Svica Svica komentáře u knih

Výborně zpracovaný příběh o událostech, o kterých se mluví ještě méně než o těch, které tomuto všemu předcházely. Když pominu chyby v textu, v překladu, v některých historických nesrovnalostech a takové ty malé kosmetické - dlouhé myšlenky, skákání z jedné postav do druhé aniž by si toho člověk všiml, byla to dobrá výpověď o nelehkém pokračování života lidí, kteří to už tak měli složité. I po složitém začtení se do knihy to stojí za přečtení.

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

Další z příběhu o Sandmanovi je snad ještě lepší než předchozí. Úplně mne to pohltilo a těším se na další díly.

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Neil Gaiman

Sandman a jeho zákeřní sourozenci - prostě úžasné.

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Naprosto dokonalé. Skvělá kresba a naprosto nepřekonatelný příběh mně totálně pohltil.

Asylum Asylum Madeleine Roux

Kniha má dobrý námět, je lehce mrazivá a pro cílovou skupiny i atraktivní. Grafické zpracování je výborné, i když s příběhem samotným to moc nesouvisí. Děj se pomalu vleče a jsou tak zbytečné pasáže, ale nakonec to do sebe relativně dobře zapadne. Kniha neurazí, ale ani nijak moc nepotěší.

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Nebojím se říci, že je tento díl nejlepší z celé série. Má rozumný děj a člověk je napnutý.

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Nejslabší díl z celé série. Přišlo mi to už naprosto zbytečné a úplně se to odklonilo od linie předchozích dvou příběhů.

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Tak z tohohle mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. I když je to malinko nadsazené, je až šílené co všechno by se mohlo odehrávat v dětských hlavičkách.

Myšák jménem Julian Myšák jménem Julian Joe Todd-Stanton

Krásná kniha pro menší děti. Ačkoliv je v knize více obrázků jak textu, je to plnohodnotný příběh o přátelství od A do Z.

Tajemství černé skály Tajemství černé skály Joe Todd-Stanton

Pro malé čtenáře ideální. Spousta krásných ilustrací, málo textu a hlavně hezký příběh s poučným nádechem o tom, jak se chovat k přírodě.

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

Nenadchne, ale ani neurazí. Sice to bylo malinko zdlouhavé, ale své kouzlo to mělo.

Vetřelec - Chladná výheň Vetřelec - Chladná výheň Alex White

Malinko slabší než ostatní díly série, ale pro fanoušky vetřelce naprosto super. V knize je popsán klasický scénář jen s tím rozdílem, že zde mají více prostoru hlavní postavy o kterých si uděláte obrázek hned ze začátku (a zcela na rovinu fandíte vetřelci, ne lidem).
Upřímně doufám, že autor ještě něco napíše. :-)

29.07.2019 3 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Originální série zakončená třetí výbornou knihou. Do děje se člověk okamžitě začte a nemůže za žádnou cenu přestat. Konec sice mohl být trochu více rozepsaný, ale nic co by se nedalo přežít. Doporučuji každé romantické a dobrodružné duši určitě přečíst.

29.07.2019 4 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Druhý díl Ohniváka byl ještě lepší než ten první.

29.07.2019 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Začátek zdlouhavý, ale pak se to parádně rozjelo. Autorce se podařil vymyslet nový námět a úžasně se s ním poprala. Rozhodně doporučuji.

Hra Hra Leopoldo Gout

Už aby byl další díl. Kniha má výborný nápad, rychle a srozumitelně se čte a celkově je zajímavá.

24.07.2019 5 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Myslím že první část o Gideonovi byla celkem zbytečná což ale nemění nic na tom jak dobře to pokračovalo. Eastona jsem si zamilovala už od prvního dílu, a proto mně moc zajímalo jak to s ním bude dál. Rozhodně to nezklamalo.

Plán Plán Elle Kennedy

Tento díl byl malinko slabší než předešlé, ale opět to nemění nic na tom, že autorka je skvělá v psaní tohoto žánru a že se u knih člověk krásně odreaguje.

Skóre Skóre Elle Kennedy

Úžasná, vtipná, romantická... stále lepší a lepší. Dean je prostě skvělej.

Omyl Omyl Elle Kennedy

Opět výborný příběh.