SUC185 SUC185 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

"Všechny zvířata jsou si rovna, ale některé jsou si rovnější."
Nadčasová knížka.

12.04.2023 5 z 5

Velmi dobře a zajímavě napsaná knížka. Je to vlastně dlouhý rozhovor autora s panem Marešem, kdy ze vrací k některým případům, které vyšetřoval, či se na nich podíle. Některé příhody a zážitky byly dost veselé, ale některé naopak smutné. Zabrousilo se lehce i do soukromí a taky k důvodům jeho odchodu od policie. Za mě super čtení.

23.01.2024 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Tohle je opravdová klasika hororového žánru. Forma zápisků, dopisů, článků v novinách atd... byla neuvěřitelná a nutí čtenáře číst dále (pro mě to bylo tenkrát první knížka, kterou jsem četl a měla tuto formu).
Nemůžu jinak než doporučit i mladším čtenářům, kteří chtějí začít číst hororové knížky.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krátká a smutná novela, které vypráví staroněmeckou pověst o krysaři, který vyhnal z města Hammeln všechny krysy, ale nedostal slíbenou odměnu, tak se městu pomstil.
Ideální knížka do povinné četby pro maturitu.

10.04.2023 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Vzpomínka na krásné dětství.

17.11.2022 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Vynikající knížka. Dostal jsem se k ní na střední škole, když byla součástí povinné četby. Byl jsem z ní unešený a hltal jsem děj, na konci mi moc nechybělo k slze.

13.02.2018 5 z 5

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Tak toto bylo opravdu radostné počtení. Během něho jsem si několikrát říkal, že Ozzy je nehorázné hovado a prase, který mi nestojí za to o něm číst dál ani list, ale taky na druhou stranu ukázal, jak moc je to prostý a milující člověk, který lituje svých hříchů z mládí. Často ovlivněných nějakými "happy" látkami. Navíc některé jeho zážitky opravdu dost pobaví (Alamo, dálnice v LA...).
Ruku na srdce, komu z nás, kdyby byl na jeho místě a během pár let, kdy se dostal z dělnického Astonu do země neomezených možností (v jeho případě opravdu doslova neomezených) a tím si splnit sen, by neruplo v bedně?
Má štěstí, že v pravý čas se u něj objevil jeho strážný anděl, který nad ním drží dost pevnou ruku a taky se ji nebál čas od času použít ;)
To, že ještě žije, sice aktuálně ukončil svou koncertní aktivitu, po tom všem co vypil, snědl, vykouřil, vdechnul a prožil je malý zázrak.
Ozzy je žijící legenda a jsem rád, že jsem jej mohl vidět na živo vystupovat.

09.02.2023 5 z 5

Iron Maiden: Run to the Hills Iron Maiden: Run to the Hills Mick Wall

Pro fanouška Iron Maiden radostné počtení.
Můžou ho číst jak mladí fanoušci, kteří se dočtou o začátcích kapely, personálních změnách, vznik jednotlivých alb (po Dance of death), tak i pamětníci, kteří určitě rádi zavzpomínají na danou dobu, nebo na dobu, kdy se poprvé dostali ke zmiňovaným albům.

10.12.2022 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Kniha se čte velmi dobře a děj má spád. Bohužel, ale v mém případě se mi víc líbil film než kniha (proto 4*).

26.01.2023 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

V tomto případě je za mě kniha lepší než film, přečetl jsem ji jedním dechem a rád se k ní někdy vrátím.

16.01.2023 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

(SPOILER) Rudá svatba, svatba v Králově přístavišti, bitva o Zeď, Zmije vs Hora, kadí lord Tywin Lannister zlato.... co chtít víc? Nejlepší díl z dosavadních knih Písně ledu a ohně.

08.01.2023 5 z 5

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Další knížka mého dětství, kterou jsem přečetl snad 100x.
Komiksovou formou vypraví některé události s našich bájí, pověstí a historie. Dětskou duši potěší a zároveň ji i poučí (a to už po několik generací).

27.11.2022 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Toto byla druhá knížka od autora, kterou jsem přečetl. Po shlédnutí filmu jsem se těšil na knížku, které, dle informací a zkušeností přátel, měla být lepší než film. Bohužel nebyla. Jsou tam čtivé pasáže, ale chyběla mi tam větší zábavnost. Dočetl jsem ji, ale víckrát bych ji už nečetl a spíše doporučuji film.

17.11.2022 3 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Dostal jsem se k ní kvůli povinné četbě na škole a filmu Vyšší princip, který je neuvěřitelný a v knížce je tato povídka ještě lepší a ostatní povídky o moc nezaostávají za ním. Díky tomu se jedná o povídkovou knížka, která má spád a čtenáře vtáhne do děje a nepustí. Přečetl jsem to jedním dechem a můžu jen doporučit.

18.10.2022 5 z 5

Super pohodová a vtipná knížka. Ideální čtení na relax a odpočinek, ne jen k vodě ;)
Člověk ji přečte za chvilku s dobrým pocitem a náladou.

10.10.2022 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Tuhle knížku jsem přečetl, jako poslední knížku z celé série a musím říci, že to byla nejslabší knížka. Dějově to byl sice Zaklínač, ale takové nemastné a neslané, něco mi tam zkrátka vadilo a nebylo to ono. Nic méně jsem ji rád dočetl.

29.09.2022 3 z 5

Do hrobu si to nevemu Do hrobu si to nevemu Karel Šíp

Krátké oddechové čtení. Vyloženě nenadchne, ale ani neurazí.

23.12.2022 3 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Poslední díl ze serie a bohužel zklamání oproti ostatním dílům :/
Děj opět sleduje všechny postavy z předchozí knížky, kdy Velin je už vlastně vedlejší postavou. Opět mě nejvíce bavila část Frentise a doslova mi pila krev Lyrna. Od půlky knížky už byl lehce předvídatelný další děj a jak to celé skončí. S tím, že samotný konec byl takový nemastný neslaný oproti zbytku ságy (konec Písně krve byl velký šok, tady...).

Doporučuji číst všechny knížky po sobě.

17.11.2022 3 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Pokračování v sérii Stín Krkavce. Knížka už nesleduje jen osud Vélina Al Sorny, ale i dalších postav, kdy jejich příběhy byly dokonce i lepší než samotného Vélina (za mě jednoznačně celý příběh Frentise je nejlepší z celé séire). Díky tomu má knížka spád a nutí čtenáře knížku neodkládat, ale pokračovat ve čtení a dozvědět se jak to vlastně dopadne (ubrání se město, vrátí se do království, ubrání se království, získá zpět vládu nad svým tělem...??).

Rozhodně doporučuji číst všechny díly po sobě.

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Vynikající knížka složená ze 3 povídek o putování a dobrodružství Dunka a Egga po Sedmi království. Děj na sebe navazuje a má spád, výborně se čte a závěrečné "Kolik očí má lord Bloodraven? Tisíc a jedno" bylo neskutečné.
Kdyby bylo pokračování, tak bych ho uvítal všemi deseti.

11.10.2022 5 z 5