sonkovaj sonkovaj komentáře u knih

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Výborná knížka. Klobouk dolů, za zpracování takovéhoto tématu. Příběh se odvíjel rychle a dynamicky, čtení jsem si moc užila. Líbilo se mi jednotlivé líčení příběhů, jak malá Anežka chce sledovat večerníček, ale musí nejdřív udělat, to co si matka zamane.... To nepochopení dětské dušičky.
Knížka, která donutí čtenáře přemýšlet a doznívá v něm pak ještě hodně dlouho po přečtení.

11.05.2021 4 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Nepřikrášlovaná syrová zpověď matky, která své syny miluje, přestože je neporodila a i když jsou jací jsou. Vyrovnat se s takovouto životní náloží a ještě o tom tak dojemně a krásně psát je velké umění a má můj velký obdiv.
Dokázat toto mohou jen silné ženy.
Mám ráda autobiografické příběhy a romány a tento na mě hodně zapůsobil.
Autorka je obdivuhodná žena, závidím ji tu lehkost, s jakou se s životem vyrovnává.
Mám ráda její tvorbu, všechno co napsala jsem četla a vše se mi líbilo.

11.05.2021 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Miluju knihy. Už od svého dětství, jsou mi tou nejlepší společností, zdrojem zábavy, hledám v nich odpovědi na různé otázky, které většinou v pravý čas i najdu. Ráda se jimi obklopuji a mám většinou několik knih, které mám rozečtené najednou.
Nejkrásnější je, když najdu novou autorku, nebo autora, který mě zaujme hned první knihou.
A to se právě stalo nyní.
První knihu, kterou jsem od autorky četla, byla Sběratelka sirotků a ta mě naprosto uchvátila. Dočetla jsem ji předevčírem a hned se s chutí pustila do další a to této. Trvalo mi den a půl, než jsem ji dočetla, protože stejně jako předchozí kniha, zkrátka nešla odložit.
Musela jsem zjistit, jak to bylo dál.
Byla jsem plně ponořená do toho příběhu. Nemělo to chybu.
Příběh mi krásně běžel před očima, jako bych sledovala nějaký poutavý, napínavý film.
Popis některých scén je tedy dost naturalistický, až bych řekla s prvky hororu, ale domnívám se, že k příběhu to patří.
Je to napínavá, čtivá kniha, která má vše, co má správná kniha mít.
A setkání s takovou knížkou je pro mě vždycky slavností.
Autorka se zařazuje mezi mé oblíbence a jsem ráda, že jsem ji, díky databázi knih, objevila.
Má můj velký obdiv, že dokáže i o takovýchto věcech psát a to ještě tak lidsky.
Těším se na další její romány a doporučuji všem.
Dávám nejvyšší hodnocení.
Jediné, co mi je líto, že už jsem to dočetla......

10.05.2021 5 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Sama přemýšlím, čím mě tato kniha tak moc uchvátila. Je to opět výborné čtení, přesně tak jak jsme na to u autorky zvyklé a skvělé vyprávění příběhů i z mého života, i z mého studia a z mých prvomájových průvodů. Historka s jablíčkem pod vánočním stromkem mě úplně dostala.... Jak je možné, že i v jiných rodinách zažívají to, co jsme zažily my u nás doma?
Postavu maminky Kačenky tedy přímo miluji. Tu povahu znám, neboť ji mám také. Velice podobnou.
Je to kniha, která je na mém pomyslném žebříčku v top 5.
Je to kniha, ke které se vracím, když je mu smutno, a naprosto pokaždé, když přerovnávám knihovnu.
Umím ji téměř zpaměti jako Hrdýho Budžese.
Děkuji Paní Spisovatelce za toto nezapomenutelné dílo a přeji mnoho další inspirace.

04.05.2021 5 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Výborná knížka, stejně jako její předchozí dva díly. Autorka je moje oblíbená spisovatelka. Jako sestra na onkologii oceňuji jak mistrně vystihla pocity pacientky po chemoterapii. Děkuji za krásný zážitek a těším se na další nové knížky.

03.05.2021 5 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Moc hezká detektivka.
Ta se opravdu autorce povedla.
A příběh byl hodně uvěřitelný, protože vím z vlastní zkušenosti, že toto se lidem v pomáhajících profesích opravdu může stát.
A zase taková výjimka to nebývá....

30.04.2021 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Je to nádherný dojemný a citlivý příběh malého indiánského sirotka, kterého vychovávají jeho prarodiče z kmene Čerokí v souladu s přírodou a indiánskými tradicemi v Apalačských velehorách. Chcete se dozvědět jak indiáni předávají svým blízkým dárečky? Jak přijde malé dítě ke svému jménu? Proč neobchodovat s bělochy? Nebo proč se indiáni nikdy nezlobí na své děti, které se večer nevrátí domů a přenocují v lese v horách? Přečtěte si tuto působivou knihu, která ve vás zanechá hluboký zážitek. Od první do poslední stránky. Pro rodiče malých dětí by to měla být povinná literatura.

07.07.2020 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Smutná kniha.
Ale líbil se mi vývoj vztahu Vikiho a babičky.
Jinak sourozenecké rozepře naprosto dokonale popsané. Klobouk dolů.

03.08.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Někdy dám u knihy na první větu. Podle té poznám, zda se mi bude líbit, nebo to bude pro mě těžké čtení. A v této knize tedy první věta naprosto super!!!
Do knihy jsem se začetla a neodložila, dokud jsem ji celou nezhltla.
Četla jsem od autorky i Až uvidíš moře. Podle mě byly tyto dvě knihy srovnatelné a hlavně moc se mi líbily.
Spisovatelka mi přesně Kápla do noty. Životní příběhy na pozadí historických událostí, to já můžu.
Moc se mi líbil rozbor vztahu matka dcera a pak matka vnučka.
Byla to kniha, po které se vám po přečtení nějakou dobu stýská.
Krásné čtení.

15.05.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Čtivá kniha a zajímavé téma. Ikdyž poněkud tragické.... Sama pocházím ze Sudet a také dům mého dědečka patřil za války Němcům. I jeho rodina přišla tenkrát z Prahy. Kniha se četla sama a těším se na druhý díl.

25.01.2023 3 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Nádherná kniha přečtená za 9 hodin beze spánku. 366 stránek za noc a ráno. Ta kniha zkrátka nešla odložit. Musela jsem se dozvědět, co se stalo dál....
Bylo to mé první setkání s autorkou a okamžitě se zařazuje do kategorie oblíbený autor a kniha do mé soukromé kategorie jako NEZAPOMENUTELNÁ.
UF. To bylo silný. Pocity ve mě budou ještě dlouho vířit. Zvláště v této Covidové době to je velká emocionální nálož, tím více, že pracuji v nemocnici jako sestra a některé situace z knihy jsem přímo zažila.
Nemám důvod nedat nejvyšší hodnocení.
Jediné čeho lituji, je, že už mám dočteno.

08.05.2021 5 z 5

Moc hezká a dojemná kniha. Nemám důvod nedat 100 procentní hodnocení. Nejvíc na mě zapůsobily příběhy obou žen. Jedna z nich byla ovlivněna pobytem v Anglii na biodynamické farmě. I já měla možnost biodynamiku objevit a právě v Anglii při pobytu v Camphill Comunitty. Je to bezesporu zajímavá žena. Názory všech se mi moc líbily, ikdyž ne s každým se dá souhlasit. Bylo vidět že poustevníci hodně přemýšlí i o podstatě partnerského soužití. Zajímavé bylo vyznávání osamělých mužů o ženách. To si myslím by v civilizaci asi neřekli.... Např. v hospodě. Uvedené fotografie jsou překrásné. Už se moc těším na druhý díl. Tuto knihu doporučuji všema deseti.

27.07.2020 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Kniha se četla moc hezky, krátké kapitoly a zajímavý příběh dodává knížce na čtivosti.
Ale od autorky jsem zvyklá na něco jiného. Na něco lepšího, strhujícího. Tohle bylo průměrné. Závěr docela předvídatelný. A také už si snad ani nevzpomenu, kdy nebyl v knize nevěrný manžel, sobecká sebestředná, bezdětná sestra a zcela nefunkční původní rodina hlavní hrdinky....

24.06.2023 3 z 5

Moje třetí knížka od autorky a i tato se mi velmi líbila.
Nevšední příběh z nevšedního prostředí.
Téma vztahy a ještě vztah matka X dcera, to já můžu.
Autorka píše velmi dobře toto je čtivá kniha, co vás pohltí.
Za mě doporučuji.

22.05.2023 5 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Tak tohle bylo drsný. Od autorky jsem tedy zvyklá na hodně vážná rodinná dramata, přesto to se mnou docela zamávalo. Spisovatelka je mistr ve vyprávění, takže čtenáře dokonale vtáhne do děje a ten pak prožívá ty hrůzy na vlastní kůži. Jsem maminka dcerky a s jejím otcem jsme také vedly války, tak jsem se do hlavní hrdinky dokázala zcela vcítit.
Je to jedna z knih, která jde až na dřeň.
Doporučuji všem.

01.05.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pěkná kniha. Četla se dobře, ostatně jako všechno od této autorky, ale za dva měsíce jsem vůbec netušila, o čem vlastně byla a začala jsem ji omylem číst znovu. Děj se mi vůbec nevybavil.
Bavilo mě, že se odehrávalo vše v mých rodných Sudetech a příběhy žen.
Ale stejně budu i nadále číst vše, co autorka vydá a jen doufám, že toho bude ještě hoooodně.

26.04.2021 3 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Skvělá detektivka. Parádně napsaná kniha, na kterou jsem myslela tak asi ještě půl roku po přečtení. První od mé oblíbené autorky.

06.05.2020 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Já dávám plný počet hvězdiček.
Byla to jízda.
V pátek večer jsem vůbec nešla spát a v půl 4 ráno jsem měla dočteno.
Napínavé, strhující, nešlo přestat číst.
Jen jsem nepochopila příběh s Marjorie.
Vůbec mi to nedává smysl.
A pak také, pokud žena zemře, umírá zároveň i s plodem.
Nelze miminko vzkřísit.
Autorka je lékařka, dalo by se říct, že toto by mohla vědět, popř. to nějak blíže vysvětlit.
Ale i tak se těším na další její knihu.

12.02.2024 5 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Jestli tento komentář čte autorka, tak děkuji. Děkuji. DĚKUJI.
Za tak krásnou knihu a tak poutavé vyprávění u kterého opravdu tekly slzy. Knížek o válce a o osudu Židů v Evropě je spousta, ale takovýto pohled na hromadné útěky před Hitlerem jsem četla poprvé. Vůbec jsem o této události neměla tušení a proto hned po přečtení knihy jsem se vydala, jak nějaký historický badatel, po těchto stopách a výpovědích pamětníků, např. na ivysílání, jak je uvedeno v závěru knížky.
A protože Karlovy Vary znám a pravidelně se tam vracím, už se moc těším, jak si na terase hotelu znovu budu vychutnávat kávičku s makronkou.
Paní Šťastná tedy doopravdy psát umí, je to přesně můj šálek kávy. Zatím jsem od ní četla úplně všechno, co vydala a jednoznačně je pro mě tato kniha ta nejlepší.
Měla jsem ji dlouho před vydáním zamluvenou a zaplacenou v mém oblíbeném internetovém knihkupectví a datum vydání červeně označené v kalendáři.
Moc jsem se těšila a taky bylo na co.
Dávám nejvyšší hodnocení a knížku doporučuji všem.
A pokud toto čte autorka, tak Báro, jen tak dál. Budu se těšit....

25.11.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Zajímavý, až téměř detektivní námět a perfektní zpracování.
Na každé knize se mi líbí střídání výpovědí jednotlivých postav.
Od autorky jsem četla vše, co vydala a všechno stálo za to.
Byla mi sympatická postava Saláma a jeho skvělá a jednoduchá životní filozofie.
Jak to vše bylo si čtenář musí domyslet, podobně jako v knize Rekonstrukce, ale možná opravdu na tom až tolik nezáleží.
Knihu jsem přečetla jedním dechem, abych se co nejdříve dozvěděla tajemství nedělního odpoledne.

22.05.2023 5 z 5