Staráknížka Staráknížka komentáře u knih

Nebezpečné rituály Nebezpečné rituály Alicia Giménez-Bartlett

Upřímně řečeno, inspektorka mi připadala jako parádní cvok a mírně hysterická. Asi bych nechtěla aby se mým případem zabývala právě ona. To její střídání nálad a přístup k podezřelým . Navíc nerozumím těm zvláštním hodnostem u španělské policie- co je to subinspektor ? V mém případě trefa vedla. I to se stává.

21.06.2023

Skrýš na konci útesu Skrýš na konci útesu Laura Walden

Přiznám se, že jsem kapitoly z minulosti přeskakovala, poněkud mě nudily. Ostatně děj byl docela dobře odhadnutelný. Jinak se mi kniha docela líbila - občas jsem se na hlavní hrdinku zlobila, že se nedokáže rozhodnout zda Alistera nenávidí, miluje, bylo to jako na houpačce.

01.05.2023 3 z 5

Lepší krev Lepší krev Michael Bennett

Trochu zvláštní kniha - nevěděla jsem jestli mám mstitele odsuzovat či mít pochopení - lze pochopit důvody, ale vraždou se nic nevyřeší. Zajímavé prostředí Nového Zélandu, mnoho informací o maorské kultuře (jen se mi nechtělo stále listovat dozadu, abych pochopila maorské výrazy). Svérázná detektivka maorského původu, rodinné trable. Bylo by zajímavé narazit na další díl s jejími osudy.

15.04.2023 5 z 5

Svaté kosti Svaté kosti Kathy Reichs

Knihu jsem přečetla, trochu mě překvapila souvislost s Ježíšem. To není obvyklý styl autorky. Jsem fanda do konspiračních knih o Ježíšovi, Máří Magdaléně atd. - tak pro mě celkem nic nového. Chvilkami jsem se poněkud ztrácela ve jménech a souvislostech. Ale jinak dobrý. Do té hrobky bych nevlezla, trpím klaustrofobií a problémy mi dělá i výtah.

28.01.2023 3 z 5

Spirála smrti Spirála smrti Leena Lehtolainen

Žádný zvláštní dojem. Jen jsem měla obavy o život dítěte policistky, když tak strašně vyváděla - honička na stadionu, přelézání zdí atd. Ovšem vrah mě překvapil.

21.01.2023 2 z 5

Maestro Maestro Geir Tangen

Jedním slovem - tato kniha se mi nelíbila. Přečetla jsem 20 stran a otráveně ji odložila. Jen tak jsem nakoukla na konec a názor jsem nezměnila. Nelíbí se mi to.

21.01.2023 1 z 5

Den, kdy došly prachy Den, kdy došly prachy Milan Vodička

Na knihu jsem narazila, když vnuk psal prezentaci na téma hospodářské krize. Je plná informací o životě v USA v době krize. Většinu informací jsem neznala. Kniha je velmi zajímavá a dosti poučná i pro nás v této době, kdy se krize rozhodla nastěhovat k nám. Vždycky se můžeme poučit z minulosti a neopakovat staré chyby. Bohatě stačí ty nové.

21.01.2023 4 z 5

Sherlock Holmes a vraždy v ledovém paláci Sherlock Holmes a vraždy v ledovém paláci Larry Millett

Knihu jsem třikrát odložila, ale zvědavost my nedala a tak jsem jí nakonec dočetla. Přišlo mi to dosti zamotané. A při čtení mi byla docela zima .

13.01.2023 3 z 5

Nová dobrodružství Sherlocka Holmese Nová dobrodružství Sherlocka Holmese Martin H. Greenberg

Mnoho povídek a různá kvalita, ale celkem bych řekla, že to ušlo. Nejvíce se mi líbila povídka s paní Watsonovou a profesorem Moriartym - to byl fakt úlet a super nápad.

13.01.2023 3 z 5

Spása templářů Spása templářů Raymond Khoury

Podobných knih jsem přečetla už řadu - spojíme pohledného a bezohledného agenta + hezkou vědkyni + historické fakty poněkud upravené + ošklivého padoucha bez skurupli
a máme tu napínaví příběh. Děj napínaví a agent vždy vše přežije jen s menším poškozením. Hluboce pravdivý byl názor hlavního hrdiny - za většinu zlého co se děje na Středním východě může politika USA, touha po levné ropě a vývoz americké demokracie.

30.11.2022

Markýz hledá ženu Markýz hledá ženu Ella Quinn

Knihu jsem si docela užívala a dobře se bavila. Správná kniha do listopadové plískanice. Prostě srdci neporučíte ani když jste markýz. Četla jsem i první díl, docela ušel.

30.11.2022

Záhada mrtvých mužů Záhada mrtvých mužů Robert Ryan

Sice jsem přečetla oba díly, ale jen se sebezapřením. Je obdivuhodné, co takový postarší pan zvládne. Prostě se mi to moc nelíbilo, snad jen občas pár stran

11.09.2022 2 z 5

Podfuk Podfuk John Grisham

Pan Grisham je výborný autor, ale nějak mě jeho knihy příliš neberou. Ovšem tentokrát jsem se fakt bavila. Konec se dal předvídat, ale ostatní děj se mi líbil. Ta finta se kterou hrdina přišel - všechna čest.

12.06.2022 5 z 5

Poprava Sherlocka Holmese Poprava Sherlocka Holmese Donald Michael Thomas

Nejvíce se mi líbila první povídka - ten útěk z vězení, to nemá chybu. Jinak celkem zajímavé.

12.06.2022 3 z 5

Místnost 19 Místnost 19 Marc Raabe

Tuto sérii jsem začala číst v opačném pořadí. Druhý díl se mi líbil více než první, který mi připadal chaotický a trochu zmatený. Druhý byl napínavější až do konce - přečetla jsem za dva dny. Zajímavé poučení o životě v ráji na zemi - tedy v NDR. Fakt jsem netušila, že praktiky STASI byli až tak hrozné. Dokázala bych pochopit, že někdo zabije toho kdo mu ublížil, ale ubližovat dětem - to je na mě silná káva. Ovšem neprožila jsem nic takového (díky bohu) a tak nemohu vynášet soudy. Zajímavé pro naše čtenáře i proto, že se ledacos podobného dělo i u nás. Věřme, že se to nikdy nevrátí.

06.04.2022 3 z 5

Muž, který si hrál s panenkami Muž, který si hrál s panenkami Magnus Jonsson

Trochu se to podobá Miléniu, poněkud se mi pletla severská jména, konci jsem moc nerozuměla - spousta násilí. Jen si říkám, opravdu jsou ti švédští či dánští policajti takoví pitomci jako někteří v knize ? Nepochopila jsem proč vrah takhle vraždil. Přesto si přečtu druhý díl.

05.03.2022 3 z 5

Seznamte se, Agent Zero Seznamte se, Agent Zero Jack Mars

Jsem lehce na rozpacích, nebylo to špatné - ale záplava mrtvých mě poněkud děsila. Ale zřejmě to tak někdy být musí. Agent Zero je prostě superman. Držela jsem palce jeho dcerám a věřila, že přežijí. Zkusím ještě druhý díl.

21.02.2022

Amnézie Amnézie Kasper van Beek

Asi jsem čekala více, ale špatné to nebylo. Hlavní hrdina vždycky do něčeho spadl, pak se mu nějak podařilo vyváznout a za chvilku byl zase v maléru a tak dokola.

05.02.2022 3 z 5

Vražda na panství Vražda na panství Fiona Grace

Hezky se čte, příjemná oddechovka - už sháním další díl. Jen jeden velký problém - dostala jsem strašnou chuť na pořádnou porci sladkostí.

24.01.2022 4 z 5

Povolání našich předků Povolání našich předků Stanislava Jarolímková

Nejdříve jsem neměla co číst, ale knížka mě zaujala. Dát dohromady tolik informací, to musela být pořádná práce. Některá povolání jsem vůbec neznala. Historii mám ráda a tohle je príma doplněk k dějinám - velké věci vypadají hned jinak - i králové potřebovali ševce, tkalce, kováře, kejklíře či snad kata a také písaře, ranhojiče..... Doporučuji přečíst pro poučení, zábavu a možná si oddechnete, že dnešní život je trochu lehčí než ve středověku a nebo taky ne.

24.01.2022