Staráknížka Staráknížka komentáře u knih

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha od této autorky. Děsivá a strašidelná. Grónsko - studené, ledové, izolované a se zvláštním duchovním světem místních obyvatel. Přečetla jsem jedním dechem. Nejvíce mě pobavila "skvěle" vybraná garderoba hlavní hrdinky. Závěr byl pro mě poněkud zvláštní. Byla jsem na Islandu a tam obyvatelé věří na skřítky a další, nám nepochopitelné, bytosti. Dokonce odkloní silnici, aby duchy nerušily . No a Grónsko je ještě podivnější. Ale nakonec těmi nejsmutnějšími a nejděsivějšími hrdiny jsou obyčejní lidé se svou nenávistí, agresivitou, strachem a smutkem.

07.02.2021

Vražda před kamerou Vražda před kamerou Robert B. Parker

Mám slabost pro Jesse Stouna, moc se mi líbilo televizní zpracování. Kniha je svižná, děj rychle postupuje dopředu. Taková malá sladká americká, nejen americká, městečka vypadají poklidně, ale pod povrchem se děje mnoho ošklivých věcí. A když se zločin ještě přiveze - to je teprve potom veselo.

01.02.2021

Rukavičky smrti Rukavičky smrti B. M. Horská

Anotace byla lákavá, ale v ději jsem se rychle ztratila. Nakonec jsem četbu vzdala. Překvapilo mě, jak snadno se s policisty stane vyvrhel a skončí v kriminále, když nic neudělal. A to se nestalo v naší republice.

01.02.2021

Čtvrtý rubín Čtvrtý rubín James R. Hannibal

Vlastně ani nevím jestli se mi ta kniha líbila. Je tam mnoho překvapivých zvratů, hrdinové se pohybuje po celém světě. Draci, roboti, tajemné rodokmeny ... Nebylo to špatné, ale chyběla mi znalost minulého dílu. Rozhodně se ale budu pídit po pokračování.

Zloději kostí Zloději kostí Sarah Thomas

nejdříve jsem četla poctivě, pak jen listovala a konec jsem zřejmě nepochopila. Hodně slibovala, ale málo dala. Nelíbila se mi.

Séance Infernale Séance Infernale Jonathan Skariton

Zaujala mě anotace - tajemství kinematografie - těšila jsem na čtení. Není to špatná kniha, ale není pro mě. Nesnáším knihy kde se vraždí děti, takže jsem ji hned odložila.

Rytířská píseň Rytířská píseň Sharon Kay Penman

Moje první kniha od této autorky - moc se mi líbila a hned jsem si stihla půjčit i další. Jen se mi ti Jindřichové, Lewelynové atd. poněkud pletli a tak jsem si musela trochu nastudovat anglické dějiny. Ono se vlastně vůbec nic nezměnilo - pořád se všichni rvou o kost a boudu - nedokáží se domluvit a tak nakonec nemají ani tu kost a boudu zcela zničí. My lidé jsme prostě nepoučitelní.

02.07.2019

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Zlákala mě informace v tisku a tak jsem si knihu koupila. Není špatná, ale moc se mi nelíbila a dočetla jsem jen silou vůle. Prostě jsme si nějak nesedly - já a kniha. Ale obálka je moc hezká.

28.06.2019

Kdo otevřel bránu pekel? Kdo otevřel bránu pekel? Vladimír Liška

Miluji záhady, tajemno a tento druh knih mám ráda. Navíc mě geologie naprosto fascinuje a ráda čtu o tajemství Země. Od autora jsem četla už několik knih a byla jsem zvědavá, jaká bude tahle. Jenže jsem se celkem nic nového nedověděla - Kolský vrt, dutá Země, hrad Houska - stejné věci dokola, jen doplněné názorem autora. Ale moje lehké zklamání není vinou autora - prostě mám o těhle věcech mnoho načteno. Pokud po knize sáhnete ze zvědavosti a nebudete cvok jako já, bude se Vám líbit a najdete tu zajímavé věci. A mimochodem - hrad Houska je moc hezké místo s krásným okolím. Pan kastelán má zajímavý výklad. Prima místo pro fajn výlet.

Dračí zuby Dračí zuby Michael Crichton

Tahle kniha se mi prostě nelíbila. Nech mi to pan Crichton promine, ale asi měl slabší den.
Vlastně musím říic, že jsem ji ani nedočetla, někde ve dvou třetinách jsem ji odložila. Přitom jsem byla zvědavá jaké to bude. našla jsem tam pár zajímavostí - ten boj vědátorů byl zajímavý, ale nějak to nešlo.Nevadí, pan autor má spoustu jiných skvělých knih - miluju Kmen Andromeda.

11.05.2019

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

Mnich Cadfael je prostě príma chlap, otlučený životem, plný porozumění a pochopení pro lidské slabosti. Kdyby se takto chovala většina příslušníků církve, zřejmě bych změnila svůj názor na tuto instituci.Zůstat člověkem se zásadami v dané době v Anglii (a ostatně i dnes) to vyžadovalo pevnou vůli a morální zásady. Každý příběhy tohoto welšana se mi moc líbil i když úroveň trochu kolísala. navíc se člověk nenásilně poučil o době a církevy. Mám ráda i ostatní knihy paní autorky.

Planeta Země Planeta Země Petr Jakeš

Ve své době perfektní kniha, dnes v některých směrech překonaná - vědecké objevy stále pokračují. Přesto stojí za přečtení a pečlivé prolistování - fotografie nerostů jsou stále nádherné. Musím se přiznat, že geologie mě naprosto fascinuje - zejména vše co souvisí se sopkami a vulkanismem. Když vidíte výbuch sopky a vidíte téci lávu s cítíte síru - naprosto fantastické !! Vhodné nejen pro fanoušky geologie, ale pro všechny zvídavé a zvědavé.

08.04.2019

Střední Čechy Střední Čechy Ivan Doležal

Dnes je kniha pohledem do minulosti, řada míst vypadá zcela jinak a některá už prostě podlehla zubu času a nenajdeme je. Ovšem některá všední a lehce otlučená místa rozkvetla do krásy. Zjistíte že i černobílé fotografie jsou krásné. Nad některými "budovatelskými" se jen usmějete - třeba ty ze Škodovky. Střední Čechy jsou stále krásné, jen prostě jiné. Zajímavá srovnání. Nechybí ruské, německé a anglické popisky.

08.04.2019

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

Asi budu jediná komu se tato pokračovatelka nelíbila. Knihu jsem odložila v polovině, prostě mě obsah rozčiloval a celkem i nudil. Mrkla jsem sice na konec, ale ani ten mě neuspokojil.
Tuhle dámu prostě číst nebudu.

Královský gambit Královský gambit John Maddox Roberts

Knížky v této sérii čtu tak nějak nahodile. Detektivky z historie se mi moc líbí - mám oblíbeného soudce Ti - člověk se doví zajímavé věci z běžného života a užije si luštění záhad. Jen ta dlouhá a opakující se římská jména mi v tom občas dělají zmatek. Některé věci - zejména náboženské - jsem si musela dohledat jinde abych vše pochopila. Ale série SPQR se mi líbí. Čeká na mě ještě asi 5 dílů.

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Zatím jsem přečetla pouze první díl a kniha se mi líbila. Popis života služebnictva mi připomínal krásný seriál Panství Downton. Je to trochu červená knihovna, ale tak nějak přiměřeně. Čekám až bude v knihovně volný další díl. Není to moje běžná četba, ale je to přijemná změna. Doporučuji.

Tribunova kletba Tribunova kletba John Maddox Roberts

Kniha se mi líbila, trošku jsem se ztrácela ve všech těch římských jménech, ale pohoda. Politika ve starověkém Římě byla stejně úplatná a špinavá jako dnes. Něco se zřejmě nikdy nezmění. Mnoho zajímavých informací o běžném římském životě.

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Druhá kniha od téhož autora - začátek tragický a dál se to až moc nelepší. O templářích si vždy ráda něco přečtu, ale někteří autoři informace jen recyklují a upravují. Vždycky je fajn mít pár známých z mosadu apod, kterí dobře střílejí, řídí rychlá auta a mají spoustu dalších užitečných známých. Ale nakonec se to četlo docela dobře.

15.01.2019

Mise Sinaj Mise Sinaj Gregg Loomis

První kniha od tohoto autora - je to na rychlé čtení a bez velkého přemýšlení. I když problémy s chemií a fyzikou mě zaujaly (ve fyzice jsem zaostala u principu zatloukání skoby do zdi a chemii jsem na základní škole učila - ale nic takového). Je až s podivem, že svět ještě pořád existuje přes tu záplavu nejrůznějších cvoků.

15.01.2019

Královský klam Královský klam Steve Berry

Nijak zvlášť se mi kniha nelíbila, chvílemi jsem se v poněkud komplikovaném ději ztracela.

12.10.2018