Sybelle Sybelle komentáře u knih

Dívka ze země Venku 5 Dívka ze země Venku 5 Nagabe

V tomto díle vyjde najevo pár zajímavých informacích o černých bytostech.
A také čtenář zjistí, proč lidé ze země Uvnitř chtějí chytit Šivu.
Dle aktuálních informací by série měla mít 11 dílů, tak bude ještě na, co se těšit.
Opět to bylo příjemné čtení před spaním.

27.09.2022 3 z 5

Dívka ze země Venku 4 Dívka ze země Venku 4 Nagabe

Aktuálně poslední dostupný díl z této série nechává ještě mnoho nezodpovězených otázek. Děj se stává trochu ponuřejším a myslím, že poslední dva díly budou hodně vysvětlovat. Ale nechme se překvapit :). Kresba zapadá jako v předchozích dílem krásně do děje.

31.08.2022 3 z 5

Dívka ze země Venku 2 Dívka ze země Venku 2 Nagabe

Pokračování příběhu ve stejném duchu jako první díl. Opět odpočinkové a příjemné čtení. V tomto díle se dozvíte více informací o světě černých bytostí a nástin hlavní zápletky. Ale, jak to bývá na detaily je třeba vyčkat do dalších dílů :).

31.08.2022 3 z 5

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe

Vypadá to na začátek pěkného příběhu ve světě, který je rozdělený na uvnitř a venku.
Důvod se dozvíte hned v úvodu. První díl krásně uvede do děje a vysvětlí vše pro další pokračování. Kresba je trochu jednodušší oproti klasické manze, ale pěkná. Rozhodně se těším na pokračování.

01.08.2022 3 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Povedená série povídek, kde si každý něco najde. Jako vždy se povídky četly téměř samy. Až na povídku ve formě básně. U té člověk musel trochu zpomalit. Ke každé povídce je úvod, kde autor píše, co ho inspirovalo.
Některé povídky jsou cíleně napsané v trochu jiném stylu. Ale i tak se nezapře autorův vlastní styl. Osobně se mi nejvíce líbila povídka UR. Který čtenář by takovou věc nechtěl :).

27.07.2022 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Krátká povídka o vnímání toho, jak žijeme své životy. Hlavní hrdinka ztratí potřebu spánku. A tím dostane příležitost více přemýšlet o životě. Jestli to vezme z dobrého konce nebo ne, je na posouzení každého. Autor tu nechává jako vždy prostor k zamyšlení.
Doprovodné kresby jsou velmi dobré a vizuálně dotváří pěkně příběh.

03.05.2022 3 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Skvělá kombinace duchařského příběhu a detektivky. Bylo zajímavé postupně objevovat minulost a pravdu o pokrevní linii Hettie, které pověry a strach druhých lidí zničili život. Příběh měl smysl a čtení ubíhalo rychle.
I když si člověk mohl dobře tipnout, koho Helen hledá, vůbec to nevadilo. Autorka popsala výstižně ale ne moc zdlouhavě prostředí i postavy. Takže se dalo soustředit na příběh, který krásně ubíhal.

28.04.2022 4 z 5

Jednota Jednota Oliver Bowden (p)

Příběh krásně vyplňuje mezeru mezi úvodem hry a první misí, kdy hrajete za Arna (AC Unity). Je vyprávěný z pohledu Élise. Dozvíte se o jejím dětství a co formovalo její názory. V pár kapitolách potkáte i postavu ze staršího herního dílu.
Kniha se četla velice dobře a může si ji přečíst i člověk, co nezná hry. Na rozdíl od předchozích knih se nejednalo o popis herního děje. Ale samostatný příběh doplňující hru. A kdo chce znát celý příběh doporučuji tuto skvělou herní sérii.

21.04.2022 4 z 5

řeka bohů II. - Sedmý pergamen řeka bohů II. - Sedmý pergamen Wilbur Smith

Druhý díl navazuje na děj prvního cca po 4000 letech. Royana Al Sima a Sir Nicolas Harper luští Taitova vodítka a hádanky, aby nalezli hrobku faraóna Mamose. Celé to začne nálezem hrobky královny Lostris, kde Taita schoval svitky popisující děj z prvního dílu.
Opět se ocitáme v Etiopii a o soupeře, který chce hrobku a její obsah ukořistit jen pro sebe nemají nouzi. Příběh i detaily jsou propracované jako v prvním díle. Přiznávám, že některé technické pasáže (je jich jen pár) jsem přečetla jen letmo, ale jinak detaily a propracovanost popisů dodávají místům na realističnosti.
Samozřejmě byly některé věci předvídatelné a hlavní hrdinové v jednom ohledu velmi naivní. Ale i tak je to dobře napsaný dobrodružný román na dlouhé večery.

07.04.2022 4 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Tato série povídek poskytuje náhled na téma, o kterém se tak často v literatuře nepíše. Povídky se četly dobře. Jsou hodně o strachu, jak společnost nebo jedinec přijme to, co je odlišné. Včetně přijetí sama sebe. Příběhy v této knize nesou celkově pozitivní myšlenku, že to, co je odlišné, není špatné. Že se stále jedná i lidi, které znáte, přátelé a rodinu.

21.03.2022 4 z 5

Hrobník a jiné mystické povídky Hrobník a jiné mystické povídky Antonín Jirotka (p)

Série převážně kriminálních povídek s nádechem nadpřirozena, které je někdy skutečné.
Povídky se dobře četly. I když se jedná o krátké příběhy, postavy jsou dobře vykreslené a příběhy zajímavé. Přesto, že si dokážete někdy tipnout konec, stále je to napínavé a čekáte na odhalení. Pro volné chvíle, kdy se člověku nechce číst nějaký román, jsou tyto povídky dobrá volba.

23.02.2022 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Knihu tímto hodnocením nechci nějak srážet. Hodnocení jen odráží, že mi nepadla ani trochu do noty a vkusu. Bohužel knihy, kdy je každá část předvídatelná a jasná nejsou pro mě zajímavé. A ani knihy, kde jde jen o romantické vztahy. Ale věřím, že jako odpočinkové a nenáročné čtení se kniha hodí. Jedna hvězda za některé vtipné scény.

20.02.2022 2 z 5

Víc už se nedozvíme Víc už se nedozvíme Donal Ryan

Příběh o nepovedeném manželství učitelky literatury, která otěhotní se synem vůdce jedné skupiny kočovníků.
Melody se musí během devíti měsíců vypořádat s mnoha změnami a svou minulostí. Snaží se odčinit, co jde nebo aspoň změnit svůj přístup, když minulost nelze změnit.
Napsané je to také dobře. Ale bohužel to asi nebyl můj šálek kávy.

30.12.2021 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád (ilustrované vydání) Harry Potter a Fénixův řád (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

V minulosti mi tento díl (přesněji řečeno Harry samotný) lezl celkem na nervy se svými výkyvy nálad. Ale při tomto čtení mi došlo, že se podařilo dobře vystihnout, jak by se někdo v jeho věku a situaci cítil. Ale i tak mi občas lezl na nervy. I když podstatně méně. Vtípky a naschvály dvojčat Freda a George jsem si užila. Oproti filmu je toho tady více. A pokud někomu přišla Umbridgová odporná už ve filmu, tak tady je ještě o trochu horší. Hezky je vidět vývoj postav a jejich dospívání. Nejen hlavních hrdinů, protože v celé sérii je mnoho důležitých postav pro příběh a hodně z nich jsou Harryho spolužáci. V ilustrované verzi máte k příběhu i vizuální zážitek jako bonus.

25.03.2024 5 z 5

Pohádky bratří Grimmů (60 pohádek) Pohádky bratří Grimmů (60 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Tato verze pohádek je již podle ediční poznámky upravená a krutosti zmírněné. I tak je na nich hodně znát z jakého pocházejí prostředí a mnohdy je to spíše čtení pro dospělé než děti. Ale i ty by si mezi pohádkami vybraly. Na rozdíl od moderních verzí pohádek jsou hodně „praktické“ a často je hlavním cílem zbohatnout a najít si pěknou nevěstu. Některé jsou krátké příběhy s morálním ponaučením. Například pohádka o dědovi a vnukovi. Je to sice záležitost na dvě stránky, ale krásně výstižná.

03.11.2023 4 z 5

Strata Strata Terry Pratchett

Název knihy je hodně trefný, i když mi jeho význam došel až na konci. Krásně je tu vidět autorův názor, že dobré věci si zaslouží recyklaci. V případě Straty je to jak celý svět, tak i jedna konkrétní hláška, která se objeví v barvě kouzel. Kniha byla o něco víc techničtější než Temná strana slunce. Ale nebylo toho moc a pokud jsem se v něčem ztratila vůbec to pro děj a význam knihy nevadilo. Technická stránka prostě ke Sci-fi patří. I když se Terry Pratchett proslavil hlavně zeměplochou i jeho sci-fi tvorba je dobrá.

15.09.2023 4 z 5

Zakletý klášter Zakletý klášter Juraj Červenák

Odposloucháno ve slovenském vydání, které bylo pěkné namluvené. Zpočátku jsem čekala klasickou honbu za pokladem zasazenou na Slovensko v 2. polovině 19. století. Konec knihy a případné pokračování už bude asi jiný žánr. Každopádně to byl pěkný dobrodružný příběh s propracovaným historickým pozadím.

22.08.2023 4 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Tato kniha se mi bohužel moc do paměti nezapíše. Ne že by se špatně četla, ale bylo to trochu jako kdyby se společnost Disney pokoušela vytvořit upíří, krvavý román. Na jedné straně snaha o drsný román. Na straně druhé naprostá naivita a nedotknutelná hrdinka, které vše projde a vše dokáže.

02.08.2023 3 z 5

Holmes z Kjóta 2 Holmes z Kjóta 2 Mai Močizuki

Opět pěkné čtení s dávkou historie a kultury. Vedle řešení případu se dozvíte víc o minulosti postav (nejen hlavních hrdinů) a jak se k ní postaví. Nechybí ani trochu vtipu. Druhý díl zdařile pokračuje v příběhu.

12.07.2023 4 z 5

Odvrácená strana hříchu Odvrácená strana hříchu Jan Dvořáček

Srozumitelný a dobře čtivý příběh z budoucnosti roku 2085. Věnuje se hlavně vývoji společenské situace, kdy se změnilo sociální postavení a vztahy mužů a žen. Ve změnách technologických nebo v zábavním průmyslu se dá snadno orientovat díky vysvětlení v textu.
Příběh poskytuje zajímavý náhled na vývoj lidské společnosti jak s dobrými, tak už méně dobrými aspekty. Prostě něco dávalo smysl a něco je příliš. Bylo to pěkné čtení na pár večerů.

20.06.2023 4 z 5