tadobra tadobra komentáře u knih

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

ke konci mila kniha, spis asi pro nactilete. rozhodne to neni nejake hlubsi dilo, ktere by mi dlouho uvazlo v hlave. dej je vesmes o nicem, ale pohlti vas to po nekolika strankach tak moc, ze vam ani nevadi, ze je dilo proste obycejne.

27.05.2019 3 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

uz to na me bylo moc dlouhe, ale hezke zakonceni serie:)

18.04.2021 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

mne se to nelibilo... ten styl psani (mozna to je jenom spatnej preklad) byl proste hroznej. nesedl mi.
prislo mi to extremne predvidatelny, postavy a dej byly silene nerealny.
autorka bud neumi psat, nebo prekladatel neumi prekladat.

02.04.2021 2 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

libilo se mi, ze to odsejpalo. zadny zbytecny natahovani deje.

14.01.2021 4 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

nektere povidky lepsi, nekde horsi- zde je moje hodnoceni:
-1/5 north finchley
-5/5 zbabelci
-2/5 marsmeloun pro rachel
-5/5 nejdelsi noc v roce
-2/5 policka vyrazenych knih
(top 2 jsou za me stejne ale zub casu a nejdelsi noc v roce!)

30.12.2020 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

knihy ceskych autoru moc nectu. skoro vubec. nejak jsem si vzdycky myslela, ze me to nebude bavit, a uprimne po tom, co jsem cetla cernookou, jsem ani nemela chut se presvedcovat o opaku.
ale pak se objevila meta. kazdej, KAZDEJ ji doporucoval a mne uz to zacalo vazne lezt krkem takze jsem si ji dala do policka ,want to read, spis jenom abych pochopila, co na tom ostatni maj nez ze by me to realne zaujalo.
ale...wow. ja vam rikam, ze na tuhle knizku jsem cekala...dlouho. ani jsem vlastne nevedela ze jsem na ni cekala dokud jsem si ji neprecetla. a fakt jsem nechapala ty recenze ve kterych se opakovalo ze je to originalni kniha a neda se vysvetlit o cem to je bez totalnich spoileru. ale je to pravda.
precetla jsem to na moje pomery rychle protoze to jinak neslo.
vsechno na tyhle knizce je proste...wow. pripada mi trochu nemistny rikat ze kniha byla nadherna takze to rikat nebudu ale chapeme...
takze tohle bylo spis takovy vylejvani vlastnich pocitu nez kvalitni recenze ale pokud jste to fakt precetli, prosim, prectete si i tu metu. rozhodne je to lepsi nez muj komentar. o dost.
ps. interpunkci zvladam na jednicku ale jsem moc lina to psat takze pardon. (fakt tu interpunkci umim, nelzu!)

22.12.2020 5 z 5

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

tenhle dil me bavil vic nez predchozi kniha (Spoutávač), ale prijde mi, ze to zacina byt furt jedno a to samy. jako kdyby vsechny dily byly napsany podle stejnyho scenare. no, tak jsem rada, ze me ceka uz jen zaverecny dil- kdyby tahle serie byla jeste rozsahlejsi, nejspis bych v ni jiz nepokracovala.

21.11.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

precteno rychle, moc se mi libil svet, celkove to fungovani sveta... vsechno super az na asi poslednich 100 stran. tam mi trosku vadilo nelogicke mysleni Reida, jinak ale doporucuju a tesim se na pokracovani.

15.11.2020 4 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

furt skvely, ikdyz o neco min nez predchozi dil.

04.11.2020 4 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

knihu jsem cetla s asi rocnim rozestupem mezi prvnim dilem. proto nemuzu uplne posoudit nahlou zmenu chovani Harper a Rhena. mne osobne to ale nevadilo.
co, nebo spis KDO, mi vadil, byla Lia Mara. nevim jak je mozny, ze u ,na co slova nestaci, a i u tehle knihy zvladla autorka vytvorit divci hlavni postavu ktera me vylozene sr*la.
casti z jejiho pohledu mi vadily, mnohem radsi jsem mela ty Greyovy.
nektere pasaze mi take prisly trosku nesmyslne, nebo jsem s nimi znacne nesouhlasila, ale to neni duvod tri hvezdicek.
prvni dil teto trilogie jsem hodnotila 4/5 a proto tento dil musim hodnotit 3/5, nebot je slabsi. ani konec, ktery jiste nalaka, me neprekvapil tolik, jako tomu bylo v prvim dile.
abych to tedy shrnula: kniha je to dobra, jen proste necekejte uz takovou pecku, jako byl prvni dil. treti a zaverecny dil si prectu, nebot me zajima, co si pro nas autorka pripravila.

14.10.2020 3 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

i pres negativni recenze jsem se do knihy pustila- a nedocetla. predstava, ze budu cist 400 stran teto slataniny???
zpusob vypraveni velmi detsky a naivni.
hlavni hrdinka nesympaticka.
psaci styl autorky proste nevyhovujici plus jsem se ztracela ve jmenech postav.
dej nezajimavy, zvlastni..
nevim co dal vytknout, snad je to uz vsechno:DD

08.10.2020 1 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

vcera docteno, kupovala jsem hned jak vysla a vyplatilo se. davam 5/5 protoze to bylo proste neco, co jsem uz dlouho necetla, neco, co jsem potrebovala cist a neco, co me po dlouhy dobe zase hodne prinutilo ke cteni. ufff.
i presto si ale myslim, ze dopisy ztracenym byli o malinko lepsi. mozna to bylo tim, ze tam byl daleko nepredvidatelnejsi konec a daleko sympatictejsi divci hlavni postava(sry ale ta emma me fakt srala, chudak rev se zamiloval do takovy blbky).
ale nemuzu tomu strhnout hvezdicku, proste ne.
je to skvely uzasny a bajecny(i pres tu emmu) a i kdyz to ma svy mouchy, kdybych tomu sebrala hvezdicku, cejtila bych se fakt provinile.
tahle ,serie, je podle me neco, co si muze precist fakt kazdej, kdyby chtel. rozhodne to vnutim moji mame:D

07.10.2020 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

libilo. jeste vic nez prvni dil.

03.10.2020 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

nezaujalo me to.

12.09.2020 2 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

(SPOILER) SPOILER na dalsi dily.
hele nebylo to nic svetobornyho, ale zaroven to ve mne nevyvolalo sebevrazedny myslenky(jenom do ty doby, nez se na scene objevila magie)...ale co ma sakra znamenat fakt, ze jedna z tri hlavnich protagonistek je vlastne celou dobu mrtva? vtf? sorry, ale jakmile jsem si tenhle bullshit precetla, dala jsem knize cca 200 stranek, nez jsem ji zaklapla s tim, ze ji uz nikdy neotevru.
tohle se autorce fakt nepovedlo.
mohla to byt prumerna ya romantarna, ale misto toho je to nejakej podivnej vyplod autorciny fantazie.
absolutne jsem prvni pulku knihy nevedela, ze ctu fantasy. DOSLOVA NIC tomu nenasvedcovalo, a najednou boom, plot twist, jedna z protagonistek je celou dobu mrtva.
a me to fakt prekvapilo(coz byl asi autorcin zamer), ale ve spatnym slova smyslu. dobra slatanina.
obcas si rikam CO TIM CHTEL AUTOR RICI?

26.08.2020 2 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

knihu jsem cetla asi dva roky. fakt.
normalne prectu knihu za par hodin.
tohle se ale fakt nedalo a dloooouho mi to lezelo na policce, az jsem si rekla, ze to musim docist. nemam rada nedoctene knihy.
takze jsem rada, ze tuhle uz mam za sebou.

26.08.2020 1 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

vleklejsi prvni polovina.
kniha zahreje u srdce, cetla jsem asi pred rokem. pamatuju si, ze se libila. neni to mistrovsky dilo, ale neurazi.

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

dam ti slunce je mozna moje nejoblibenejsi kniha vubec. nebe je vsude bylo jedno velke zklamani. je to, jako by ty knihy psaly dve rozdilne osoby.
tato kniha byla nezajimava, hlavni hrdinka me stvala svymi fakt debilnimi ciny.
mrzi me to, dam ti slunce bylo vazne skvely.

26.08.2020 2 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

cetla jsem to uz nejaky ten patek zpatky, ale pamatuju si, ze se mi dilo libilo.
je to takovy lepsi prumer, doporucuju spis mladsim ctenarkam.
postavy ploche, dej poutavy.

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

vztah hlavnich hrdinu neverohodny, pribeh poutavy. snad poprve mi v knize vazne vadila romanticka linka.
kdyz zapomenu na romanticke popisy, kniha se mi moc libila.
bohuzel ale nemohu dat vice, nez 3 hvezdicky.