tamdr tamdr komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ze začátku mě to trochu nudilo,moc se mi nelíbilo zdlouhavé vyprávění,ale později zaujal obsah a začala jsem všechno vnímat silněji.Možná proto,že se mně toto téma dotýká více méně osobně,něco podobného se vyskytlo v mé rodině.Ty poslední kapitoly mi daly emočně pořádně zabrat.Člověk si neumí představit jak hluboce je někdo, kdo toto přežil,psychicky zraněn a na jak dlouho.A jak je to nepochopitelné pro ostatní.

31.05.2021 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

strhující děj,výborné čtení,viděla jsem i film,ale v knize lépe vyniknou povahy všech postav

24.02.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

(SPOILER) mám problém s touto autorkou-ze začátku mám sto chutí knihu odložit jako nezajímavou,děj se natahuje ,nudí.Asi tak v polovině nastává zvrat a konečně nacházím v knize to,co tam hledám ,jako se to stalo u Hany.Ale Hotýlek mně fakt zklamal,nuda,nuda a zase nuda.Rozvláčný popis ,hodně nic neříkajících postav,sice jsem dočetla do konce,ale ...

25.10.2021 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

generační román,zabírá historii od první světové války až po sametovou revoluci.Já mám problém se začátkem knihy,zdá se mi to zbytečně natahované,ale jinak zajímavé čtení o to více že jsem z poválečné generace a proto je mi téma velmi blízké.

19.04.2021 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Tak jsem to dočetla a jsem trochu rozporuplná.Zaskočilo mně že si závěr musí vlastně učinit čtenář sám,to znamená-co čtenář,to jiný závěr.Když čtu vaše erudované názory je mi trochu hanba přidat ten svůj.Nicméně se o to pokusím.Kniha plná tajemství,nádherných popisů přírody a hlavně plná emocí,mě zasáhla tak hluboce ,že zůstane v mé paměti hodně,hodně dlouho.Musím se přiznat,že jsem asi některé tajemno úplně nepochopila správně,některé situace na mě zapůsobili velmi negativně-viz pojídání kočičích srdcí,ale jako celek nezapomenutelná kniha,těším se na další.Jen ještě malá poznámka-mrzí mne,že jsem ve svém životě alespoň na krátký čas nepotkala pana Nakatu,velmi bych ocenila jeho přístup k životu.

26.02.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

čtivá a napínavá kniha

17.02.2021 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

dobrá detektivka plná napětí a zvratů,líbila se mi

24.02.2022 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

dobré čtení ale více se mi líbil Ranhojič,tady bylo moc politiky a tu nemusím.Některé pasáže byly moc zdlouhavé,ale co se týkalo léčení a ošetřování pacientů to bylo opět zajímavé,celkově nezklamalo.Válka je hrozná věc,ale občanská válka je to nejhorší co se může národu stát.

24.05.2021 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

nádhera,skvělá kniha,jen mám radost že jsem nežila v jedenáctém století,žádná legrace být nemocný

20.05.2021 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

nádherná kniha,dobře se četla a velmi smutná

04.04.2021 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

vůbec ne špatná detektivka,vraždy a sebevraždy pomocí hypnozy a drog,docela napínavá kniha,Frost sympaťák-kriminalista

10.03.2021 4 z 5

jako všechny jeho knihy, čtu hlavně když potřebuju spravit náladu a vždy to pomůže

17.02.2021 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

výborné čtení,napínavý děj od začátku až do konce,konec úplně nečekaný,asi nejlepší co jsem od ní četla

28.02.2022 5 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

velmi napínavá detektivka,ani jsem se od ní nemohla odtrhnout,moc se mi to líbilo

27.02.2022 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

trochu mi ze začátku vadilo přeskakování z jedné doby do druhé,ale když jsem si zvykla už jsem jen vnímala romantický příběh,dobře napsaný a dojemný

11.02.2022 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

mně se to líbilo,nenáročné odpočinkové čtení,dobrý konec,člověk není živ jen složitou literaturou,někdy je potřeba zpomalit,já mám ráda tuhle spisovatelku a nečekám od ní žádné velké zázraky a tak nejsem ani zklamaná

09.02.2022 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

co k tomu dodat,porovnání vlastně stejného přežívání v koncentračním táboře a v gulagu na Sibiři,důsledek nacismu a stalinismu -nesmíme zapomenout a nesmíme dopustit, aby se to opakovalo

30.10.2021 4 z 5

Déšť Déšť Sára Saudková

Po téhle knize jsem sáhla spíše ze zvědavosti,autorku znám jako fotografku a manželku známého fotografa,a nevěděla jsem že napsala nějakou knihu.A docela mně mile překvapila,četla se dobře,zápletka nebyla nic moc ale příběh svěže napsaný,hlavní vyšetřovatelka sympatický samorost,celkově nezklamalo

05.08.2021 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

mně se to líbilo,někdy zbytečně moc natahováno,ale děj dobrý,dobře se to četlo,jen závěr se mi moc nelíbil,čekala jsem jiný konec

22.06.2021 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

překvapilo mě, že kniha byla jiná než jsem čekala,spíše trocha psychologie,pohled do duše nájemného vraha,jen konec mně zklamal,docela jsem mu držela palce, aby to s ním dobře dopadlo

09.05.2021 4 z 5