Tylda

Tylda https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206726/tylda-206726.jpg 4 52 17

Román podle skutečného příběhu o lásce, naději, odvaze, transportech, terezínském ghettu a o tom, co válka napáchala v srdcích těch, kteří přežili...

Janadvorackova
21.02.2024 5 z 5

Vlastně je divné napsat "další příběh z války," protože by ho to mohlo nějak ponižovat. Ale tak to vůbec nemyslím.
Podobných příběhů mohlo být vyprávěno šest milionů, ale většinu z nich po válce prostě neměl kdo vyprávět. A u těch, které ano, se čekalo mnohdy desítky let, než na vzpomínky trochu padne prach.

ClariceL.
06.11.2023 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh. Autor vypráví osud své babičky a celé rodiny z Olomouce. Je to psané laskavě a s citem, i když jsou některé události velmi smutné. Částečně zjistíme, jak to vypadalo v Olomouci před a později ve válečném období. S Tyldou se procházíme městem a pokud jsou vám místa známá, je to určitě zesílený zážitek. Ale i pro ostatní je to silný příběh jedné rodiny, která i ve zlých časech drží pospolu.

Len2očka
15.11.2018 4 z 5

Kniha smutná,leč pravdivá,a proto ji budeme číst,abychom nezapomněli.

helenah
06.04.2018 5 z 5

Dobře a čtivě napsaný smutný příběh....

elenai
03.04.2018 4 z 5

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala - velmi dojímavý příběh plný lidí, kteří se nenechali zlomit příšernou dobou a dělali vše pro to, aby ji překonali. Konec byl hořkosladký, ostatně tak to u knih s touto tematikou bývá... Škoda, že některé postavy byly jen načrtnuty a dozvěděla jsem se o nich pouze to, že existovaly, a přitom byly velmi důležité, například Tyldina nejlepší kamarádka Ela mohla dostat více prostoru. Některé postavy mi naopak přišly takové vycpávkové. Co se týče spisovatelského řemesla, nemůžu autorovi nic vytknout, příběh se mi četl velmi pěkně, byť byl napsaný trošičku odlišným stylem, než na jaký jsme v moderní literatuře zvyklí.

andream
08.12.2017 5 z 5

Smutne, nicméně poutavé čtení kteté nepustí... doorucuji

karavela
03.08.2017 5 z 5

Krásné,silné,čtivé...

Ssojka42
10.07.2017 4 z 5

Krásné. Smutné. Doporučuji přečíst!

Anie94
10.04.2017 5 z 5

Krásný a velmi silný příběh...o lásce, naději, síle aa o tom, co všechno je člověk schopný obětovat pro zachranu svých nejbližších...kolik lidí dnes je takových nezištných? Fakt krásné!

JessyPitt
25.06.2016 4 z 5

Styl jakým byla kniha napsána mi vyhovoval. Délka knihy přiměřená, příběh silný ostatně jaký příběh s tímto tématem není silný? Je to kniha která ma smysl..

kajka70
23.08.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny. Lehce napsané dobře se čte.

Kakho-Oto
14.03.2015 4 z 5

Jossy: Jednak to není paskvil a za druhé Tylda se neprojela v peci ani nevylétla komínem, ale přežila půlroční věznění v Hagiboru a následně v Terezíně. Je vidět, že příběh knihy "znáte".

Maichalka
23.01.2015

Čtivě napsaný příběh. Děkuji za něj a za sebe doporučuji.

cori
30.12.2014 3 z 5

Je moc dojemné, že vnuk napsal knihu o své babičce Židovce provdané za dědečka katolíka a její rodině, která zahynula za holocaustu. Její maminka byla poslána transportem do Rigy a zastřelena. Autor zmiňuje i svůj vztah k babičce, dokumentární film Zapomenuté transporty a stolpersteiny (pamětní kameny zmizelých) v olomouckých ulicích.

maryzka
18.08.2014 2 z 5

Další kamínek do knihy o ,, Holocaustu" Ale moc si nejsem někdy jista, zda je to někdy pravda a někdy ne. Především autor uvadí o psychologii lidí. Moc ji tam nevidím, nebot mě připadá, že se ty lidé snažili strkat nos do písku. Snad dobře je tam popsané takový to lidský doufání, že se vrátí. Ale stejně jedna postava se mi tam líbila docela by se měla objevit i v dnešní době parlamentu. Byl to otec rodu, který zemřel před válkou, ale docela si odvodil dobu 30.let.

Henriette
08.08.2014 4 z 5

Nádherně napsaný silný příběh o vlastní rodině.

Márinka
15.07.2014 4 z 5

Přečetla jsem na cestě z Brna do Košic. Smutné, ale čtivé.