Svica Svica komentáře u knih

Mluvčí Mluvčí Traci Chee

Stejně jako první díl je i tento naprosto úžasný. Když přejdete nějaké drobné chybičky a některé nelogické maličkosti a ponoříte se pouze do linie příběhu je to zážitek. Postavy tady dostaly prostor k rozvíjení se a linie několika milostných záležitostí skvěle podtrhuje hlavní děj.

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Krásný pohádkový příběh, spíše pro mladší ročníky, ale určitě má své kouzlo i pro dospělé.

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Tato kniha mi celkově přišla taková více "dospělácká", než ostatní knihy autorky, což ale vůbec nebylo na škodu. Stejně jako u ostatních příběhů je to velice odpočinkové čtení.

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Výborná odpočinková četba. Stejně jako u jiných knih této autorky příběh svižně graduje a byť je to dost předvídatelné, rozhodně se nenudíte.

24.07.2019 5 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Kniha je úžasná. Je pravda že začátek je lehce zdlouhavý a nic moc se neděje, ale od poloviny je to teda jízda. Vážně skvělý a neotřelý příběh u kterého i sem tam ukápla slza.

24.07.2019 5 z 5

Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Justyna Bednarek

Moc hezká kniha. Rychle se čte, je svižná a není složitá. Deset krátkých pohádek o různých ponožkách vás donutí se zamyslet kam ty potvůrky mizejí. :-D

16.05.2018 5 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Neuvěřitelně nádherný příběh. Krásné ilustrace. Nedá se k tomu napsat nic víc, než jen to aby si to každý přečetl. Určitě se k ní budu pravidelně vracet.

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Jednoduché čtení na odpočinutí. Krásná linie příběhu opředená tajemstvím, bohatstvím, krásou, láskou a dokonce i erotikou. Doporučuji.

Vango Vango Timothée de Fombelle

Krásná, skvělá, úžasná ....jen samá pozitiva. Stojí za přečtení a to ne jen jednou.

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Nemůžu si pomoci, ale knížku pro děti si představuji vážně úplně jinak. Jakési drsné prostředí vesnice, která se tváří že je sto let za opicema ( většina vesnic je dneska přeci plně civilizovaná a místo původních hrubých starousedlýků, co pasou kozy na louce, je obyvatelstvo složené z mladších ročníků) a k tomu přizpůsobená hrubá mluva i hrubé chování lidí mi opravdu nepřipadá jako něco, co by dnešním dětem mohlo říci něco správného. Ošklivé chování ke zvířátům a ve finále i k lidem, navádění na vloupání se k sousedům, otřesné chování hlavní hrdinky. Nápad příběhu podle mého špatný nebyl, ale pochopili by to maximálně dospělý, ale rozhodně ne děti a to je nechci podceňovat.

10.05.2018 1 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Není to nejhorším,ale ani nejlepší. Okrajová zmínka o severském strašidelném příběhu se postupně rozvíjí v jednu velkou nesmyslnou slátaninu. S Kingem se to nedá absolutně srovnávat. Na druhou stranu se kniha četla velice rychle, nebyla složitá na pochopení, jen závěr už byl hodně přes čáru. S původní legendou o Bábě Motyce to podle mého nemělo ve finále moc společného.

10.05.2018 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pokud by byl příběh méně zdlouhavý a více propracovaný v detailech, nebylo by to špatné. Takhle bohužel. Zjištění, že Igor je feťák vzalo knize veškeré tajemné kouzlo, které měla. Neskutečná slátanina všeho dohromady, skákání z místa na místo , při čtení jsem si sama připadala jako něčím sjetá. Hlavu a patu to postrádalo a děsivé mi to také nepřišlo.

10.05.2018 3 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Na začátku knihy jsem měla sto chutí jí odložit. Nezaujala, nenadchla, celkově to bylo takové zdlouhavé. Někde v půlce jsem si řekla, že je štěstí, že jsem ji neodložila a dočetla jedním dechem. Kniha je úžasným obrazem toho, jak se lidé chovali, chovají a budou bohužel i nadále chovat - jako ovce. Temná atmosféra prostředí, čarodějnice a velice překvapivý konec je jedno velké plus celé knihy. Skvělý příběh, který stojí za to.

Habibi Habibi Craig Thompson

Krásná kniha a neskutečně silný příběh. I přesto, že nemám komiksovou tvorbu zrovna nejraději , je tohle naprosto dokonalý zážitek.

06.09.2017 5 z 5

Samota není zlej Samota není zlej Lucie Raškovová

Nemohu si pomoci, ale pro děti je to naprosto nesrozumitelná a o ničem nevypovídající kniha. S názvem knihy nemá příběh téměř nic společného, názvy kapitol až v konečném obsahu - proč?, hovorové a slangové výrazy kterým dneska pomalu ani dospělí nerozumí akorát dětem zamotají hlavu a budou si myslet, že je to takto gramaticky správně. Skryté narážky na policisty, hrubé výrazy a popisy, dávání si valentýnek v první třídě ( proboha proč? ) a příběh taky nic moc. Možná se na to dívám moc dospělýma očima, ale jako dětská knihovnice bych to nedoporučila. Za mne je kniha obrovským zklamáním. Krásné ilustrace už to bohužel nezachrání.

30.08.2017 1 z 5

Pinocchiův sen Pinocchiův sen An Leysen

Klasický příběh zkráceně, ale moc dobře pojatý. Nádherné ilustrace k tomu vás dovedou zaujmout a vžít se do malého dřevěného kluka.

01.06.2017 4 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Jenny Bakker

Nádherně ilustrovaná kniha.

01.06.2017 4 z 5

Soptíci se nedají! Soptíci se nedají! Franziska Gehm

Stejně jako u předešlých dílů - vtipné, svižné, zajímavé.

12.05.2017 3 z 5

Ztracený duch Ztracený duch Dori Hillestad Butler

Krátký, ale zábavný příběh pro menší děti. Určitě je bude bavit rozplétat zápletku, která má ve finále nečekané rozuzlení.

09.03.2017 4 z 5

Soptíci jsou bomboví! Soptíci jsou bomboví! Franziska Gehm

Stejné jako první díl. :-)

08.02.2017 3 z 5