spencer spencer komentáře u knih

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Abych byla upřímná, tohle bylo zklamání. Podle anotace jsem se těšila na nějakou zábavnou romantiku, ale bohužel jsem se často nudila. Chemie mezi postavami mi chyběla a od autorek jsem čekala více...

17.09.2020 3 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Tak tohle byla ale jízda! Meta mě pohltila hned na začátku a nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Rozhodně pro mě jedna z nejlepších knih za rok 2020:)

12.09.2020 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Jsem naprosto beze slov. Romantiky mě většinou tolik neberou, ale tahle byla prostě úžasná. Nemohla jsem ji vůbec odložit a od nynějška je tato kniha na mém seznamu TOP knížek, protože má v sobě něco, díky čemuž jsem se při jejím čtení cítila naprosto skvěle. Těším se na autorčiny další knihy :)

07.09.2020 5 z 5

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Vanessa Jones

Co se mi na knize líbilo, byla ta hudba, která je její součástí. Co se mi líbilo méně byl styl, kterým je kniha napsaná, protože byl opravdu jednoduchý a v určitých částech by příběhu pomohlo, kdyby to autorka rozvedla.
Vadilo mi, že se většina točí okolo toho, jak jsou na sebe holky navzájem ošklivé kvůli kluka -máme 21. století, opravdu je další takový příběh v dnešní době potřebný?
Knížku bych spíš doporučila mladším čtenářům.

13.08.2020 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Pro mě letos další re-reading, díky kterému jsem si všimla mnoha věcí, které mi minule unikly. Tato kniha rozhodně není pro každého. Je v ní spousta krvavých scén i sexuálních, takže bych ji nedoporučovala mladším čtenářům a pokud je kniha zaujala, rozhodně doporučuji ještě chvíli počkat. Autor nám chce totiž o tom světě podat co nejvíce informací, takže musíte být smíření s různými poznámkami pod čarou a odbočkami v ději. Hlavní hrdinka je ale skvělá a jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat.

11.08.2020 4 z 5

Tichá žena Tichá žena Susan Angela Ann Harrison

Knihu jsem dlouho odkládala hlavně kvůli negativním recenzím, nakonec jsem na ně ale nedala a pustila se do ní. Co mě na této knížce nejvíce zklamalo byly postavy. Nebyla zde jediná, kterou bych si nějak oblíbila. Skoro nic se po většinu knihy nedělo, tak jsou doufala alespoň v nějaký překvapivý konec, který se zde taky neobjevil.
Takový průměrný thriller, který vám nic nového nedá, ale pokud s nimi teprve začínáte, tak neurazí.

04.08.2020 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Malý život jsem četla už několikrát a pokaždé jsem se z něj dlouhou dobu vzpamatovávala.
Je to skvěle napsaná kniha, která má postavy, ke kterým za těch něco málo přes 600 stránek opravdu přilnete. Autorce se skvěle podařilo vykreslit emoce, které lidé v průběhu života zažijí, že všechno prožíváte s nimi.
Rozhodně čtenářský zážitek, na který jen tak nezapomenete

29.07.2020 5 z 5

Psychohry Psychohry Leona Deakin

Začalo to velmi napínavě i anotace vypadala slibně. Bohužel jsem uvnitř knížky našla jedno velké předvídatelné zklamání. Ani k jedné z hlavních postav jsem si nenašla nějaký vztah a bohužel čím více se knížka blížila ke konci, tím méně mě bavila.

26.07.2020 2 z 5

Kniha mi úplně vyrazila dech. Teď už rozumím tomu, proč o ní všichni básní.
Vše v knize je podáno velmi poutavě a zajímavě. Autor mě donutil více přemýšlet nad zásadními otázkami lidstva a to se mi moc líbilo. Nezbývá mi nic, než jen doporučit:)

25.07.2020 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Kráska a Zvíře s trochu temnější tématikou. Knížka se zdá poměrně objemná, ale četla se opravdu rychle. Příběh se mi líbil, ale nebyla jsem až tak hotová, jako z jiných re-tellingů. Styl psaní se mi ale velmi líbil a jsem zvědavá na pokračování.

20.07.2020 4 z 5

Strach Strach C. L. Taylor

Je spousta knih, ve kterých se starší muži pokoušejí o mladé dívky a většina z nich se točí okolo toho samého. Byla jsem tedy moc ráda, že se autorka rozhodla na tento příběh podívat z jiného úhlu pohledu.
Knížka se četla sama a to ukončení bylo dokonalé.
3,5/5*

19.07.2020 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Tento díl byl tak krásně srdcervoucí. Nedokážu ani vysvětlit, jak moc jsem si tuto tetralogii zamilovala společně s jejími hlavními hrdinkami. Na jednu stranu jsem ráda, že už je konec, ale na druhou mi opravdu budou chybět. Rozhodně se k těmto knihám jednou ráda vrátím:¨)

06.07.2020 5 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Na tuto knížku jsem se velmi těšila, kvůli dobrým hodnocením. Bohužel jsem z ní trošku zklamaná. Příběh měl opravdu velký potenciál, ale byl trošku nudný. Hlavní hrdinka si pořád na něco stěžovala a celý čas trávila jen uvnitř hradu. Taky se autorce nepodařilo mi prodat tu její romanci s Tirasem a celé mi to přišlo takové nucené.
Taková průměrná fantasy, které bych dala 3,5*

02.07.2020 3 z 5

To bylo tvé jméno. 02 To bylo tvé jméno. 02 Makoto Šinkai (p)

To bylo tvé jméno je něco naprosto úžasného. Toto pokračování jsem měla přečteno hned, jelikož to bylo poměrně napínavé. Jsem z toho naprosto nadšená. Takové překvapení, které se odehrálo v tomto díle jsem vůbec nečekala. Strašně moc se těším, až se pustím do třetí části. Moc doporučuju:)

19.06.2020 5 z 5

Nelži mi Nelži mi A. V. Geiger

Pokud jste četli Sleduj mě a ten konec vás dostal, tak vám tato kniha dá uspokojující vysvětlení. I když mi začátek připadal pomalý, bylo to poměrně rychlé čtení. Příběh opět skáče z přítomnosti do minulosti a obsahuje výslechové kapitoly. V tomto díle bylo opravdu spoustu věcí, které mi přišly přehnané. Upřímně si myslím, že po minulé zkušenosti z hacknutými účty, by byly hlavní postavy trošku se sociálními médii opatrnější. Nebylo to špatné, konec byl překvapivý, ale na mě to tentokrát bylo až moc přetažené za uši:)

27.05.2020 3 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Pouta je opravdu silná kniha, která mě moc překvapila. Tím, jak kniha byla krátká mi přišla ještě více poutavější a naprosto mě pohltila.
Na knize jsem nejvíce ocenila to, že se v jejím průběhu střídaly pohledy jednotlivých postav a jak udržování některých tajemství může být až života ohrožující. Doporučuji

27.03.2020 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Na Colleen se mi líbí to, že její knihy mají přesah a nikdy se nesetkáte s knihou, která by se podobala té předchozí. Ze začátku jsem nevěděla, kam tímto příběhem autorka směřuje, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Duševní zdraví je opravdu důležitým tématem a líbilo se mi, jak si s tím autorka poradila. Rozhodně knihu nepovažuji za nejlepší autorčinu knihu, ale jsem s výsledkem spokojená a těším se na její další práci:)

23.02.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Tento komiks je prostě roztomilý. Líbilo se mi, jak začal přesně tam, kde ten poslední díl skončil. Zpracování bylo opět skvělé a obdivovala jsem všechny detaily, které se v kresbách objevily. Moc se těším na další pokračování s Charliem a Nickem:)

22.02.2020 5 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Od autorky jsem četla už její předešlou knihu Uvnitř mé hlavy a nečekala jsem, že by ji něco dokázalo překonat.
Tuto knihu jsem si absolutně zamilovala. Sama trpím úzkostmi, takže jsem se mohla s Elizou ztotožnit a příběh pro mě tedy znamenal něco víc. Mám moc ráda knihy, které se vám dostanou pod kůži a porozumí vám. Stále se snažím zpracovat to, že je kniha u konce a že se musím s Elizou rozloučit. Moc doporučuji

21.02.2020 5 z 5

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Knížce bych dala 3,5*. Poprvé v životě jsem moc ráda, že jsem si jako první pustila film. Nebýt filmu, nejspíš bych knihu v prvních 100 stránkách odložila. Autor to se vším vysvětlováním myslel dobře, ale bohužel jsem se v té spoustě jmen a odboček ztrácela.
Moc mě navíc mrzelo uspořádání vysvětlivek, které byly až na konci knihy a po čase už mě nebavilo neustále listovat tam a zpátky a bylo by o moc jednodušší, kdyby se nacházely v dolní části každé stránky.
Jinak, pokud vás příběh zaujal, ale z nějakého důvodu vás čtení odradilo, zkuste se podívat na film, který je opravdu zpracován jednodušeji a vtipněji:)

12.02.2020 3 z 5