Ssojka42 Ssojka42 komentáře u knih

Červená královna Červená královna Philippa Gregory

Margaret mi byla nesmírně protivná svým náboženským přesvědčením a vizemi a přehnanou ctižádostí. Kniha už je více o válčení než o vztazích a to už mně tak nepoutalo.

16.08.2017 2 z 5

Eminy slzy Eminy slzy Ružena Scherhauferová

Nenáročné čtení, nic mě nenadchlo, neohromilo, vztah hrdinky Emy k dospělým synům mi přišel jak k pětiletým dětem. Vzorná žena, vzorné chování. Stránky jsem přeskakovala. Myslím, že zítra nebudu vědět, o čem jsem četla.

15.08.2017

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Erotický román pro ženy, kde se častými scénami erotický náboj vytrácel. Na mě příliš roztahané, bez spádu a nereálné, naivní,,,

14.08.2017

Největší rytíř Největší rytíř Elizabeth Chadwick

Kombinace odvahy, statečnosti, galantnosti, diplomacie, obdiv a úcta k ženě, to vše mě pohltilo. William Marshal je další, kdo mně z historie Anglie prostě uchvátil! Stojí za přečtení!

10.08.2017 5 z 5

Královský slib Královský slib Philippa Gregory

Opět krásné. ....Královna Kateřina je moje oblíbenkyně. Přála jsem jí lásku s Arturem. Ale tušila jsem, že to v životě bývá jinak.,, A další rány v podobě potratů... Byla to velmi statečná, silná, milující žena!! A Jindřich opět sobec, egoista, poživačný marnotratník. Paní Philippa Gregory píše krásně, poutavě. Za mě 5* nestačí!!

04.08.2017 5 z 5

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Poutavý román, dobře se čte,rod Tudorovců mě prostě přitahuje..

03.08.2017 5 z 5

Letní královna Letní královna Elizabeth Chadwick

Nádhera! Moc se mi líbilo.

29.07.2017 5 z 5

Nekonečný pramen vaší síly Nekonečný pramen vaší síly Joseph Murphy

Líbilo se mi. Věřím, že to funguje)). Přečtěte si, je to pozitivní....

22.07.2017 3 z 5

Dcery panenské královny Dcery panenské královny Jeane Westin

Tvrdá královna a její zatvrzelé srdce. Věrnost, oddanost, intriky, pomluvy, láska, moc versus sex, sympatická Kate, Mary, Edward, John,,,, Jinak dost nasekaných překlepů. Knize snižuje úroveň. Kvalita českého jazyka mě vyhazovala z konceptu.

22.07.2017 4 z 5

Štvrtá ruka Štvrtá ruka John Irving

Nějak jsem se ztrácela, nemohla se začíst a také přemýšlela, jak tohle někdo vymyslí. Pana J. Irvinga mám ráda, ale tato knížka mi nesedla. Na mě příliš mnoho žen a jeden muž)).

18.07.2017 2 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Uf! Na to není slov. Pouze velká úcta a pokora.

16.07.2017 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Výborné, výborné!! Přečetla jsem na jeden zátah. Román nešlo odložit. Těším se na další díl a pana Hynka Tase...Šedá mě dostala s králíkem a do Hynka jsem se právě zamilovala))

16.07.2017 5 z 5

Tylda Tylda Richard Pachman

Krásné. Smutné. Doporučuji přečíst!

10.07.2017 4 z 5

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Láska, tvrdá práce, bída, nefunkční vztahy, zničené životy v rozpadajících se rodinách. Silný příběh. A už se těším, až si přečtu něco veselejšího.

09.07.2017 2 z 5

,,,drsné. Br... Pravdivé.

09.07.2017 3 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Ne, ne a ne! Knihu jsem zaklapla a nedočetla. Tento žánr stylu Padesát odstínů šedi,,,,mi nesedí.

09.07.2017

Astrid a Veronika Astrid a Veronika Linda Olsson

Dojímavý příběh. Neumím popsat, ani zapomenout. Něžný ale silný román, citlivý. Moc se mi líbilo.

09.07.2017 4 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Úvahy o životě. Některé myšlenky jsem si zapisovala. Náročná kniha. Četla jsem ji dlouho. Odkládala ji. A zase se k ní vracela. A dlouho jsem ji vstřebávala.

09.07.2017 5 z 5

Sebevraždy panen Sebevraždy panen Jeffrey Eugenides

Depresivní, dobře čtivá, kombinace chtíče, něhy, cynismu, naivity, bizarnosti, melancholie.

09.07.2017 3 z 5

Šíleně smutné povídky Šíleně smutné povídky Tereza Boučková

Působivé hned ze začátku,,,, hořké,,,, není můj šálek kávy

09.07.2017 2 z 5