sladkovka sladkovka komentáře u knih

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Kniha mě hned od začátku vtáhla do děje. Neškodný bloudící bezdomovec nocí se nakonec ukáže jako úplně někdo jiný díky náhodám, které ho potkají a díky dobrému srdci osamocené paní Milušky, která mu pomohla a cítila k tomuto muži náklonnost.
Rozebraná psychologie postav, životní moudra, která jsou k zamyšlení.
Krásný konec, který mě dojal a ukápla i slza. Hezký styl psaní autorky.

14.08.2020

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jen tak dál pani Lednická. Výborný styl psaní, krásně napsaný poučný příběh. Děj mě lehce vtáhnul a doslova jsem hltala příběh hlavních hrdinů a těžké životy horníků a jejich rodin. Už teď se těším na další knihu od této autorky.

17.07.2020 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Nádherný čtivý příběh. Předpokládaný konec je známý hned od začátku knihy, ale o to autorce zřejmě šlo, aby čtenáře ještě více zaujalo čtení a zvědavost jak došlo ke shledání hlavních hrdinů příběhu. Hodně těžká doba, ale přes všechno špatné láska zůstala. Jedním slovem nádhera. Sedl mi i styl psaní autorky.

22.05.2020 5 z 5

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

Při čtení této knihy jsem musela po přečtení každé kapitoly knihu vždy odložit a vstřebat všechna ta silná slova.
Vždy, když si budu myslet, že je mi nejhůř, ráda tuto knihu opět vezmu do ruky, aby mi pomohla si uvědomit, že vlastně není ještě tak zle jak to vypadá.
Moc děkuji autorovi za tuto knihu.

08.01.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Po přečtení této knihy jsem si v mysli uvědomila, jak moc jsem bohatá, můžu si vzít jídlo na které mám chuť, rodinu a přátelé, které mohu mít u sebe, obejmout je a říct jim, jak moc je mám ráda.
Přes všechnu krutost, která je v příběhu popsaná, je i láska a statečnost hrdinů. Při čtení jsem měla v očích často slzy, které mi nešly jen tak zastavit.
Na konci příběhu je dojemné a nečekané překvapení. Je to silný a emotivní příběh, který se Vám v ryje pod kůži a jen tak nepustí.

30.12.2019 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Mě kniha strašně moc oslovila. Po přečtení knihy jsem šla ven a uvědomila jsem si jak je krásné slyšet zpěv ptáků, lidi, které mám ráda jsou kolem mě a můžu je potkávat. Běžné věci, které člověk najednou vnímá uplně jinak. Moc krásná kniha k zamyšlení a že obyčejné věci nemusí být samozřejmností.

11.10.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha, dlouho jsem ji nemohla vypustit z hlavy.

09.04.2018 5 z 5