Svica Svica komentáře u knih

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Výborná kniha, stejně jako ostatní knihy autorky. Propracovaný příběh, sympatické postavy a rychlý spád, žádné dlouhé nepodstatné pasáže - to vše zaručuje, že u čtení se nenudíte, usmíváte se a prožíváte všechny emoce, které prožívají hlavní postavy. Určitě se ke knize vrátím a nemůžu se dočkat dalšího pokračování.

14.08.2019 5 z 5

Kam zmizela Anna Kam zmizela Anna Lenka Juráčková

Krátký, dětský, detektivní příběh. Milé čtení.

Muž ve střídavé péči Muž ve střídavé péči Alena Müllerová

Nic náročného, dobře se čte.

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Krásná a vtipná kniha. Příběh rychle ubíhá, není v něm nic složitého a není ani plný kdejakých klišé. Člověk se pobaví.

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Trochu mi zde chyběl hlavní hrdina z prvního dílu. Bylo to trochu zdlouhavější, ale byla to zajímavá sonda do života pod zemí. Do myšlenek lidí, kteří přežili a kteří bojují o přežití s jinými lidmi, sami se sebou a dokonce i s něčím co neznají.

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

Od přečtení této knihy se vážně dosti bojím salátu. :-D

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Líbilo se mi že se konečně do příběhu vrátil Arťom, který v druhém dílu prostě chyběl. Celá série neměla chybu. Je to trochu složitější čtení a zabere více času, ale nemá to chybu. Ať už to vezmete jako sondu do života po šílené katastrofě nebo do života samotného člověka, který je úplně sám.

Deník Deník Anne Frank

Nemá smysl to nějak komentovat. Pravdivý deník, který by si měl každý přečíst ne jen na základě povinné četby.

29.07.2019

Mrkev ho vcucla pod zem Mrkev ho vcucla pod zem Petr Stančík

Příběh má skvělý a kouzelný nápad, který se krásně rozvíjí a nenechá vás v klidu. Výběr možností kam se vydáte a hádanky a celkově aktivita dodává knize ten správný spád. Když se dostanete nakonec, nutí vás to číst ještě jednou a změnit některá rozhodnutí. Výborná kniha pro děti.

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Stejně jako jiné díly série je i toto dost dobré. Jako doplnění k filmovým příběhům i představě o budoucnosti tohoto knižního a filmového světa, to slouží dobře. Kniha se čte dobře, děj pěkně odsejpá a nemáte čas se nudit.

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

Krásná kniha o tajemném domě s ještě tajemnějším obyvatelem. Výborná dětská záležitost.

Francouzská jízda Francouzská jízda Ivana Peroutková

Velké zklamání. Příběh tak nějak o ničem, dost nereálný a to knize strašně ubíralo.

Tereza Tereza Magda Váňová

Nezklamalo. Čtivý román pro ženy, ve kterém se v mnoha ohledech ztotožňujete s hlavní postavou. Oddechové čtení.

29.07.2019 3 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Výborná kniha pro děti, která velmi čtivou a atraktivní formou zpracovává téma 2.sv. války pro mládež. Příběh byl hezký, snadno uvěřitelný a nekomplikovaný. Přitom z něj čišela děsivá atmosféra. Doporučuji.

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Velice zajímavý a čtivý příběh. Autorka přesně vystihla oba pohledy hlavních hrdinů a jejich životní příběh mně totálně vtáhl do děje. Doporučuji.

Dítě útesů Dítě útesů Viveca Sten

Strašně jsme se na knihu těšila a nakonec mne zklamala. Příběh nic moc a ještě s otevřeným koncem. Děti to asi bude bavit.

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Opět výborné. Celá série stojí za přečtení.

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Výborný, výborný, výborný! Pro fandy Vetřelce úplně ideální a na malé detaily se nekouká.

Průkopníci Průkopníci Timo Parvela

Napínavé, čtivé, dobrodružné. Pro menší děti i dospělé. Jednoduché čtení.

Cesta Cesta Timo Parvela

Napínavé, čtivé, dobrodružné. Pro menší děti i dospělé. Jednoduché čtení.