spdb spdb komentáře u knih

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Je to silne. Mnoho rovin lidkych povah. Skvele davkovano napeti.

12.01.2019 5 z 5

Černokněžníkova krypta Černokněžníkova krypta Ian Livingstone

Ze začátku ik ale ke konci děsně tvrdy. Snad je možná jen jedina varianta z x permitaci. Flustrujici.

07.01.2019 3 z 5

Na rozkaz krále Na rozkaz krále Ljuba Štíplová

Muj prvni gamebook. Parada.

07.01.2019 5 z 5

Líheň Líheň Miroslav Žamboch

To uz je konec? Byla to pecka. Buh je atomovka.

05.01.2019 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Téma slušný, ale je to jak vyčichlej Stephen King. Půlka knihy se utíká a zbytek umírá. Škoda nevyužitého potenciálu.

20.11.2018 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

A je tu zase. Stejne jako Hanibal tak i severske mlceni jehnatek nabizi pokracovani. Jurek vztava z hrobu a nikdo si nemuze byt jisty. Tentokrat vice beznadějnějsi a nervy drasajici. Kdo prezije masakr napric Evropou a kdo nevydrží temnotu ktera se stahuje kolem vsech zucastnenych z predchozi knihy? Byl to nervak a bylo to dobre.

15.11.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Serie komisare Jony Liny me bavi. Ty konce jsou urputne, kdyz se situace destkrat vyhroti a preleva. Pusobi to jako scenar. Paganiniho smlouva ma zajmavy namet a evropske realie tahnou.

07.11.2018 4 z 5

Ale jo. Pobavil jsem se. Pohoda a vtip bez dramat.

07.11.2018 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Postapo rezba. Rozpad spolecnosti je zábavný. Bohuzel tolik prevratnych veci tady neni. Čubčí pohar, atomovky a pojidani srdci. České realie potěší ale za vic jak 3 hvezdy to neni. Hlavni hrdina az přehnaně cool.

07.11.2018 3 z 5

Rekviem za Nanking Rekviem za Nanking Cha Ťin

Námět zajmavy ale zpracovani nezazivne.

23.06.2018 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pěkně vyprávěno. Někdy zbytečné exprese a primitivizmus postav mě iritovali.

13.06.2018 4 z 5

Chřestýš Callahan Chřestýš Callahan Juraj Červenák

Jo, byla to sranda. Chvilemi zombie masakr, chvilemi parafraze Karla Maye, a hlavni nehrdina looser. Prijemny oddychovy čtení na 3 večery.

07.05.2018 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Ketaminove vize co jdou az na dno. Syrove, drsne, ale se špetkou naděje ve svetlo na konci tunelu. Cool like hell.

23.04.2018 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Mrazive, spojujici, minimalne zaujate ci manipulativni. Diky za pripomenuti ze nektere veci maji cenu a za uvědomění, kdo jsme a kdo můžeme být.

06.03.2018 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Jedním slovem skvělé. Je to první kniha od této autorky, na kterou jsem narazil a naprosto mne pohltila. Mnoho zvratů a není lehké predikovat, kam se děj obrátí, či kdo je pachatel. Říct, že je to pouze detektivka by nebylo fér. Je tu spousta míst, kde se člověk zamyslí nad svým vlastním životem a nad obrazem společnosti, protože monology jsou někdy tak sugestivní a trefné, že nejdou přejít jen jako součást děje nebo mylšenkových pochodů postav.

11.12.2017 5 z 5

Fatal Virtual Fatal Virtual Petr Heteša

Absolutně nezaujalo. Po 50 stranach odloženo.

29.10.2017 1 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Mlčení jehnatek severu? Někdy mne zabedněnost postav doháněla k šílenství. Zbytečně protahované některé chvíle a tem kdy by stálo za to trochu rozebrat podrobnosti to chybí. Celkově bavilo.

29.10.2017 4 z 5

MY3 MY3 Grant Morrison

Kresba dobý, téma taky, ale nějak to není konzistentní. Nevžil jsem se do děje, škoda. promarněná příležitost.

04.06.2017 3 z 5

Žil jsem zbytečně Žil jsem zbytečně Jiří Hejda

Ze začátku knihy, mi Hejda moc sympatický nebyl, ale v průběhu děje si získal mé sympatie a nakonec ho považuji za odvážného inteligentního člověka s nelehkým osudem. Respekt.

30.01.2017 4 z 5

Ponorka Ponorka Thomas N. Scortia

Je to napínavé. Je to gradující. Je tam plno politiky a machinací. Je to předvídatelné. Je tam konec co mě neuspokojil.

07.01.2017 4 z 5