stelka_knihomol stelka_knihomol komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Od paní Mornštajnové jsem jinou knihu nečetla, takže nemohu porovnávat. Stejně tak je tato kniha mou první druhoválečnou četbou, proto ani zde nemohu porovnávat. Ale je to poprvé, co mě konec knihy tak silně zasáhl. Tahle kniha je umělecké dílo, které by jednou mělo být vystaveno v Národním muzeu. Je dokonalá a doporučuji ji. Nic podobného jsem ještě nikdy nečetla.

08.09.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvěle napsaná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, zároveň mě to bavilo, zároveň jsem byla i dost naštvaná, že bylo lidstvo součástí takového režimu. Myslím, že by si tuhle knížku měl přečíst každý, ať už se o politiku hodně zajímá, nebo mu je vlastně většinou úplně jedno, tak jako mně.

17.11.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jedna z knih, které nikdy nepřestanou být mistrovskými díly. Od začátku co konce jsem cítila všechny Winstonovy pocity, jako bych byla jím samotným. Orwell nejenom že vymyslel geniální, leč smutný politický systém, dokonce to dokázal napsat způsobem, kdy se člověk nenudí a jen neustále čeká jako na trní, co se bude dít.
Smekám a vřele doporučuji.

29.04.2024 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Skvělá kniha, překvapilo mě tedy, že se četla docela pomalu, ale vážně úžasná! Já jsme teda první viděla film, obojí jsou podle mě nezapomenutelné. Pan King píše dokonale, skvělý děj, skvělé postavy, nádherný slova.

12.11.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Podle mě nejlepší knížka od Hooverové

02.03.2023 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Nemůžu uvěřit, že jsem se k téhle sérii dostala až teď. Určitě si přečtu další díly a vy byste taky měli, protože tohle je poklad.

28.11.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Miluju. Dokonalá kniha. DOPORUČUJI.

27.09.2022 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

No co k tomu říct - je to Harry Potter. Prostě další skvělý díl od skvělé autorky.
DOPORUČUJI!

22.07.2022 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Nechápu jak jsem se mohla bát, že už to nebude tak dobré jako první díl. Tahle kniha byla ještě lepší. Nemůžu uvěřit, že to tím třetím dílem všechno skončí. Tuhle sérii prostě miluju. A doporučuju i filmové zpracování, to je překvapivě stejně tak dobré jako kniha (a všichni jsou tam ještě hezčí, než jsem si je představovala).

09.04.2023 5 z 5

Doporučuji, můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera.

18.05.2022 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Už jsem četla v Z oříšku královny Mab a líbilo se mi, ale na originál to nemá! Vřele doporučuji, miluji tento příběh.

25.05.2022

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Na knížku jsem se strašně těšila, zvlášť když je to humbooktip, takže mě dost zklamala. Za mě obyčejná slaďárna, i když se špetkou vážných témat, která jsou na mě brána až moc nalehko, nebo tak mi to alespoň připadalo.
Amelie mi připadala prostě divná, ale ne v dobrém. Na to, že má jít na vysokou, působila příliš dětinsky. Nolan byl typickým příkladem stereotypního bad guye, kterého změní ta pravá.
Nebylo to úplně špatné, jen prostě nic pro mě.

15.09.2023 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Hele takhle: vlastně vůbec nevím, jaký mám na knížku názor. Přečetla jsem ji celou naráz a i když nejsem na slaďárny (jakože vůbec), v tuhle chvíli jsem si u toho krásně oddychla. Doporučuju, když si potřebujete odpočinout a na chvíli vypnout.

18.08.2023 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Upřímně, docela se divím vysokým hodnocením, která knížka dostává. Mně osobně příběh nijak nebavil, nepopírám, že konec byl vážně dobrý, ale knihy nehodnotím jen podle konce. Všechny postavy byli otravné, nerealistické a stejně tak jejich přátelství. Celou knížku se tam nic nedělo, ten hlavní děj přišel až v posledních 50 stránkách.

16.04.2024 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha byla dobrá, to nepopírám, ovšem vzhledem k tomu, jak moc je tato série známá, jsem asi čekala něco víc. Vlastně se příběh celou dobu tak nějak nudně a zbytečně dlouze odvíjel, a doopravdy mě to začalo bavit až ke konci. Vlastně mi ale kniha přišla jako tuctová fantasy, navíc se zbytečným důrazem na lásku.
Na druhou stranu to je ovšem zajímavý nápad a chápu, že v době, kdy série vycházela, šlo o téměř průlomovou knihu, co si YA týče.
Držím se tedy zlatého středu a doporučuju vám si knížku přečíst, nejspíš v ní najdete něco víc než já.

17.03.2024 3 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Skvělá kniha, akorát mi dělalo trochu problém se do ní začíst. Pořádně mě začala bavit až od druhé půlky. Taky, jsem od toho asi čekala trošku něco jiného, ale to vůbec nevadí, protože i tak si tento příběh svou slávu zaslouží.

26.12.2023 4 z 5

Moc krásná knížka plná krásných i vtipných myšlenek. Jen mi trošku nešlo se do ní začíst. Určitě ale doporučuju - najdete zde všechnu moudrost světa, a ještě něco navíc.

07.11.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Přátelé, tak tohle bylo dokonalé! Nemůžu uvěřit, že v tolika stránkách uběhlo tak málo času. Já jsem tuhle knížku přímo hltala, opravdu moc se mi to líbilo. Jo, bylo to dost klišé, ale snad poprvé v životě mi to vůbec nevadilo.
Já osobně jsem tam teda neviděla žádný milostný trojúhelník a navíc mi přijde divné, že na sobě mohou být dva lidi za tak málo dní tak moc závislí, ale tak upíři, že jo.
Vážně doporučuju, hrozně hezky napsané a čtivé.

28.10.2023 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Jo, bylo to krásné a dozvěděla jsem se o nemoci, o jejíž existenci jsem neměla tušení, ale jinak mi to přišlo průměrné. Do knihy jsem se nijak moc nevzila a možná mi to postavy mi nepřišli příliš realistické
P. S. film byl mnohem lepší

09.07.2023 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins