stajka stajka komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Samotný příběh nebyl špatný, ale vadila mi doba, ve které se odehrával. Autorka vycházela ze skutečné historie, ale přetvořila ji na to, co by bylo, kdyby... Knížky A. Mornaštajnové mám ráda, ale tahle je podle mě nejméně zdařilá.

25.04.2021 3 z 5

Domov je místo, odkud Tě nevyhodí...ani když vyrosteš Domov je místo, odkud Tě nevyhodí...ani když vyrosteš Dagmar Zezulová

Moc hezký příběh. Klobouk dolů před touto rodinou, ne každý by to zvládl. Z knihy mám pocit, že pěstounství jim bylo předurčeno.

13.04.2021 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Příběh alkoholičky, která si nepamatuje, co v alkoholovém opojení dělala. Jsou lidé, kteří toho využijí. Asi bych to neoznačila vyloženě za thriller.

11.04.2021 3 z 5

Papežova dcera Papežova dcera Jan Bauer

Obraz církve v 15. století - kážu vodu, ale piji víno. Vatikán rozhodně nebyl mírumilovný. Spíše než příběh Lucrezii, je to příběh celé rodiny Borgia v tomto období.

05.04.2021 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Kniha vznikla v rámci projektu a je jakousi reklamou na psí útulky a organizace pomáhající zvířatům. Z této útlé knížky je jim věnována cca třetina. Přiběh je hezký, ale krátký. Propracovaný děj zřejmě nebyl cílem.

30.03.2021 3 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

V knize je vidět, jak snadné je díky hezkým řečem dostat pod svou moc člověka s nějakými problémy. Skutečnost může být ale jiná, než počáteční dojem. Kniha je poutavá, ale místy zbytečně roztahaná.

29.03.2021 3 z 5

Dům na druhé straně ulice Dům na druhé straně ulice Lesley Pearse

Víc než detektivka je to román pro ženy. Oddychové čtení.

21.03.2021 3 z 5

Převážně zdvořilý Leopold Převážně zdvořilý Leopold Michal Viewegh

Vieweghovy knihy jsem nikdy nepokládala za excelentní díla, ale tohle je to nejhorší, co jsem od něho četla (v rámci výzvy). Jestli to byl pokus o erotický román, tak hodně chabý.

16.03.2021 1 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha s poutavým, propracovaným a hlavně neotřelým dějem. Velmi mile mě kniha překvapila.

11.03.2021 5 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Pro zhodnocení si dovoluji použít citaci z knihy: "Kdo jednou ochutnal devadesátky, nikdy na ně nezapomene." Tuto knihu tedy ocení lidé, kteří si chtějí na devadesátky zavzpomínat.

02.03.2021 5 z 5

Můj život mezi slzami a smíchem Můj život mezi slzami a smíchem Jiřina Bohdalová

Velmi čtivá kniha, která se dá přečíst za jedno odpoledne. Herečka neměla vždy na růžích ustláno, ale nikdy se nevzdala.

21.02.2021 5 z 5

Poslední rivalka Coco Chanel Poslední rivalka Coco Chanel Jeanne Mackin

Čtivý román protkaný příběhy reálných návrhářek.

07.02.2021 4 z 5

Čmelák – Láskyplné povídky Čmelák – Láskyplné povídky Halina Pawlowská

Všechny povídky jsou vesměs o tom samém, navíc jsou staré.

28.01.2021 2 z 5

Trans Trans Adam Southward

Škoda, že všechny dějové linky nebyly ukončeny. Děj mě až tak neoslovil, takže pokračování si nechám ujít.

24.01.2021 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Filmové i divadelní zpracovaní mám moc ráda, nicméně v knížce je to malinko jinak, ale dost pasáží je doslovných.

12.01.2021 4 z 5

Dobrovolník Dobrovolník Jack Fairweather

Jedná se o literaturu faktu, takže je zde Osvětim popsána z trochu jiného úhlu pohledu, než v románech. Nicméně mě více oslovil příběh Rudolfa Vrby - Utekl jsem z Osvětimi.

10.01.2021 3 z 5

Stíny Vichrovského kláštera Stíny Vichrovského kláštera Klára Kubíčková

Knihu bych zařadila spíše do žánru fantasy.

28.12.2020 1 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Pokud byla kniha napsána před 15 lety, je až neuvěřitelné, jak moc je v dnešní době reálná.

19.12.2020 4 z 5

Byl jsem brněnským katem Byl jsem brněnským katem Zdeněk Jirásek

Knížka popisuje velmi zajímavý lidský osud, ale vadilo mi, že některé pasáže se neustále opakují.

10.12.2020 3 z 5