Největší rytíř

Největší rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14072/mid_nejvetsi-rytir-z2H-14072.jpg 4 49 6

William Marshal série

William Marshal je dítě štěstěny. Už jako malý chlapec těsně unikl oprátce, když jeho otec porušil slib věrnosti, který dal králi Štěpánovi. A sudičky nad ním drží ochrannou ruku i nadále. Zpočátku nezkušený mladík si velice brzy vyslouží ostruhy v šarvátkách na pomezí anglického království a svou statečností i jedinečnou obratností v zacházení s mečem si získá důvěru svých pánů. Osudové je pro něj setkání s královnou Eleanor Akvitánskou, která mladého rytíře okouzlí...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Greatest Knight , 2006

Jája92
18.07.2020 3 z 5

Vcelku zajímavě napsaný příběh o statečném rytíři a dávných časech.

Janule809
22.03.2019 5 z 5

Velice mě to bavilo..

Ssojka42
10.08.2017 5 z 5

Kombinace odvahy, statečnosti, galantnosti, diplomacie, obdiv a úcta k ženě, to vše mě pohltilo. William Marshal je další, kdo mně z historie Anglie prostě uchvátil! Stojí za přečtení!

Sarah01
23.10.2016 5 z 5

Kniha poskytuje realistický pohled do středověkého života rytíře, který se vypracoval až na předního muže království. Mohlo by se zdát, že ten člověk měl fakt štěstí, ale protože na štěstí a osud nevěřím, byla to podle mého jeho píle a umění bravurně a diplomaticky zvládat různé situace, ten chlap měl prostě za ušima.

odpadlice
16.08.2016

Plně souhlasím, William Marshal mi přímo učaroval :) Historie Anglie je teď mým oblíbeným tématem při výberu knih ;) a tato autorka mi poskytuje velkou možnost se něco o této době dozvědět zábavnou a čtivou formou ;)

Dádulka67
24.06.2012 5 z 5

Další kniha od jedinečné autorky ze série William Marshal. Naprosto skvělá kniha, úžasně popisovaný děj. Mohu jen doporučit!

Anglie 12.-13. století historické romány

Elizabeth Chadwick