Staráknížka Staráknížka komentáře u knih

Smrt na festivalu Smrt na festivalu Laurence Anholt

Moje druhá kniha se Shanti a Vincentem. Líbil se mi popis festivalu a celkové atmosféry. Konec mi připadal dosti divný - plné mrazáky mrtvol. Shanti mě stále rozčilovala svými nářky a předem vybraným vrahem. Možná chyba v překladu, ale proč nazývá Vincentovu sestru " děvkou" když nejdříve vůbec neví kdo to je.

11.04.2022 3 z 5

Místnost 19 Místnost 19 Marc Raabe

Tuto sérii jsem začala číst v opačném pořadí. Druhý díl se mi líbil více než první, který mi připadal chaotický a trochu zmatený. Druhý byl napínavější až do konce - přečetla jsem za dva dny. Zajímavé poučení o životě v ráji na zemi - tedy v NDR. Fakt jsem netušila, že praktiky STASI byli až tak hrozné. Dokázala bych pochopit, že někdo zabije toho kdo mu ublížil, ale ubližovat dětem - to je na mě silná káva. Ovšem neprožila jsem nic takového (díky bohu) a tak nemohu vynášet soudy. Zajímavé pro naše čtenáře i proto, že se ledacos podobného dělo i u nás. Věřme, že se to nikdy nevrátí.

06.04.2022 3 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Je to už moje šestá Kate, někdy jsem byla nadšené a někdy trochu zklamaná, ale vždy se mi kniha líbila. Popis přírody a života místních původních obyvatel - lepší než suchopárné encyklopedie. Tato poslední kniha je sondou do problematiky života místních lidí - boj mezi tradicemi a moderní dobou. Kdo podlehne lákadlu peněz a výhod a kdo se nezastaví ani před vraždou ? Kate miluje aljašskou přírodu a pro její zachování musí opustit svou samotu a začít bojovat. Po boku má přátele a Obludu.

26.03.2022 4 z 5

Muž, který si hrál s panenkami Muž, který si hrál s panenkami Magnus Jonsson

Trochu se to podobá Miléniu, poněkud se mi pletla severská jména, konci jsem moc nerozuměla - spousta násilí. Jen si říkám, opravdu jsou ti švédští či dánští policajti takoví pitomci jako někteří v knize ? Nepochopila jsem proč vrah takhle vraždil. Přesto si přečtu druhý díl.

05.03.2022 3 z 5

Seznamte se, Agent Zero Seznamte se, Agent Zero Jack Mars

Jsem lehce na rozpacích, nebylo to špatné - ale záplava mrtvých mě poněkud děsila. Ale zřejmě to tak někdy být musí. Agent Zero je prostě superman. Držela jsem palce jeho dcerám a věřila, že přežijí. Zkusím ještě druhý díl.

21.02.2022

Tenký led Tenký led Paige Shelton

Kniha se dobře četla, zajímavý příběh - jsem zvědavá na případné pokračování. Každý má nějaké tajemství a každý někam utíká a nemusí to být zrovna Aljaška. Jenže někomu věřit musíte a co když si vyberete špatně ?

21.02.2022

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Nalákala mě anotace, ale kniha se mi opravdu nelíbila. Vlastně ani nevím proč, byl to takový nepříjemný pocit. Nedočetla jsem a to se mi stává jen ojediněle.

13.02.2022 1 z 5

Sedm hrobů a jedna zima Sedm hrobů a jedna zima Christoffer Petersen

Zajímavý námět, trochu jsem se ztrácela ve jménech. Žít na takovém místě jistě není lehké. V Grónsku jsem nebyla, ale strávila jsem nějaký čas na Islandu a někdy to bylo fakt trochu na bednu - to šero, všude je daleko, nesrozumitelný jazyk , pusto a prázdno. Kniha se mi - i přes drobnosti - líbila.

10.02.2022 4 z 5

Než udeří stín Než udeří stín J. D. Robb (p)

Tahle knížka je trošku obsáhlejší - mnoho vzpomínek na nehezkou minulost. Jinak napínavé od začátku do konce. Jen konec se mi zdál poněkud uspěchaný. Jak poldové z Velkého jablka dokáží za pár dnů najít někoho koho honí policie celého světa přes dvacet let - to je tedy jízda . A věčné hašteření Evy a Rourka - to je paráda. Už se těším na další díl.

10.02.2022 5 z 5

Se mnou si nezačínej Se mnou si nezačínej J. D. Robb (p)

Už jsem četla několik knih od této autorky, úroveň trochu kolísavá, ale knihy se mi líbí.
Tahle vyděračka z TV co nikdy neměla dost - zajímavý nápad s obrovským množstvím podezřelých. Jako vraha jsem typovala někoho jiného.

10.02.2022 4 z 5

Spříznění Spříznění Steve Robinson

Četla jsem už několik knih od toto autora a každá se mi líbila, snad nejvíce Ztracená vládkyně. Přečetla jsem během dvou dnů. Trochu děsivý závěr, ale výborně napsané.

05.02.2022 5 z 5

Amnézie Amnézie Kasper van Beek

Asi jsem čekala více, ale špatné to nebylo. Hlavní hrdina vždycky do něčeho spadl, pak se mu nějak podařilo vyváznout a za chvilku byl zase v maléru a tak dokola.

05.02.2022 3 z 5

Pozorovatel ptáků Pozorovatel ptáků Christina Olséni

Docela jsem se pobavila, jen se mi trochu pletla jména. Policista všeuměl a tak trochu popleta je fakt príma postava . Jít střílet na hliněné holuby a sestřelit vzácného ptáka - tahle scénka nemá chybu. Hledám další díl.

05.02.2022 4 z 5

Vražda na panství Vražda na panství Fiona Grace

Hezky se čte, příjemná oddechovka - už sháním další díl. Jen jeden velký problém - dostala jsem strašnou chuť na pořádnou porci sladkostí.

24.01.2022 4 z 5

Překvapivá fakta o zvířatech Překvapivá fakta o zvířatech Lucy Cooke

Zajímavé, opravdu moc zajímavé a doslova nacpané informacemi. Jenže hrozně náročné na čtení a pozornost. Muselo být velmi náročné všechny informace najít, seřadit - obdivuji autorku. Ale číst je opravdu velmi náročné. Četla jsem s přestávkami celý rok.

24.01.2022

Povolání našich předků Povolání našich předků Stanislava Jarolímková

Nejdříve jsem neměla co číst, ale knížka mě zaujala. Dát dohromady tolik informací, to musela být pořádná práce. Některá povolání jsem vůbec neznala. Historii mám ráda a tohle je príma doplněk k dějinám - velké věci vypadají hned jinak - i králové potřebovali ševce, tkalce, kováře, kejklíře či snad kata a také písaře, ranhojiče..... Doporučuji přečíst pro poučení, zábavu a možná si oddechnete, že dnešní život je trochu lehčí než ve středověku a nebo taky ne.

24.01.2022

Člověk a podzemní svět Člověk a podzemní svět Michal Hejna

Vždycky mě fascinovala geologie a tak jsem jí vystudovala. Jeskyně patří k nádherným a tajemným místům našeho světa. Kniha přináší - téměř vyčerpávající - přehled o vztahu lidí k jeskyním. Byť se nám některé názory dávných vědců mohou dnes zdát směšné, ve své době to byly převratné. A chybami se člověk učí. Osobně se mi velmi líbila kapitola věnovaná jeskyním jako místům kde se zrodil bůh - někteří to zvládli hned v několika jeskyních - tedy alespoň podle místních obyvatel. Taková jeskyně je docela fajn zdroj příjmů.

20.01.2022

Pražské dvorky Pražské dvorky Petr Sojka

Sledovala jsem seriál v televizi a moc se mi líbil. Kniha je také velmi zajímavá a ukazuje mnoho skrytých, ale krásných míst. Obdivuji zarputilost a vytrvalost lidí, kteří často z hromad smetí a nepořádku, dokázali stvořit krásu pro všechny kolem.

20.01.2022

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Dávám velkou jedničku a už se těším na další díl. Je to príma mix Bourna, Bonda a možná i Ramba. Hrdina neuvěřitelně přežije všechny léčky a nástrahy, zlikviduje všechny padouchy - musíte to brát s nadhledem. Bavila jsem se dobře.

15.11.2021

Záhady Bible – Zázraky, nevysvětlitelné jevy, tajné církevní archívy Záhady Bible – Zázraky, nevysvětlitelné jevy, tajné církevní archívy Jan A. Novák

Tento druh knih mám ráda, bohužel mají kolísavou úroveň a často jeden autor opisuje od druhého. Sice jsem předpokládala více přímo o bibli, ale dozvěděla jsem se mnoho nového. Líbí se mi autorův styl s ironickými poznámkami.

15.11.2021