tadobra tadobra komentáře u knih

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

moc jsem se na knihu tesila, ale bohuzel zustala nedoctena. tedka zpetne me to stve, fakt nerada nechavam knihy rozectene, ale ja pri cteni fakt trpela. stejne tak jako u filmu. taky nedokoukany.
pardon.

26.08.2020 1 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

rozhodne zvlastni kniha. prectena rychle hlavne diky hodne kratkym kapitolam.
konec me uplne rozlozil. i prestoze jsem si postavy neoblibila, byly dost ploche az nesympaticke, na konci jsem vazne malem brecela.
a ja u knih nebrecim nikdy.
takze asi tak.

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

dam ti slunce je mozna moje nejoblibenejsi kniha vubec. nebe je vsude bylo jedno velke zklamani. je to, jako by ty knihy psaly dve rozdilne osoby.
tato kniha byla nezajimava, hlavni hrdinka me stvala svymi fakt debilnimi ciny.
mrzi me to, dam ti slunce bylo vazne skvely.

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

dej zdlouhavy, nudny. nic moc se v knize nedelo, zajimavych bylo az poslednich 100 stran.
presto planuji cist druhy dil- verim, ze krivaci byla rozjezdova kniha a ze nemy vinik bude mnohem lepsi. uvidime.

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

cetla jsem to uz nejaky ten patek zpatky, ale pamatuju si, ze se mi dilo libilo.
je to takovy lepsi prumer, doporucuju spis mladsim ctenarkam.
postavy ploche, dej poutavy.

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

vztah hlavnich hrdinu neverohodny, pribeh poutavy. snad poprve mi v knize vazne vadila romanticka linka.
kdyz zapomenu na romanticke popisy, kniha se mi moc libila.
bohuzel ale nemohu dat vice, nez 3 hvezdicky.

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

vsechny postavy nesympaticke(hlavne protagonistka), pribeh neverohodny a hloupy. dve hvezdicky davam jen proto, ze to je kasie west.
tahle kniha se ji ale moc nepovedla.

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

na knihu jsem se moc tesila, ale nakonec jsem nadsena nebyla. hlavni protagonistka mi byla neprijemna a stejne tak i druha hlavni postava.
kniha me nezasahla, mozna, kdybych ji cetla ve 12ti, tak bych to videla jinak.

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

jedna hvezdicka za odvahu autorky napsat detektivku a zaroven fantasy.
sice namet originalni, ale zpracovani hrozne.
rozuzleni je jedno velke zklamani. kniha za precteni nestoji.

26.08.2020 1 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

celkove rozuzleni me zklamalo. autor ma vsak velmi ctivy styl psani, myslenky protagonisty me nutily cist dal.
mnohem vic se mi libily myslenky, nez dej samotny.
kniha jakozto detektivka je dle meho nazoru spatna(detektivky nemam tolik nactene, takze nemohu zas tak moc posoudit), ale co se tyce hloubky nazoru a presvedceni je mnohem vice zajimava.
nasla jsem v knize neco uplne jineho, nez co mi mela nabidnout.
dejte ji sanci. je zajimava a ve finale se mi i libila.

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

moc se mi to nelibilo, cekala jsem daleko vic. za me podprumerna ya.

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

skvely, vtipny, ctivy. tento zanr jsem cetla po dlouhe dobe a vlastne si ani neuvedomila, jak moc mi chybel.
mariana zapata se tady predvedla(u kultiho bohuzel ne).
moc jsem se nasmala a i prestoze mi malychin prilis nesedl(ale taky me vylozene nestval), hlavni protagonistka si me ziskala. uz jenom diky jejim myslenkovym pochodum jsem cetla dal. nebo mozna hlavne diky nim?
zapata napsala knihu, ktera vam vykouzli usmev na tvari i ve chvilich vaseho zivota, kdy si myslite, ze vas uz nic rozveselit nemuze. protoze muze. malychin a gaby to dokazou. fakt.

Kulti Kulti Mariana Zapata

napoprve jsem to vzdala. znovu jsem to zkusila asi po roce a...no.
den predtim, nez jsem knize dala druhou sanci, jsem docetla rytmus, ja a malychin. to byla fakt pecka. vtipnejsi knihu jsem necetla.
tak jsem cekala, ze mi kulti nabidne neco podobneho, mozna i neco lepsiho- preci jen je jednou tak tlusty.
vztah mezi protagonistkou a kultim mi zde vsak neprisel tak prirozeny a poutavy, jako u rytmuse.
cele to bylo zvlastni, celemu tomu vztahu jsem neverila a kulti si moje sympatie neziskal, bohuzel. mozna jsou tri hvezdicky moc.
pokud chcete zkusit marianu zapatu, jdete do rytmuse. kulti za me nee.

26.08.2020

Cinder Cinder Marissa Meyer

prvnich 150 stran jsem si rikala, ze musim cist neco absolutne jineho, nez ostatni. jsem ale vdecna za svuj zvyk docitat knihy, protoze najednou jakoby knihu psal nekdo uplne jiny. moje prvni setkani se scifi, ale jsem naprosto nadsena.
4 hvezdicky proto, ze verim, ze dalsi dily budou o malicko lepsi, takze nechavam misto.
cetla jsem pred tydnem, ale stale nad knihou premyslim a nehorazne me stve, ze je druhy dil tezko dostupny.
snad mi kazdou chvili konecne padne do rukou.
knihu doporucuju, akorat ma takovy vleklejsi zacatek a jak jsem jiz psala, mam dojem, ze dalsi dily budou jeste zdarilejsi.

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

NE. tohle fakt ne. rada bych na teto knize nasla neco pozitivniho, ale nejde to.
jedna z nejhorsich knih meho zivota. a ze jsem jich precetla.
kdybych mela vypsat, co vsechno je na knize spatne, byla bych tu do zitra.
knihu jsem docetla, protoze jsem statecna a take jsem nechtela zbytecne hanit predem.
ale bylo by to uplne jedno, konec a cele odhaleni vraha je stejne spatne, jako zbytek knihy.
nikdy jsem o knize nerekla, ze by fakt stala za ho*no(pardon, ale takovy vyraz je naprosto vystizny), je to moje premiera a take mi je to lito.
ale jeste jednou- tohle je absolutni propadak a fakt vam to nedoporucuju.

26.08.2020 odpad!

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

moje prvni setkani s obema autory a pravdepodobne i posledni. fakt, ze tu nekdo napsal, ze postavy se zde chovali mnohem vyspeleji nez v love, simon nebo oba na konci zemrou, me desi.
u knihy jsem dost trpela, vtipy byly psane dost na silu a pousmala jsem se tak nad jednim ze sta.
na to, ze podavaji protagonisti prihlasky na vejsku, maji myslenkove pochody trinactiletych holek.
dej hodne nerealny, ale coz vo to, on je hlavne hrozne, jak to rict, debilni, povrchni, jednoduchej. nerealne love stories mi neva, ale museji byt napsane aspon trochu verohodne, poutave nebo zajimave.
des bes, ani nevim, proc davam dve hvezdicky. mozna za hezkou obalku a ten jeden vtip.

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

oba dva dily naprosto skvele, ale stejne to neni na 5 hvezdicek. pardon. neco ve mne proste jasne rika, ze to neni na plny pocet.
presto oba dily naprosto super, cetlo se to skoro samo az na par nudnejsich pasazi, ktere se ale daly vydrzet.
obe knihy jsou stejne kvalitni, jen se mi mozna malicko vic libila jednicka a to proto, ze tam se vice vyvijel vztah kazi a jase.
rozhodne doporucuju serii precist. nedokazu se rozhodnout, jestli je to lepsi nez falesny polibek, ale mozna ze i jo. rozhodne tu byly mnohem sympatictejsi vedlejsi postavy.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

opravdu nevim, co si o tehle knize myslet. mam dojem, ze jsem cetla uplne neco jineho nez ostatni.
knihu jsem precetla jen protoze nemam rada nedoctene knihy a protoze jsem furt cekala, kdy narazim na ten boom, kdy si tu knihu zamiluju tak, jako vetsina.
kniha byla divna. fakt nevim, jak lepe to popsat. nebyla vylozene spatna, ale ocekavala jsem neco uplne jineho. lepsiho. mnohem lepsiho.
jsem na vazkach, zda si precist pokracovani, zda tenhle dil nebyl jenom rozjezdovy, ale ty kladne recenze me opravdu desi.
za me kniha solidni prumer.
do druheho dilu asi radeji nakonec nepujdu, bojim se, ze by se mi domnenka, ze je tato serie silne precenovana, potvrdila.
diky za precteni, ale stacilo.

Furyborn Furyborn Claire Legrand

moje prvni poradne fantasy. darek k narozeninam- sama bych si knihu urcite nekoupila a nevybrala, protoze fantasy proste nevyhledavam a nectu. ale po precteni teto knihy premyslim, ze zacnu.
tahle kniha byla od zacatku do konce proste bajecna. prectenou jsem ji mela rychle, postavy jsem si oblibila.
neverila bych, ze by me bavilo cteni o elementalech, kralovnach, smyslenych zviratech, spise zlych andelech a mnoho dalsiho.
je pravda, ze jsem se obcas ztratila v postavach, nebot jich zde vystupuje mnoho, ale tolik to neprekazelo.
pokud si chcete zamilovat postavy, zcela novy svet, zapojit mozkovy zavity(jenom trosicku:D) a proste se zacist do neceho poradnyho, pak sahnete po furybornu.
ja ted objednavam spoustu jinych fantasy knih a doufam, ze nebudu zklamana. furyborn je zavislost a ja potrebuju dalsi dil. miluju audrica i simona. miluju je vsechny.
no fakt, vrele doporucuju!!!!

05.05.2020

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

tak jo, tohle bylo něco.
sice mi v čtení dost překážely chyby, překlepy a podobně, kniha byla úžasná.
těším se na pokračování, protože temné a osamělé prokletí skončilo úžasně.
doporučila bych, aby se kniha příště lépe zkontrolovala, protože chyb zde bylo opravdu hodně, což ale vůbec není autorčina vina.

06.08.2019 4 z 5