Tabby Tabby komentáře u knih

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Druhý díl Jiskry v popelu je stále dobrý, ale na první prostě nemá.
Začátek druhého dílu skvěle pokračoval, ale jak knížka pokračovala, tak jsem se celkem nudila. Málo akce, ten milostný trojúhelník taky nic moc, nerozhodnost a sebelítost hlavních postav. Ale konec to zase napravil, byl napínavý, akční a zajímavý, skvěle zakončení druhého dilu.
Opět se kapitoly střídali, tentokrát se ke kapitolám Leily a Eliase přidali i kapitoly Heleny. Mě nejvíce bavili ty Eliasovi, Helenu už od prvního dílu nemusím, takže ty mě bavily nejméně. Zapojení Temnonoše a jiných nadpřirozených bytostí do příběhu bylo osvěžující a zajímavé.
No jsem zvědavá, jak to celé bude pokračovat dál. :)

31.07.2019 4 z 5

Slepá důvěra Slepá důvěra Kay Hooper

Moje prvotina od autorky a nebyla jsem zklamaná. Kniha se četla dobře a děj hezky plynul, bez zbytečných velkých odboček od děje.
Moc zajímavé, když se do vyšetřování zločinů zakombinuje i pomoct médií a nadpřirozeno.
Určitě se k autorce ještě vrátím. :)

29.09.2018 4 z 5

Mesačné svetlo na Nightingale Way Mesačné svetlo na Nightingale Way Samantha Young

Tato série je nádherná tím, že všichni si tam prošli něčím co je mohlo poznamenat, ale oni to nevzdali a nakonec došli do toho šťastného konce. Našli si partnera, prací a rodinu, která drží při sobě a můžou se v těžkých časech o sebe opřít a pomoci si. Kdo by něco takového nechtěl i v reálném životě.
Zároveň s každým dílem sledujeme to jak dospívají všichni a i okrajově osudy hrdinů s předešlých knih.
Opět krásný příběh Gracy a Logana i když víme že na konci budou spolu stejně je to úžasné sledova že i když je čekají rozhodování, útrapy vše nakonec dobře skončí.
Autorka touto sérii u mě určitě zabodovala a těším se na její další díla a budu jí držet palce k napsání další dobré knížky. :)

30.03.2018 5 z 5

Dopisy mrtvých Dopisy mrtvých Luca Veste

Pro mě příjemné počtení, napínavé, skvěle promyšlené a zajímavě zpracované.
Občas mi tam vadilo vyprávění, které se týkalo ohledně té ztracené dívky před několika měsíci, ale chápu že to tam být muselo pro dokreslení konce.
Konec byl skvělý a pro mě neočekávaný.

21.07.2017 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Pro mě to byla rozhodně skvělá knížka, moc se mi líbila. Měla děj, spád a byla zajímavě psaná.
Začetla jsme se už do prvních stránek a knihu jsem jen nerada odkládala na pár minut, jak mě naprosto uchvátila. Ty myšlenky, které tam Juliet psala, byly k zamyšlení a naprosto mě dostali, tak že jsem se vážně nad některými pozastavovala a přemýšlela jsem o tom, popřípadě jsem si nějaké odstavce přečetla i několikrát.
Velmi děkuji za doporučení, které mě k téhle knížce dovedlo, jsem za to ráda, protože by jsem se k takhle dobré knížce nemusela dostat a rozhodně by jsem o hodně přišla. :)
Rozhodně mě zajímá jak to vše bude pokračovat a přečtu si i ostatní díly, jen doufám, že autorka bude pokračovat, tak jak začala. :)

22.08.2016 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Je pravda že na knize není vše dokonalé, ale stejně to je skvělá série, která dokáže něčím zaujmout. S filmem se to srovnávat ani nedá, kniha má více částí a více některé věci vysvětlí, u filmu se spíše zaměřili na skvělé efekty, které zaujmou malé děti.
To že je Eragon v knize naivní je normální, když mu je nějakých patnáct let, občas teda až přehnaně naivní. Sice mě málem odradila tloušťka knih, ale když se do toho začtete a je to styl, který máte rádi, stránky mizí a ani nevíte jak a už jste na konci.

08.12.2015 5 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Zezačátku jsem měla strach, aby tenhle díl nebyl tak nudný a rozvleklý,jak druhý díl. Naštěstí nebyl, byl zajímavý, čtivý, konečně se tam zase něco dělo.
Zajímavě se nám vyvíjí děj a život hlavních postava a osud celého Impéria.
Celá série si drží takou tu pomyslnou laťku čtivosti, ale že by jsem to přečetla víckrát to asi ne. Ale stejně budu na ten poslední díl čekat, ať vím jak to dopadne. :)

09.08.2019 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Wow!!
S knihy jsem úplně nadšená, z dvojky víc než z prvního dílu, ale jenom o malý kousek.
Kniha byla napínavá, plná akce. Na jedné straně někomu nebo něčemu věříte a na dalsích stránkách se ukáže že to byla jen lest a je to úplně jinak.
Napínavé sledování Placerů a toho jak se se vším poperou. No držela jsem jim všem palce, aby to ti moji oblíbenci vydrželi až do konce a nic se jim nestalo.
No nenudila jsem se a hned po dočtení jsem se pustila do třetího dílu. :)

19.10.2018 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Knížka není vůbec nijak objemná co se stránek týče, proto mi nijak nevadilo se do ní pustit. Můj šálek kávy to rozhodně není a moc takovéto knihy nečtu a vyloženě nevyhledávám.
Po přečtení musím říct že pan Ruiz má některé myšlenky skvělé se kterými se ztotožňuji ale jsou tam i nějaké se kterými nesouhlasím a ani pan Ruiz mě nepřesvědčil. Modlitby na konci jsem nečetla vůbec přišly mi jako naprosto zbytečný.

05.08.2018 3 z 5

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

Pěkná detektivka tentokrát z pohledu novináře v internetovém časopisu.
Hlavní postava Hanning mi přirost k srdci svojí povahou a svým osudem , který jsme po celou knížku zjišťovali.
Knížka měla spád, v určitých momentech byla knížka napínavá a konec mě donutí půjčit si i další díl aby jsem zjistila co a jak se Hanningovi stalo v minulosti. :)

13.06.2018 4 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Skvělá kniha od pro mě neznámého autora se zajímavě zpracovanou obálkou.
Občas mi sice vadilo dlouhé vyprávění okolo, ale ke knížce to patřilo k dotvoření děje a určitě nelituji a nebudu nadávat na tloušťku knihy, jinak by jsem to nemusela číst.
Takže pro mě si určitě ještě nějakou knihu od autora v budoucnu přečtu. :)

14.03.2018 4 z 5

London Road London Road Samantha Young

Druhý díl série se mi líbil o něco víc než první.
Osud Jo a jak to měla v životě, mě velmi zasáhl a přála jsem jí ten hezký konec, kterého jsme se dočkali. Cama jsem si oblíbila a k Jo se velice hodil, po tom co jí přestal soudit a zjistil jaká ve skutečnosti je. To mi připomnělo, že by se nikdo neměl soudit pokud ho neznáš a nic o něm nevím a že občas zdání klame. :)

25.08.2017 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Lehká oddechovka na večer, kdy si jen chcete sednout a vychutnat si příjemnou knížku.
Hlavní postavy mě zaujali a jejich dialogy mě občas dost pobavili, hlavně Alexi pohotové odpovědi.
Byla tam romance, lehký zvrat a hezký závěr kdy vlastně zjistili že se hrozně milují a nemůžou bez sebe být.

25.08.2017 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Úžasné pokračovaní, děj se rozvíjí a je stále napínavý.
Tris je v určitých chvílích až pitomá a moc mě její chování nebaví, ale co ani já se vždycky nechovám chytře. Tak jako v každém vztahu i tady už se objevují první hádky mezi Tobiasem a Trish, vše nakonec dobře dopadne.
Už se těším na poslední díl a jak to celé dopadne. Dozvíme se vůbec co je za plotem? :)

15.07.2016 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Kniha začala i pokračovala výborně, ke konci mě ale už přestávala bavit a konec mě vůbec nepřekvapil. Není úplně špatná, ale bohužel mě zrovna nenadchla.
Doufám, že až budu číst něco jiného od autora, tak si u mě reputaci napraví. :)

23.06.2016 3 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Po knize jsem sáhla náhodou v knihovně a hned mě zaujala a půjčila jsem si jí a vůbec nelituji.
Kniha se četla moc dobře a během dvou dní jsem jí měla přečtenou.
Nápad knihy je velice dobrý, a postavy vás zaujmou hned ze začátku, s napětím jsem čekala, kdy se všichni setkají a jak to bude pokračovat dál. Nebyli tam zbytečně moc nadpřirozených postav a svět byl moc dobře zpracovaný.
Hrozně moc jsem si zamilovala Arlena, a čekám co se s ním bude dít dál, a rozhodně jsi přečtu i ostatní díly. Já knihu rozhodně doporučuji, ani by jsem nemohla jinak. :)

29.11.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Knížku jsem půjčovala v knihovně pro známého a jelikož jsem ji měla doma, tak jsem si řekla ,,proč si ji nepřečíst".
Při prvních stránkách jsem myslela, že je to blbost. Potom jsem se začetla a zajímalo mě jak to skončí.
Příběh hezky plynul, pořád se něco dělo a tím že se pomalu vysvětluje proč a jak labirint vznikl a byla jsem hodně zvědavá jak to celé dopadne nemohla jsem jinak než číst a číst.
Používání slangu mi přišlo jako dobrý nápad, přece jenom je to kniha o teenagerech a to prostě k tomuhle věku patří (synovec taky na mě občas mluví pro mě nepochopiteným jazykem). V některých situacích byla i knížka zábavná v jejich chování k sobě navzájem a to jak se mezi sebou bavili.
Pár kluků jsem si i oblíbili a ráda budu sledovat, jak celý příběh bude pokračovat takže si určitě přečtu další díl. :)

04.10.2018 4 z 5

Tyhle knihy s podobnou tématikou nečtu a dlouho jsem se jim i vyhýbala.
Avšak kolegyně v práci tuhle knihu velmi chválili a jelikož se mi hodí k čtenářské výzvě, tak jsem si knihu od ní vypůjčila.
A musím říct že je to velmi čtivě napsaná kniha a názory pana Duška jsou velmi zajímavé a pro mě některé i k zamyšlení. :)

08.07.2018 4 z 5

Páté evangelium Páté evangelium Ian Caldwell

Další příjemné spracování záhady a detektivky. Jestli očekáváte něco na způsob Dana Browna nebo Indiana Jonse tak to budete zklamaní. Autor to vzal po svém a určitě udělal dobře.
Skvělé popsaná alespoň část historie křesťanství které nám vysvětlí to důležité pro orientaci v ději. Skvěle autor využil potenciál evangelií a zakomponoval je do knížky a do záhady. Občas jsem se ve výkladech strácela a stalo se že jsem si ty pasáže musela přečíst ještě jednou (Občas je míň někdy vic).
Já jsem se v knize určitě nezklamala a jsem ráda že jsem si jí přečetla. :)

07.06.2018 4 z 5

Konkláve Konkláve Robert Harris

Knížka se odehrává ve Vatikánu a jde o volbu nového papeže.
Je zde krásně popsáno prostředí, ulice i budovy kde se to celé odehrává a měla jsem pocit jako kdyby jsem sama těmi místy procházela.
Knížka pro mě byla hodně poučná a zajímavě zpracovaný námět o kterém by jsem se moc nezajímala. Dozvěděla jsem se hodně zajímavých věcí a za to jsem ráda
Bylo tam vše intriky, lži a klamání. Některé pasáže byli moc krásně napsané a i jsem o nich přemýšlela.
Konec mě až tak nenadchl a nedá se říct že by jsem se ke knížce ještě někdy vrátila ale přečtení nelituji.. :)

09.05.2018 3 z 5