Staráknížka Staráknížka komentáře u knih

Maestro Maestro Geir Tangen

Jedním slovem - tato kniha se mi nelíbila. Přečetla jsem 20 stran a otráveně ji odložila. Jen tak jsem nakoukla na konec a názor jsem nezměnila. Nelíbí se mi to.

21.01.2023 1 z 5

Den, kdy došly prachy Den, kdy došly prachy Milan Vodička

Na knihu jsem narazila, když vnuk psal prezentaci na téma hospodářské krize. Je plná informací o životě v USA v době krize. Většinu informací jsem neznala. Kniha je velmi zajímavá a dosti poučná i pro nás v této době, kdy se krize rozhodla nastěhovat k nám. Vždycky se můžeme poučit z minulosti a neopakovat staré chyby. Bohatě stačí ty nové.

21.01.2023 4 z 5

Dostihne tě minulost Dostihne tě minulost J. D. Robb (p)

Jen se kniha objevila, hned jsem ji přečetla. Je to obvyklá zápletka, jenže teď jsou téměř vedle sebe tři mrtvoly a dělí je skoro čtyřicet let. Na Dallasové mě fascinuje její snaha zjednat spravedlnost všem obětím bez rozdílu. Každý má práva na spravedlnost i když je to pěkný grázl, bezdomovkyně a nebo nevhodná manželka.

21.01.2023 4 z 5

Vražedná hra Vražedná hra Colleen McCullough

Kniha mě docela zaujala, jen jsem se trochu ztrácela ve všech těch jménech obětí, policistů, agentů. A někteří ti špioni od KGB - opravdu jsem nevěděla co si o tom myslet. Detektiv byl pohledný, šťastně ženatý a nebyl to opilec či narkoman - to je teď v některých moderních, hlavně severských detektivkách poslední dobou zvykem - a byl téměř geniální. A taky se tam dobře jedlo - mňam. Ráda bych si přečetla další detektivku od této autorky. Ptáky v trní jsem milovala.

13.01.2023 4 z 5

Sherlock Holmes a vraždy v ledovém paláci Sherlock Holmes a vraždy v ledovém paláci Larry Millett

Knihu jsem třikrát odložila, ale zvědavost my nedala a tak jsem jí nakonec dočetla. Přišlo mi to dosti zamotané. A při čtení mi byla docela zima .

13.01.2023 3 z 5

Nová dobrodružství Sherlocka Holmese Nová dobrodružství Sherlocka Holmese Martin H. Greenberg

Mnoho povídek a různá kvalita, ale celkem bych řekla, že to ušlo. Nejvíce se mi líbila povídka s paní Watsonovou a profesorem Moriartym - to byl fakt úlet a super nápad.

13.01.2023 3 z 5

Záblesk v zrcadle Záblesk v zrcadle Amanda Quick (p)

Jsem milovnice příběhů paní Quick. nejvíce se mi líbí ty detektivní s větší či menší dávkou paranormálna. Krásně jsem si početla a další hrdinka se, zřejmě, chystá pod čepec. Snad se brzo objeví nějaké pokračování.

18.12.2022 5 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Přečetla jsem všechny díly, ale tohle je tedy jízda - do pár dnů se vejde až neuvěřitelně mnoho bláznivých věcí. Je až neuvěřitelné, že způsob vyřizování sporů pomocí pušky, nevede k vylidnění Aljašky. Ale nejvíce mě dostala jízda Kate s bagrem - to je tedy něco. Ani to není moc detektivka, ale legrace - někdy z ní poněkud mrazí - to je. Těším se na další díl.

18.12.2022

Spása templářů Spása templářů Raymond Khoury

Podobných knih jsem přečetla už řadu - spojíme pohledného a bezohledného agenta + hezkou vědkyni + historické fakty poněkud upravené + ošklivého padoucha bez skurupli
a máme tu napínaví příběh. Děj napínaví a agent vždy vše přežije jen s menším poškozením. Hluboce pravdivý byl názor hlavního hrdiny - za většinu zlého co se děje na Středním východě může politika USA, touha po levné ropě a vývoz americké demokracie.

30.11.2022

Markýz hledá ženu Markýz hledá ženu Ella Quinn

Knihu jsem si docela užívala a dobře se bavila. Správná kniha do listopadové plískanice. Prostě srdci neporučíte ani když jste markýz. Četla jsem i první díl, docela ušel.

30.11.2022

Záhada mrtvých mužů Záhada mrtvých mužů Robert Ryan

Sice jsem přečetla oba díly, ale jen se sebezapřením. Je obdivuhodné, co takový postarší pan zvládne. Prostě se mi to moc nelíbilo, snad jen občas pár stran

11.09.2022 2 z 5

Dívka, která věděla příliš mnoho Dívka, která věděla příliš mnoho Amanda Quick (p)

Musím se přiznat, že pro Amandu mám slabost, přečetla jsem všechno co se dalo sehnat. Některé knihy jsou slabší, ale jinak OK. Příjemná detektivka, asi tak třicátá léta a filmové hvězdy s i bez pozlátka. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a je celkem jasné, jak jejich vztah dopadne.

11.09.2022 4 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Ráda čtu knihy pana Robinsona a líbí se mi jeho, trochu nemotorný, hrdina. Ale tentokrát jsem si s knihou nějak napadla do noty. Ani nevím proč, ale nebylo to ono. Zajímavé prolínání doby minulé a současné.

Neklidné pobřeží Neklidné pobřeží Chris Ould

Faerské ostrovy jsem navštívila a tak mě kniha lákala. Nezklamala. Severská krimi kde detektiv není ani narkoman a alkoholik, ani se tu nestřílí od boku na každé druhé straně. Prostě inteligentní zápletka, děj je někdy až moc poklidný, ale na ostrovech se nespěchá (počkal na mě i autobus, když se mi při nastupování utrhl popruh batohu a majeteček se rozsypal po zemi, prostě klídek).

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Kniha se mi líbila, napínavá zápletka a nečekané zvraty, Doporučuji ovšem nečíst před spaním. Jinak doporučuji.

Podfuk Podfuk John Grisham

Pan Grisham je výborný autor, ale nějak mě jeho knihy příliš neberou. Ovšem tentokrát jsem se fakt bavila. Konec se dal předvídat, ale ostatní děj se mi líbil. Ta finta se kterou hrdina přišel - všechna čest.

12.06.2022 5 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Přiznám se, že knihu zřejmě nedočtu - to se mi stává zřídka - ale prostě mám z ní hrozně nepříjemný pocit. Nalákala mě anotace, ale zklamání - rozhodně se po dalších dílech shánět nebudu.

12.06.2022 1 z 5

Poprava Sherlocka Holmese Poprava Sherlocka Holmese Donald Michael Thomas

Nejvíce se mi líbila první povídka - ten útěk z vězení, to nemá chybu. Jinak celkem zajímavé.

12.06.2022 3 z 5

Tajemství skotské krve Tajemství skotské krve Jan R. Hrdina (p)

Lehoučké čtení pro odpoledne, konec mohl být trochu méně předvídatelný a napínavější. Přečtete a zapomenete.

12.06.2022 2 z 5

Smrt jako umění Smrt jako umění Laurence Anholt

Zajímavý námět a zvláštní dvojice detektivů. Shanti má své dané představy a jen obtížně mění názor, má málo respektu k názoru jiných. Vincent je opravdu zvláštní. Tento druh umění - performence - zcela nechápu a nelíbí se mi, ale zřejmě se na něm dá docela dobře vydělat. Jinak nic zvláštního, přečtete a zapomenete.

11.04.2022 2 z 5