TaLu TaLu komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Trochu úsměvné, číst tady komentáře ke knize, kterou komentovat podle mne nelze.
Možná právě v tom je tak jedinečná.
Kniha, kterou vlastně nelze číst.
Kniha, která se místo přečtení prostě jen "vnímá" ....
...a jinak se vnímá v našem dětství, jinak v době hledání sebe sama v dospívání, jinak ve věku, kdy máme spousty sil,... a jinak, když sílu zoufale potřebujeme nalézt.
A z toho všeho je jasné, že tahle kniha nebude nikdy patřit u mě do kolonky "přečteno" , mohla bych ji trvale mít zařazenu jako "právě čte" .
Můj pohled na přátelství byl mimo jiné formován právě mým setkáním s Malým princem, liškou, růží a autorem....

23.06.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Po knize Levhart pro mne byl Přízrak milým překvapením.
Jako by se ty šíleně rozbouřené vody zklidnily. Přitom pod povrchem toho začíná bouřit ještě víc, než obvykle.
Protože co se týče našich nejbližších, jsme prostě nejzranitelnější.
Za mě jasné plné hodnocení.
A to i přesto ( nebo právě proto?), že mám ráda dobré konce.
A opravdu se těším na poslední díl.

Ozvěna noci Ozvěna noci Candice Proctor

Tuto sérii jsem si oblíbila, takže jsem rozhodně nebyla zklamaná.
Napětí v romantických příbězích já vyloženě vítám.
Čtivě napsáno, jak jsem u této mé oblíbené autorky zvyklá.
Těším se na další.

Ostrovy vášní Ostrovy vášní Candice Proctor

Líbí se mi způsob, jakým tato autorka míchá napětí, romantiku, dobrodružství a zajímavé prostředí. Tato konkrétní kniha mi přišla trochu romantičtější, než ty, které jsem zatím od autorky četla. Já mám raději ty knihy, ve kterých je přidala ještě víc napětí.
K odpočinku a třeba na dovolenou určitě doporučit lze.

Šepot nebes Šepot nebes Candice Proctor

Od autorky jsem přečetla téměř všechny knihy. A až bude v knihovně k vypůjčení nějaká její další kniha, tak si ji určitě přečtu.
Líbí se mi ta směs romantiky a napětí, která v jejích knihách je.
I když tato konkrétní kniha se mi líbila o trochu méně, než její ostatní.

Půlnoční zpověď Půlnoční zpověď Candice Proctor

Autorka, která do romantického příběhu pravidelně přidává napětí.
Já mám tuto kombinaci raději než "jen" romantiku.
A líbí se mi způsob, kterým autorka píše.

Zpěv sirény Zpěv sirény Candice Proctor

Další napínavý i romantický příběh ze série.
Doufám, že bude mít pokračování.
Mám ráda způsob, jakým autorka píše.
Není to "jen" romantika.
Doporučuji těm, kteří vítají napětí v ženských románech.

Oči ve tmě Oči ve tmě Candice Proctor

Napětí i romantika.
Velmi dobře napsáno, jak jsem u této autorky zvyklá.
Těším se na další příběhy hrdinů.
Doporučuji.

Noc v ráji Noc v ráji Candice Proctor

Mám ráda způsob, jakým autorka píše. Děj zasazený do zajímavého prostředí a doby.
Není to "jen" romantika. Knihy od této autorky doporučuji ke čtení.

Černý rytíř Černý rytíř Candice Proctor

Romantický příběh, kterému nechybí napětí a dobře se čte.
Mám ráda způsob, jakým tato autorka píše.

Pod australským sluncem Pod australským sluncem Candice Proctor

Podle mne nejlepší autorčina kniha z těch, co jsem měla možnost přečíst.
Zajímavé prostředí i doba ve které se odehrává tento velmi živě a čtivě napsaný příběh.
Například na dovolenou bych ji určitě doporučila.

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Doporučuji číst sérii ( alespoň druhý a třetí díl) postupně.
Pro mne bylo prima, dozvědět se další kus příběhu i vztahů hlavních hrdinů.
Nakouknutí do života novinářů mi přišlo věrohodné.
Také je zajímavé, že knihu v sérii píše autorka vždy z pohledu jiného hrdiny.
Pár zajímavých postav, které by mohli příště "vyprávět" svůj příběh tam ještě určitě je, takže se docela těším, pokud bude další.....

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Ze série se mi líbila tato kniha nejvíce. I když vzhledem k mé klaustrofobii jsem měla silný dojem, že ji musím číst u otevřeného okna :o))

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

Tuto autorku jsem objevila nedávno a její sérii Savannah četla tak, jak jde za sebou, což byla výhoda. Mám ráda, když se v dalších knihách opět alespoň "dotknu" hrdinů, jež znám z knihy minulé.
Díky těmto knihám jsem trochu s údivem objevila, že si v v současné době odpočinu u napínavého trilleru víc, než u jiného žánru. Pokud to máte podobně, tak doporučuji. I když tento díl byl pro mne asi "nejslabším" v sérii.

17.06.2015 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tím, že jsem sérii Harry Hole četla " na přeskáčku" musím přiznat, že po knize Sněhulák se Netopýr nedostal tak vysoko, jak by asi mohl, pokud bych ho četla dříve. Také mne dostalo, že se nepřekládají anglické věty, byť jsem snaživě hledala i na konci knihy. Přijde mi to trochu nespravedlivé vůči nám, co angličtinou nevládneme. Ovšem hlavní hrdina je v této první knize ještě takový "roztomile neopotřebovaný".

Ideální muž Ideální muž Julie Garwood

Když si chci s knihou odpočinout, knihy od Julie Garwood nezklamou. Ona je zkrátka dobrá spisovatelka a výborná vypravěčka. A je celkem jedno, zda jde o romantiku historickou, nebo jako v případě této knihy o současnou, navíc okořeněnou i nějakým tím napětím.

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Od mé oblíbené autorky. Z jejích historických romancí spolu s knihou Králova milenka má nejoblíbenější. Nechybí napětí, romantika, hrdinství hlavních postav a jako plus jsou v knize vtipné dialogy a velmi hezky vykreslené vztahy. Přátelství malých dívek, které vydrželo do dospělosti a dokonce přežilo i odlišnost prostředí a rodů.
Neporušit daný slib - pro tyto pravdy mám prostě trvale slabost :o)
K odpočinku, na dovolenou vřele doporučuji.

Králova milenka Králova milenka Julie Garwood

Od mé oblíbené autorky. Z jejích historických romancí spolu s knihou Tajemství má nejoblíbenější.
K odpočinku, na dovolenou vřele doporučuji.
Nepokládám sebe sama za vyhraněnou čtenářku historických romancí, ale tuto knihu jsem si po čase přečetla s chutí znovu.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tuto knihu jsem četla jako první, i když v sérii Harry Hole je až na sedmém místě. A zůstala z této série mou nejoblíbenější. Doporučuji tyto knihy číst "jedním dechem" a to proto, že vždy, když jsem knihu odložila, měla jsem trochu problém se do ní znovu ponořit, vzhledem k množství pro mne nezvyklých jmen a souvislostí. Ale když je na to zanoření prostor a čas, tak už se pak "vezete až do konce" a je to jízda !