Smardik17 Smardik17 komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ze začátku jsem měl pocit, že se bude autor snažit napodobit Stoletého staříka, pak mě naštěstí vyvedl z omylu. A skvěle jsem se bavil. Oveho jsem si velmi oblíbil, i přes to, že u něj bydlel teplouš☺ a na konci, jak se říka, jedno oko nezůstalo suché.

06.10.2017 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Nebudu zastírat, knihu jsem chtěl pro dceru protože se mi líbil film. Ale při prolistování jsem zjistil že je to úplně o něčem jiném. A musím říct že to bylo skvělé, nemohl jsem se odtrhnout. Takovéto potemnělé povídky mám moc rád! Doporučuji

27.09.2017 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Tak to byla paráda, určitě tímto prvním dílem nekončím. rozhodně mě zajímají další osudy Paula Atreidese!!

21.09.2017 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Tak tomuto říkám Umění! Celou dobu jsem si říkal: ,,Vždyť ta kniha vyšla v roce 1950, kam na ty nápady chodil?" Výborná kniha, určitě to není poslední kniha od tohoto autora, kterou jsem četl.

13.09.2017 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Jak píše většina, film u mě zabodoval víc. Kniha se mi líbila ale ty skoky v čase mi vadili.

08.09.2017 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

No dobře umělecký dojem 10 bodů ale za přemýšlení mínus několik miliónů.
Prostě boží výborně jsem se pobavil. Zvolil jsem audioknihu, kterou čte Dyk, Vojta Dyk. Doporučuji. Na 100% se podívám i do Restaurantu na konci vesmíru!

06.09.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Výborně jsem se pobavil. Doporučuji!

05.09.2017 4 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Parádní zakončení další skvělé série. Nemohl jsem se odtrhnout. Příběh měl spád a pořád se něco dělo. Nejlepší z této knihy je, když se z Nica Di Angela stane terminátor a promění sebejistého Římana na ducha. To jsem zíral s otevřenou pusou. Paráda za mě 5z5! Teď na Apollonův pád!

30.08.2017 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Jak teď čtu všechny díly po sobě musím napsat, že po sté straně jsem si musel dát pauzu, jelikož už těch monster a úkolů navíc bylo na mě moc. Už od konce druhého dílu jedou zavřít bránu smrti a pořád se nedostali z Itálie a hlavní dějová linka se nikam nehrnula. Ale po měsíci odpočinku jsem vzal knihu opět do ruky a dočetl ji jedním dechem. Nakonec jsem rád, že jsem knihu dočetl. Vývoj všech postav je neskutečný. Každá postava se někam posunula, i když u Piper jsem si myslel, že to ani nebude možné, ale podařilo se. :-) Takže pokud někdo narazil na stejný problém a odložil knihu, tak vám radím odpočiňte si a dejte knize druhou šanci, protože to stojí za to!!!

24.08.2017 5 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

No musím říct, že mi tento díl přišel trochu zbytečně zdlouhavý. Když to například srovnám s přímočarými příběhy Percy Jacksona, tak bych pár stran klidně přeskočil. Ale nechtěl jsem aby mi něco uteklo, takže jsem nepřeskakoval a dobře jsem udělal. Každopádně je to napínavé, a osudy hrdinů jsou tak záhadné, že musíte prostě zjistit jak to s nimi dopadne. No a teď už nezbývá nic než nabrat síly, jelikož Hádův chrám je za rohem v knihovně:-)

05.06.2017 5 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Percy je borec jak na konci setře Octavia to jsem se málem zadusil sušenkou:-D. Super příběh není co vytknout, snad jen maličkost, že vždy jim výprava trvá 5 dní a z toho 4,5 dne jdou k cíli a 0,5 dne se vrátí. Ale za ten otevřený konec musím poděkovat, protože hned beru do ruky další díl.

26.05.2017 5 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Paráda, jen doufám, že ten kluk ve fialovém tričku, který tak Kyklopům z Detroidu nebyl Percy! Výborný nápad propojit Řeky s Římany.

19.05.2017 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Tak tomu říkám famózní zakončení série. Paráda. Tato kniha mi přišla nejnapínavější. Po dočtení knihy jsem hodinu stál a tleskal ve stoje, protože tato kniha (i autor samozřejmě) si ho zaslouží! 100%

09.05.2017 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Nenajdeš v této knize hluchou pasáž. Prostě pořád se něco děje. Začíná se to pěkně rozjíždět! Jsem zvědav na další díl!

05.05.2017 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Myslel jsem si, že po Harry Potterovi mě žádná další knižní série tak nenadchne, ale NAŠTĚSTÍ jsem se mýlil. Paráda, moc jsem se pobavil, a nemůžu se dočkat pokráčování (ještě že nemusím čekat:-))

27.04.2017 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Super počtení jdu na 3 díl

13.04.2017 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Ale jo! Bylo tam pár hluchých míst kdy jsem chtěl přestat číst, ale jsem rád že jsem to nakonec neudělal, protože konec byl famózní

06.04.2017 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Perfektní příběh, krásně jsem se u něj odreagoval. Chvílemi jsem se opravdu bavil. Super, dávám si slib že do konce tohoto roku musím přečíst další 4 pokračování, této série!

04.04.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Nemám slov prostě boží.

27.03.2017 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

No tak to byla síla. Člověk nechce uvěřit že se to opravdu stalo.

02.03.2017 5 z 5