stovice stovice komentáře u knih

Posel Posel Markus Zusak

Vtipná, laskavá, strhující, dokonalá.

25.10.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tak já nevím veškeré mé okolí knihu hodnotí jako dokonalou. Je pravda, že se čte dobře a stránky utíkají dost rychle. Příběh je myslím si dost vděčné téma a některé pasáže byly celkem vtipné. Jinak jsem, ale čekala mnohem víc než co se mi dostalo. Asi kdybych byla mladší líbila by se mi víc. Po tomto zklamání ani nemám chuť zkoušet další knihy autora. (A film byl děs to už jsem vůbec nepochopila co na něm všici mají)

10.11.2016 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Čekala jsem hodně a toho se mi nedostalo. Četla jsem ji asi 3 měsíce před napsáním komentáře a už si vybavuji jen základní linku. Nezaujala mne na tolik abych věděla víc. Bohužel.

01.09.2018 3 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Myslím, že vše už bylo řečeno v dřívějších komentářích. Velmi silná kniha o strašné části naší historie. musela jsem některé části dlouho rozdýchávat a lovit kapesník. Je to mimo moje chápání co lidi dokáží dělat jiným lidem.

14.06.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Bída když mě na detektivce nejvíc baví vztahová linka a kdo je vrah mě až tolik nezajímá. Nicméně charakteristika postav je jako vždy dokonalá.

02.09.2018 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

To bylo naprosto dokonalé! Jedna z nejlepších co jsem kdy četla.

06.07.2017 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Celou dobu jsem si říkala: "Co to sakra má být? A pak přišel ten AHA moment, kdy všechno zapadne.

14.06.2017 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Mě kniha nijak zvlášť nezaujala četla jsem ji, protože byla v literatuře k maturitě. Za pár let si ji možná znovu půjčím a třeba k ní dospěju.

26.04.2014 3 z 5

127 hodin 127 hodin Aron Ralston

Příběhy napsané podle skutečnosti jsou prostě dobré. Tento příběh o neskutečné vůli žít a odhodlání to jen dokazuje. V částech kde Aron popisuje svoje výpravy a dobrodružství jsem se dost nudila, naštěstí s postupujícím čase jich bylo méně a méně. Závěr byl strhující a četl se sám.

03.01.2017 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Zcela jiné a osobité podání příběhu očima Čipery je kouzelné a dokonalé. Líbí se mi jak je vidět změny v chování Johna i Čipery v průběhu knížky. A Atikus je člověk, kterých by bylo třeba v reálném světě o mnoho víc

26.10.2016 5 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Začátek opravdu dost slabý, prostředek celkem ušel a konec super. jsem zvědavá takže si přečtu i druhou knihu i když mi asi bude stačit si ji půjčit a ne ji vlastnit.

14.06.2017 2 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Už jsem četla lepší i horší knihy. V postavách jsem se občas ztrácela. Začátek dobře čtivý, ale závěr už mě moc nebavil. Líbila se mi lehce temná a pochmůrná atmosféra dokud byl Vélin v řádu pak odezněla do ztracena..

03.01.2017 4 z 5

Co ke knize říct... vše podstatné o její nadčasovosti a geniálně propracovaném světě Středozemě už bylo napsáno. Snad jen vychválit češtinu a její různorodost, protože s překladem si opravdu vyhráli a knížce to jen přidává na zajímavosti.

29.11.2016 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Knížka mě trochu překvapila, čekala jsem něco jiného. Ale příběh o tom, že i nemožné se stává skutečností. A že s podporou a vírou lze všechno dokázat mě dostal. Místy hodně syrové a místy má hrdina víc štěstí než rozumu, ale tak už to chodí. Těším se na další knížky autora.

18.10.2016 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Skvělá knížka, četla jsem ji na základce tak v 5 třídě. jako jediná z knížek co jsme tehdy ve škole četly. :) Těším se až ji bude číst ve škole sestřenka, abych si ji na víkend půjčila.

26.04.2014