TamaraKrejčí TamaraKrejčí komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tapanka; opravdu se vyjadřujete k této knize Šikmý kostel?? Protože, když už by se mi nelíbil styl, téma, tak bych ohodnotila tu práci co s tím autorka měla. Ono je to sakra kus našich dějin...a věřte, že můj komentář je můj a ne autorky!!!

05.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Po delší době, po Haně, po Domu číslo 6, po Dětech hněvu, opět česká spisovatelka a jsem naprosto spokojená.
A konečně zastavím u Šikmého kostela a budu na místě vstřebávat tíhu minulosti a modlit se, ať se nic takového neopakuje.

18.08.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Přečteno a opět se zatajeným dechem jako první díl. Věděla jsem, že to bude hrůza, a zase hrůza a byla. Opravdu těžké čtení, ale úžasné dílo.
Všechny pocity, děje, všechno tak autenticky napsáno, že opět jsem cítila, viděla, strach se mi usídlil za krkem, na bedrech...uf, jak jsem šťastná, že jsem nemusela žít v té době!!!

03.04.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

V mém osobním žebříčku paní spisovatelky AM na druhém místě za Hanou. Nesrovnávám, jen hodnotím. Opět krásné čtení, opět rodinná sága, ale opět s nápadem jak hrom!! Taková chytrá horákyně je ta naše paní spisovatelka...nemluví, ale není němá, je zatvrzelý až zlý, ale není bez citu, není tam s nimi, ale je...otevřený konec, ale nevadí..já věřím, že se dočkáme pokračování.

08.06.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mohlo se to stát, a klidně mnohokrát jinak, nebo onak. A četlo se mi to nakonec lehce, protože se jedná o vymyšlený příběh. Ze začátku jsem však měla husí kůži a strach, zažila jsem listopad 1989, prožili jsme si demonstrace, debaty, strach, co když to nedopadne??!! Mohlo se to stát, a jsem šťastná, že jsem si přečetla jen zajímavý román o tom co kdyby, kdyby...

04.05.2021

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Krása, krása, krása, srdce mi jásá. Paní Morštajnová se stala mou oblíbenou autorkou.
Hana, zarytá v srdci.
Slepá mapa, oki dobrý.
A Hotýlek, jsem z něj nadšená. Postav tak akorát, všechny si pamatuji, žáden zmatek. Nevadily mi ani návraty v čase, prostě se to četlo samo. Krásná rodinná sága, tak to život prostě dává a paní A.M. to vše umí dávat na papír.
Vřele doporučuji

09.03.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nedávno jsem dočetla krásnou knihu od pana Tomáše Tomana Někdy příště-komplet. V komentářích jsem zatím jediná kdo tuto knihu četl. Ale díky hlavní hrdince Anně jsem komentovala, že i nevěřící Tomáši by mohli v Boha doufat, začít ho vnímat, cítit???? Jenže po přečtení Hany??? Myslím si, že zlo všech válek, je zlo a jakysi nesmysl chamtivých lidí..., ale co ti mladí lidé, děti, co vůbec netuší, netušili, že by vůbec mohl někdo rozlišovat rasy, víru?? A tak se ptám, kde byl Bůh?? Když už hrstka lidí ztratí rozum a začne běsnit a klidně zlikviduje miliony nevinných??
Hanu nechám svým dětem přečíst, v Osvětimi jsme byli nedávno. Je třeba aspoň nějakou připomínku zachovat. A dělat všechno proto, ať se tyto hrůzy neopakují.

22.02.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velmi hezký a zároveň velmi smutný příběh. A kniha se mohla klidně jmenovat "Ještě, že jsme se potkali" hlavní hrdinové si toho dali strašně moc... Ale protože nemám ve zvyku nic prozrazovat z děje, jen doporučuji k přečtení.

12.05.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha byla krásně napsaná a dobře se četla. Nebudu srovnávat s Hanou, ale jen maličkost a to, že Hana se mi vryla pod kůži do srdce!!! A měla krátký, jako by jen tak mimochodem, ale úplně uvěřitelný závěr, který prostě dostal nejednoho čtenáře.
Ve Slepé mapě mě zklamal závěr a taky ještě narození a život syna Antonína a Janinky, že byl odbyt v jednom odstavci.
Ale každopádně krásné čtení, které dále doporučuji.

12.01.2019 4 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Krásná vzpomínka na dětství, krásné chvilky u postýlek mých dětí. Krásná klasika, jak čtení tak ilustrace.

06.03.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherná kniha....zase jedna z mála co hned tak z hlavy nevytěstním.

21.02.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

(SPOILER) Tak ten konec mě dostal. Pochopila jsem správně, že Janigena byla dcerou Josefinčeny?? Nebo jak se ta bosorka jmenovala??
Četlo se to těžce, jako, že jsem opravdu četla pozorně, protože opravdové osudy mám ráda. Ale takový konec jsem nečekala. Je mi smutno.... ale to si neztěžuji, prostě překvapení

22.07.2020 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Ahoj, Louiso Clarková, bylo mi s tebou opravdu fajn.
Při čtení mě sice nudily dlouhé popisy oblečení, ale celé to k příběhu naší Louisy prostě patřilo.
Úplně jsem jásala, že se probrala. a nedala se zaškatulkovat tím podobným americkým Willem!!!
Že zůstala sama sebou.

09.07.2020 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Mám ráda knihy od Jojo a její love stories. Nezklamala mě ani táto. A bylo hodně cítit ten rozdíl stará a moderní doba…to mě bavilo zavzpomínat si a zároveň mít radost, že nejsme až tak retro..

03.02.2022 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Já se teda s Davidem teprve seznamují. A tato kniha byla mé poprvé s audio poslechem. A to mě bavilo! Tušila jsem, že je kniha obsáhlá, vím, že mi hodně jmen a postav dělá problém si zapamatovat, orientovat se potom kdo co a s kým??? Ale při poslechnu si to sedlo, jsem spokojena.
A za téma, napětí, popisy krajiny, počasí, akční scény, a ten závěr?? Fajn, fajn. No autor se stal mým oblíbencem.

28.05.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Krásné čtení. Hrdinové sympatičtí. Záporáci na facku, ale to k dobrému příběhu patří.

02.11.2021 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tak jsem si chtěla dát pohov od násilí, padouchů, vrahů, napětí, ale copak se to dá po tom závěru?? Já ten závěr nepochopila, já Rakera oplakaka… až tady v komentářích jsem si přečetla, že se snad jedná o otevřený konec….
A poradí mi někdo, který díl navazuje??

15.06.2021 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Nějak se nemohu zbavit myšlenky, že tohle by se vyšetřovateli stát nemělo. Že mu leze někdo do soukromí, několik let?? A ten závěr?? Pochopila jsem, že jde asi o nový případ, ale prostě mi to nesedí, takové natahování, jako kdyby měl autor danou smlouvu na 505 stran a hotovo.
Ale ze zvědavosti si ještě od T.W. něco přečtu, ale půjčím v knihovně.

23.04.2021 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jamajka ???? Přesně tak, žádné žloutkové věnečky, ale Tiché roky od A.M určitě.

08.04.2019 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Přečteno, v době karantény jsem sáhla i po takovém románku. A nelituji, i když to bylo lehce předvídatelné...zápletka OK!!!! Jako, no teda??? Ale žádné překvápko se už nekonalo. A hvězdičku navíc dávám i děsné skoro tchýni, Ta to opepřila.

08.12.2020 4 z 5