sue_partymix sue_partymix komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Prvnich asi 30 stran slabsich, pohravala jsem si s myslenkou knihu odlozit, ale to by byla velka chyba. Pro mne jedno z nejprijemnejsich literarnich prekvapeni za 2020, vetsinou vyhajpovane bestsellery nectu ze zasady, ale tady davam 100%!

25.03.2021 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Napsano je to skvele, akorat mam osobni problem, ze mi cele ctyri dily ani jedna postava nebyla vubec sympaticka. Elena je strasne nazorove preletava, Lila zpovykana krava a Nino uplny bridil :-D

12.02.2021 4 z 5

Pokojové rostliny v praxi Pokojové rostliny v praxi Zia Allaway

Doporucuji! Pro mne jako pro pestitele-zacatecnika uzasna pomucka.

17.09.2020 5 z 5

Kaktusy a sukulenty v praxi Kaktusy a sukulenty v praxi Zia Allaway

Perfektni pro zacinajici i pokrocile pestitele. Mam i prvni dil “Pokojove rostliny v praxi” a doporucuju!

17.09.2020 5 z 5

Tři opice Tři opice David Urban

Ja jsem nadsena. Pravda, tak dve tri povidky byly lehce “nicnerikajici”, ale jako celek to funguje. Urcite si od autora prectu rada v budoucnu i dalsi veci.

24.08.2020 4 z 5

Soutěž Jedlíků Soutěž Jedlíků Lukáš Pavlásek

Pro mne ma tahle knizka hodnotu akorat papiru do sberu, bohuzel

24.05.2020 odpad!

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Dejte na jakykoliv brak nalepku “severska detektivka” a lidi vam urvou ruce. Uz na to zacinam byt alergicka. Dve hvezdy za formu, obsah totalni kravina.

24.05.2020 2 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Videla jsem delsi verzi filmu, cetla knihu a doporucuji i rozhovory s tvurci a hereckami na internetu. Jako celek tohle hodnotim jako vyborny projekt!

15.03.2020 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tohle bylo asi jedno z nejvetsich zklamani, jake jsem kdy vubec z nejake knihy zazila. Namet je samozrejme vyborny, za nej davam dve hvezdy, ovsem text je zlouhavy, mnohdy spousty stranek nicnerikajici...

14.02.2020 2 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Melo mne varovat zarazeni mezi YA literaturu :-D S ohledem na to, ze nejsem cilovka, je vsak namet super.

14.02.2020 4 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Vyborne tema, ale prilis plytce pojate...

04.01.2020 3 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

První kniha za spoustu let, kterou jsem se do půlky donutila prokousat a pak ji odložila - na nikdy.

02.12.2019 2 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Oproti Netopyrovi velky skok kupredu, pokud serie bude mit dal kvalitativne stoupajici tendenci, mozna zmenim na pana Nesbø nazor a zaradim jej konecne mezi sve oblibene severske autory.

29.09.2019 3 z 5

Asi nejsem cilova kategorie tohoto typu literarniho pocinu..

18.08.2019 1 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Prvni polovina knizky ve mne vyvolavala prijemny pocit, ze by se mohlo jednat o takovy roztomily cesky ekvivalent Lorda Petra, no druha pulka byla ovsem tezkym zklamanim, konec nedotazeny, vicemene slatany, pritom ma pribeh podle mne potencial byt skvelou detektivkou. Taky mi prislo trapne cpat vsude pohlavni styk, uroven to vubec nepovzneslo.

18.08.2019 1 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Je mi líto těch stromů, co na tohle padly...

13.08.2018 odpad!

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krasny a dojemny pribeh...

04.08.2018 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Pro mne neurazi-nenadchne. Z toho, co je dnes na vyber lepsi prumer.

24.06.2018 4 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Elegantne ironicka jako sam autor. 100%!

15.04.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Velice sugestivni popis chovani “hlavni” hrdinky, zhruba od tretiny knihy bych ji zakroutila krkem, tohle se autorce povedlo. Cte se dobre, rychle, idealni oddechovka.

21.03.2018 4 z 5