečných let způsobem, kterému nelze nic vytknout.

Nejlepší historická fikce, kterou jsem v poslední době četla.

DOPORUČUJI!!!

24.08.2022 5 z 5

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Velmi vydařený politický thriller.
Nakolik se Bill Clinton podílel, nevím, ale James Petterson je opravdu brilantní spisovatel.
Děj je napínavý od začátku do konce a vzhledem k momentální politické situaci je i vysoce aktuální.

20.08.2022 4 z 5

Ledová obluda Ledová obluda David Walliams

Když se vám podaří přežít první úděsně nechutnou kapitolu, jste za vodou. Já ji málem nedala, ale dětem se asi bude líbit. Dál je děj průměrný, chybí mi ten "wow" efekt, kterým na mě zapůsobily jiné knihy autora.

16.08.2022 3 z 5