tami1 tami1 komentáře u knih

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Velmi povedený příběh o tom, jak se z nádherného panenského ráje stane během chvíle bezvýchodná vražedná past.

Nevím, jestli bylo nejšťastnější tohle číst zrovna před dovolenou, ale snad se nebudu v letadle moc hroutit.

05.02.2023 5 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Taková nádherně nostalgická vzpomínka na dětství. Laskavý humor, dokonale vystavěné charaktery a nevinné pošťuchování je balzámem na duši.

Ke skvělému zážitku přispělo, že si na místě postav představuji legendární herce, kteří je geniálně ztvárnili v seriálu.

05.02.2023 5 z 5

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Ježíííííš - to byla slátanina.

Jedná hvězda za závěr. Jinak nepochopitelné chování nesympatických postav. Vůbec žádná chemie. Nuda.

02.02.2023 1 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Knize chybí k dokonalosti opravdu málo.
Na můj vkus je trochu moc rozvláčná a místy překombinovaná. Zato závěr se povedl skvěle. Žádné uspěchané rozuzlení, žádné zbrklé odhalení a pak konec, autor si dal se závěrem skutečně velkou práci. Rozmotává celou zápletku a dokonce pokračuje s jakýmsi "co bylo dál".
Bavila jsem se.

21.01.2023 4 z 5

Nejbarevnější Mexiko Nejbarevnější Mexiko Kamu (p)

Bláznivě barevná kuchařka, která člověka navnadí na pravou mexickou kuchyni. Kniha je přehledně rozdělena a obsahuje spoustu krásných fotek jídel i lidí, které Kamu potkala při svém putování po Mexiku. Ano, v textech se objevují chyby, občas chybí v receptu ingredience a pak jsou uvedené v postupu, ale přesto chválím.

21.01.2023 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Nevím jestli stačí, že mě bavil jen začátek a konec.
Střed knihy je přeplácaný, nevyvážený, jako by se autor nemohl rozhodnout kterým směrem bude příběh pokračovat. Postavy mají zajímavé osudy, případ zamotaný, vrah předvidatelný.
Minier je můj oblíbený autor, ale toto jeho dílo mě moc neupoutalo.

11.01.2023 3 z 5

Básně Básně John Keats

Pro mě hodně velké trápení, zastaralý jazyk a kostrbatý překlad mi daly zabrat.

09.01.2023 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Z celé knihy vyloženě pryští ponurá atmosféra. Vše je šedé, beznadějné a špatné. Postavy nepotká jediná jiskřička naděje, neprožívají nic pozitivního ani veselého.
Jinak se autorovi povedlo vystavět velmi dobrou krimi, která dávala smysl a velmi dobře se četla. Mia mi tentokrát nelezla se svými závislostmi tolik na nervy a zbytek týmu byl celkem sympatický. Doporučuji.

09.01.2023 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Velmi čtivě napsaný psychologický román plný napětí a zvratů.
Autorce se povedlo perfektně ztvárnit hlavní postavy jejichž povahy se vzhledem k okolnostem vyvíjely hodně zajímavě. I když pro mě v některých situacích nereagovaly zrovna logicky. Zřejmě nejsem schopná pochopit to sebeobětování a míru empatie, kterou v sobě měli Christopher, Hannah a Piper. Jejich chování spíš připomíná blázny trpící "Mesiášským komplexem" než lidi se zdravým rozumem.

05.01.2023 5 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Milé překvapení.
Autora jsem neznala, ale v budoucnu si od něj určitě ještě něco přečtu. Kniha se velmi dobře četla, děj skvěle představuje dobu přechodu z němého na zvukový film. Také politická atmosféra přidává příběhu na plastičnosti a uvěřitelnosti. Sympatický vyšetřovatel a jeho okouzlující přítelkyně jsou příjemným bonusem.

02.01.2023 4 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Trochu moc překombinované, ale příběh má skvělé tempo, které se postupně zvyšuje. Autorka rozhodně umí zaujmout. Její knihy jsou vždy velmi čtivé a napínavé.
Těžce jsem rozdýchávala ty vraždy dětí a také hlavní postava Charlott mi nebyla úplně sympatická. Spolupachatele jsem kupodivu odhalila docela brzy, což se mi většinou nepodaří.
Skvělé na odreagování.

26.12.2022 4 z 5

Pěší vandr po lesích a lidech Pěší vandr po lesích a lidech Daniela Vacková

Skvělý úlovek z knihobudky!

I když nepatřím ke generaci trampů, touto knihou na mě dýchla nostalgie zpívání u táboráků. Autorka svými povídkami mistrně přibližuje snovou atmosféru zašlých časů, ztracených přátel a pospolitosti. Pravda, o těch vandrech se moc nedozvíte, zato strávíte spoustu času v trampských osadách a hospůdkách.

20.12.2022 4 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Strašná nuda!

Dočteno se zatnutými zuby a s nadějí, že mě snad na konci čeká nějaká pointa, nějaký wow-efekt. Tak nic! Zase jedna opěvovaná klasika, která šla úplně mimo mě.
Hodně zamrzí naprostá absence hlavního hrdiny nebo dějové linky, která by celý příběh spojovala a v těch suchopárných politických kecech vytvořila aspoň náznak akce.

16.12.2022

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Pokud si chci přečíst kvalitní historickou biografii, vím že u knih Alison Weir nesáhnu nikdy vedle. I tentokrát jsem si užila osudy princezny Alžběty od jejího raného dětství až po dobu, kdy se stala královnou. Příběh začíná v okamžiku, kdy Alžbětě její sestra Marie oznámí smrt její matky - Anny Boleynové.

11.12.2022 4 z 5

Bílá nemoc (komiks) Bílá nemoc (komiks) Jan Štěpánek

Grafika je naprosto úžasná. Celý příběh je vyprávěn jednoduše, ale podstata zůstává zachována. Krásný komiks, který snad navnadí mladé čtenáře k přečtení té nesmrtelné klasiky.

11.12.2022 4 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Forma mi vůbec nesedla. Není to román ani literatura faktů. Celé dílo je plytké a nezáživné. Pár ověřených informací nevyváží tu spoustu fabulací a smyšlenek. Dvě hvězdičky dávám za snahu přiblížit nám tuto nelehkou dobu na příbězích sirotků a obyčejných dělníků.

11.12.2022 2 z 5

Čas vítězů, čas poražených Čas vítězů, čas poražených Roman Cílek

Mozaika, kterou nám autor naservíroval v podobě krátkých příběhu, nám barvitě vylíčí poslední měsíce 2. světové války. Zápas je už prakticky rozhodnut, ale bezbřehý fanatizmus a slepá víra ve vítězství se před ničím nezastaví. Naprosto nepředstavitelné hrůzy, kterým byli lidé po dobu války vystaveni mě šokují vždy znovu a znovu.

04.12.2022 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Mistrovský napsaná historická fikce.
Smekám před autorkou, s jakým umem a pokorou dokázala zpracovat tak těžké téma. Její postavy doslova dýchají.
Doporučuji.

02.12.2022 5 z 5

Vyšetřovatel: Démoni balkánské války a světská spravedlnost Vyšetřovatel: Démoni balkánské války a světská spravedlnost Vladimír Dzuro

Nedávno jsem narazila na zajímavý rozhovor pana Vladimíra Dzura na DVTV. Tento český kriminalista mě velmi překvapil svým uváženým a střízlivým pohledem na konflikt v bývalé Jugoslávii. Stejně rozvážně přistupoval i k momentálně probíhající válce na Ukrajině.

"Bude-li někdo vyšetřovat zločiny na Ukrajině, bude muset vyšetřovat obě strany."

Nezbývá nic jiného, než souhlasit. Neveselé čtení, ale doporučuji.

26.11.2022 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Paráda! Tuhle sérii vážně žeru!
Díl od dílu lepší. Hodně mě baví neobvyklá inspirace klasickými pohádkami, vtip a romantika v sci-fi hávu.
Doporučuji!

25.11.2022 5 z 5