spilina spilina komentáře u knih

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Dva večery spolu s Pavlem a Kačmarem. Celkový pocit bude doznívat hodně dlouho. Na jednu stranu bych Pavla nakopla, ale na druhou stranu jsem ho chápala. Hodně zvláštní příběh, kde se opravdu skoro nic neděje a přitom se toho děje tolik.

15.03.2016 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Co říct, námět v pohodě, Erika taky, ale že jí šéf stále nevěří, svěří případ a hned odebere, to mě mírně řečeno štve. Dám šanci ještě třetí knížce, snad už tahle nebude kopírovat stejný scénář.

04.10.2023 3 z 5

Až dosud jsem u knížky veřejně nebrečela, nešlo to zastavit, ale ani nešlo přestat číst :( Šílené příběhy, šílená doba

13.10.2019 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Zatím to nejlepší co jsem od Kariky četla, děsivé, úžasně mrazivé. Trhlina mě tak nechytila jako toto. Člověk sám se svými myšlenkami.

30.03.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tady jsou veškeré ovace a chvála na místě. Knížka je dokonalá. Má vše co má perfektní knížka mít je čtivá, přilepí vás k sobě a nepustí a to ani po dočtení.

29.01.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knížka se čte dobře, ale....
Na dané téma je spousta lepších knih.

15.03.2016 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

k celé sérii jsem se dostala omylem, ale nelituju :D úžasný, smála jsem se, bavila a strašně ráda se k celé sérii vracím. Ikdyž první díl je nej, pak už to trošku upadá. takže bez ručníku ani ránu, a hlavní je že už všichni víme odpověď na základní otázku života a vůbec :D

18.03.2014 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Krásně napsaná knížka, úžasný pohled do minulosti, do životů všech vrstev starého Londýna. Sugar jsem měla občas stochutí proplesknout, ale byl to perfektní zážitek. Jen doufám že slibovaná povídka bude brzy......

10.02.2015 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Strhující, napínavé, skvělé.

27.01.2020 4 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Přečtena za týden. Skvěle dokresluje pohled na dvě předchozí královny. Opět skvěle napsané, i když je těžké soudit jaká vlastně byla. Ale je opravdu uvěřitelné, stejně jako u Anny, že prostě neměla na výběr.

02.02.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Měla jsem menší problém se začíst, v polovině se to zlomilo a od té chvíle jsem knihu neodložila dokud nepřišel konec. Na takovéh to čtení jsem u autorky zvyklá.

13.10.2019 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Nejsem ten správný typ na motivační knížky :D Snůška neustále se opakovaných "mouder"

01.06.2018 1 z 5

Návrat do světa čar a kouzel, ale nějak se to kouzlo ztratilo. Sice nebudu mít mezeru v knihovně, ale vím, že tento díl už nikdy znovu neotevřu.
Hodně věcí jsem přecházela v úděsu s myšlenkou, jak to mohla Rowlingová dopustit. Vlak, návraty časem, ono prokleté dítě.... to i ty FF se čtou líp a mají víc napadu než toto.

02.10.2016 3 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

tak tuhle knížku jsem četla strašně dlouho :( poznámky pod čarou, kolikrát delší než samotný příběh, mne nudily, až jsem je radši ani nečetla a knížku vždycky na pár měsíců odložila. Knížka začala být zajímavá až po 450 stránce, taky rekord :D

21.09.2014 3 z 5

Spoveď  zlej matky Spoveď zlej matky Stephanie Calman

další naběhnutí :( mám ráda humor, jsem matka, ale tohle jsem po 1/4 zahodila

18.03.2014 odpad!

Poutavé, skvěle napsané. Už se těším na Annu.

21.03.2018 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Nuda, zajímavý je Smrť, pár momentů mě i pobavilo,.Ale vleče se to, mám ji rozečtenou 2 měsíce a jdu radši dál.

17.02.2018 2 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Z celé série je tahle nejslabší. Čtivé to ano, ale místy silně přetažené za vlasy.

17.11.2017 3 z 5

Naštěstí (ne)máme mléko Naštěstí (ne)máme mléko Neil Gaiman

Úžasně neuvěřitelné, vtipné, čtivé, ale moc krátké. Příběh jsem četla pětileté dceři a ta byla nadšená stejně.
Jen se změnil můj přístup k mléku, stejně jako kdysi k ručníku :D

15.03.2016 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Téma dobré, jen styl spisovatelky mi moc nesedí. Dočetla jsem to až na druhý pokus, ale vzhledem k tomu kolik spisovatelce je tak věřím, že to nej má ještě před sebou

14.12.2014 2 z 5