Stepka1989 Stepka1989 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Kniha, ktera me u kazde stranky nutila citit vdecnost za to, kde ziju. Vsichni co si stezuji jak se maji v Cechach spatne a jsou utlacovani by si knizku meli precist. Doporucovala bych ji zaradit mezi povinnou cetbu. Velky obdiv autorce, ze se snazila pribehy poskytnout objektivne, bez kritiky k vypravecum. Za me jedna z nejlepsich knih co jsem v posledni dobe cetla.

27.12.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Právě dočteno. Určitě to není cestopis, ale takových je 12 do tuctu na každou zmíněnou zemi. Tahle kniha je výjimečná tím, že popisuje prožitky z cestování, vnitřní svět člověka, který objevuje krásná místa na zemi, zamýšlí se nad životem, láskou, planetou i budoucností. Je mi jedno, že nevím, kdo je zrovna na které cestě Parťák, je mi jedno, že nevím, ve kterém období se zrovna časově nacházíme. Tereza přibližuje vnitřní svět sebe samé i cestovatelky v sobě a velmi často mi připomněla mé vlastní zážitky a nutila mě vracet do těch dechberoucích momentů, které jsem v dané zemi v tu danou chvíli prožívala a za to jí patří velký dík. Tahle knížka je skvělá.

16.05.2022 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Za velmi dlouhou dobu kniha, ktera mi lezela ve ctecce dlouho a kdyz jsem ji zacala cist, zhltla jsem ji jednim dechem. Kniha je velmi ctiva, rozdelena do kratkych kapitol, takze si ani neuvedomite, ze jste v polovine. Zaver byl necekany, celkove hodnotim velmi pozitivne a rada si prectu i dalsi knihy od nadejneho autora.

14.11.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi pusobiva kniha. Skvela, ctiva a pritom lidsky psana o nelidskych udalostech. Vtahne vas do deje a vyplivne na konci. Doporucuji precist vsem, o to vic ve svetle udalosti dnesnich dni..

18.04.2018 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Super ctiva odpocinkovka, ktera vas naladi studovat japonstinu, nebo sei alespon koupit letenky :)

12.09.2019 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

I kdyz nejsem doktor a vsem popisum jsem nerozumela, smysl knizky mi neunikal. Velmi ctivy, realisticky pohled na lekarskou misi ve valkou zmitanem Jemenu protkany cernym humorem az to boli. Moc se mi to libilo a rada si koupim predchozi knihy!

27.03.2020 5 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Stále nevím, jak tuto knihu hodnotit. Brutální a naturalistické popisy událostí, o kterých jsem neměla ani tušení mě mnohdy naváděly k tomu knihu zavřít a dát jí nižší hodnocení. Ale pak jsem si uvědomila, že ta kniha ani její autorka nemůže za události, které se rozhodla popsat tak, jak se s největší pravděpodobností udály. Naopak, i když to bylo velmi těžké čtení, klaním se autorce, že se statečně pustila do vyprávění tohoto příběhu.

13.09.2019 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Nenáročná, čtivá detektivka k odpolední kávě :)

13.11.2018 3 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Ke kniham i jejim autorum mam uctu a snazim se vzdy knihu docist, i kdyz me nebavi. Prazsky hrbitov je pro me prvni kniha v zivote, kde jsem sve premahani po 150 strankach vzdala a knihu nedocetla. Pevne doufam, ze nekdy v budoucnu najdu odvahu knihu docist, prolouskat se kvetnatymi vetami, recepty na jidlo, vsemi dlouhymi rozhovory, uvahami a popisy udalosti, ale asi nejsem v te spravne zivotni/ctenarske fazi a pro tentokrat to zbabele vzdavam :)

05.12.2021

Makový mužíček Makový mužíček František Nepil

Oblibena kniha meho detstvi, kterou ctu ted malemu synovi. Nepilovy texty se ctou krasne :)

12.10.2021 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Naprosto skvělá kniha, která mě vtáhla do děje a byla plná napětí od první stránky až po tu poslední. Důmyslně promyšlená zápletka je skvělá. Až mě mrzelo, že jsem knihu dočetla :-)

19.01.2017 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Uz dlouho me zadna kniha takhle neupoutala. Napeti od prvni do posledni stranky a neustaly vyvoj deje me donutil precist knihu jednim dechem. Skvele!

09.04.2016 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Velmi surova kniha, obcas jsem se musela od knizky odvratit, kdyz autor realisticky popisoval okamziky vrazd a ruznych dalsich udalosti :) Rozhodne ale pribeh hodny zamysleni a precteni.

29.07.2017 3 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Ja si nejak nemuzu pomoct, ale tahle kniha je asi prvni severska krimi, ktera me nudila. Krome toho, ze mam pocit, ze seversti autori se za dlouhych polarnich noci snazi soutezit o nalezeni nejmorbidnejsiho a nejbrutalnejsiho zpusobu vrazdy, tak mi k srdci neprirostla ani zapletka, ani postavy z knihy. Asi si budu muset dat cas na rozmyslenou, jestli dam sanci druhemu dilu. Jedine kvuli tomu Islandu, ktery ma v mem srdci zvlastni misto..

10.04.2022 2 z 5

Vzestup a pád agentury DODO Vzestup a pád agentury DODO Neal Stephenson

Trvalo mi skoro 150 stran nez jsem se zacetla a zhruba od 3/4 knihy dej a spad opet trosku pokulhaval. I popisy UDO, CCM a MUoN a celkove internich komilunikaci a hlaseni mi prislo obcas rusive, ale to je jen muj subjektivni nazor. Celkem dobra odpocinkovka, ale pokracovani si uz asi nekoupim..

14.02.2020 3 z 5