spilina spilina komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Co říct, námět v pohodě, Erika taky, ale že jí šéf stále nevěří, svěří případ a hned odebere, to mě mírně řečeno štve. Dám šanci ještě třetí knížce, snad už tahle nebude kopírovat stejný scénář.

04.10.2023 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Zatím to nejlepší co jsem od Kariky četla, děsivé, úžasně mrazivé. Trhlina mě tak nechytila jako toto. Člověk sám se svými myšlenkami.

30.03.2023 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Strhující, napínavé, skvělé.

27.01.2020 4 z 5

Až dosud jsem u knížky veřejně nebrečela, nešlo to zastavit, ale ani nešlo přestat číst :( Šílené příběhy, šílená doba

13.10.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Měla jsem menší problém se začíst, v polovině se to zlomilo a od té chvíle jsem knihu neodložila dokud nepřišel konec. Na takovéh to čtení jsem u autorky zvyklá.

13.10.2019 4 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Přečtena za týden. Skvěle dokresluje pohled na dvě předchozí královny. Opět skvěle napsané, i když je těžké soudit jaká vlastně byla. Ale je opravdu uvěřitelné, stejně jako u Anny, že prostě neměla na výběr.

02.02.2019 5 z 5

Čtivý příběh, že začátku jsem měla pocit, že se autorka snaží Annu dost "zlidštit", pak jako by lezla a nervy i jí. O Anně jsem už něco přečetla, další pohled na její osobu a utváření osudu, byl přínosný. Ikdyž pravdu, jaká opravdu byla, nikdy už nezjistím. Okolnosti opravdu utvářely její osobnost, a kolotoč do kterého se dostala už asi opravdu nešlo zastavit. Moc se těším na další 4 manželky

09.08.2018 4 z 5

Čtrnáctá kolonie Čtrnáctá kolonie Steve Berry

Průměr, na léto ideální čtení. Neurazí, nenadchne. Části se soudruhy byly nejzajímavější, zbytek už je dle stejného scénáře.

09.08.2018 3 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Nejsem ten správný typ na motivační knížky :D Snůška neustále se opakovaných "mouder"

01.06.2018 1 z 5

Poutavé, skvěle napsané. Už se těším na Annu.

21.03.2018 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Nuda, zajímavý je Smrť, pár momentů mě i pobavilo,.Ale vleče se to, mám ji rozečtenou 2 měsíce a jdu radši dál.

17.02.2018 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Čtivá, zajímavá, ale předvídatelná.

17.02.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tady jsou veškeré ovace a chvála na místě. Knížka je dokonalá. Má vše co má perfektní knížka mít je čtivá, přilepí vás k sobě a nepustí a to ani po dočtení.

29.01.2018 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Opět kniha psaná na dva děje. První Dorothea, zajímavé, uvěřitelné. Roberta, její část byla zbytečná. Na to jak je kniha tenká, jsem jí louskala dost dlouho.

19.12.2017 2 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Z celé série je tahle nejslabší. Čtivé to ano, ale místy silně přetažené za vlasy.

17.11.2017 3 z 5

Benátská zrada Benátská zrada Steve Berry

Zatím nejhorší knížka od Berryho, kterou jsem četla. Hlavní zaporačka, děs. Neustále střídání stran za kterou kdo "bojuje", úniky ze smrtelných pastí...

17.11.2017 2 z 5

Krásné pohodové čtení, plné dosti zvláštího humoru, který asi nesedne všem, ale mě absolutně vyhovoval. Ale opravdu to není zas tak jednoduchý příběh, tohle je knížka která si zaslouží i druhé přečtení. mám pocit, že pocity z ní budou doznívat dost dlouho.

02.10.2016 4 z 5

Návrat do světa čar a kouzel, ale nějak se to kouzlo ztratilo. Sice nebudu mít mezeru v knihovně, ale vím, že tento díl už nikdy znovu neotevřu.
Hodně věcí jsem přecházela v úděsu s myšlenkou, jak to mohla Rowlingová dopustit. Vlak, návraty časem, ono prokleté dítě.... to i ty FF se čtou líp a mají víc napadu než toto.

02.10.2016 3 z 5

Naštěstí (ne)máme mléko Naštěstí (ne)máme mléko Neil Gaiman

Úžasně neuvěřitelné, vtipné, čtivé, ale moc krátké. Příběh jsem četla pětileté dceři a ta byla nadšená stejně.
Jen se změnil můj přístup k mléku, stejně jako kdysi k ručníku :D

15.03.2016 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Dva večery spolu s Pavlem a Kačmarem. Celkový pocit bude doznívat hodně dlouho. Na jednu stranu bych Pavla nakopla, ale na druhou stranu jsem ho chápala. Hodně zvláštní příběh, kde se opravdu skoro nic neděje a přitom se toho děje tolik.

15.03.2016 4 z 5