sladkovka sladkovka komentáře u knih

Maxl žhář Maxl žhář Anna Strnadová

Kniha mě moc překvapila. Mám ráda knihy založené na skutečných faktech. I když byl Maxl ze začátku frajírek, tak mi byl velice sympatický.
To, že měla jeho rodina hlad a chtěl práci aby se mohli najíst, že jednal ze zoufalství a takový trest? Co vše vydržel? To mě fakt hodně zasáhlo. V dnešní době si to ani nedovedu představit. Proti dřívější době se dnešní vězeň má jak na hotelu.
Rozhodnutí soudu tak vysokého trestu zničilo nejeden život a zlomil celou rodinu.
Určitě doporučuji si přečíst všem.

02.06.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak to byla síla. Nemožné, co vše lidi vydrželi. Ten pud sebezáchovy, aby přežili. Jsou to otřesné skutečnosti, který by si měl každý přečíst a vážit si toho, že má kolem sebe rodinu, že se můžu najíst, když mám hlad. Mě tato kniha teda hodně zasáhla.

17.05.2023 5 z 5

Sága rodu Hardacrů Sága rodu Hardacrů C.L. Skelton

Pro mě byla kniha milým překvapením. I když ze začátku prvních sto stran jsem myslela, že knihu odložím, tak jsem ráda, že jsem vydržela.
Kdo chce nadýchat atmosféru osudy rodiny Hardacrů, přečíst si o velké ctižádosti a píli, tak určitě ráda doporučuji.

23.04.2023 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Téma o ztracených dětech moc nevyhledávám, ale tady jsem ráda, že jsem po knize šáhla.
Protahování děje mi vůbec nevadilo, naopak u mě fungovalo tak, že jsem byla napnutá jako struna a nechtělo se mi knihu odložit jak jsem chtěla vědět co bude dál. Autorka dokázala dobře popsat situaci a přitom si hrát se slovy. Na autorky prvotinu se mi kniha líbila a ráda si přečtu další.

13.04.2023 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Tři velmi silné ženy, každá z jiné části země s jinou mentalitou, s jinou vírou, tři osudy, tři rozdílné životy a přitom na konci příběhu propojené. Silný příběh, který vás osloví.

02.04.2023 5 z 5

Strach na vsi: příběh rodiny továrníka Josefa Č. Strach na vsi: příběh rodiny továrníka Josefa Č. Jan Paulas

Tak těžká doba pro lidi, kteří dokázali svými silami vybudovat zázemí, tolik bolesti a trápení co museli vydržet a přesto všechno dokázali odpustit!!! Obdivuji tyto lidi, co vše museli vydržet a snášet.

27.03.2023 5 z 5

Zrádné útesy Zrádné útesy Elizabeth Haran

Třetí kniha, kterou jsem od Elizabeth Haran četla a pro mě zatím nejhezčí příběh.
Trochu mi vadil závěr knihy, kde se všichni polepšili, byli bez chyb a ze všech záporných postav se stali kladné. Jinak jsem knihu četla tzv. jedním dechem a těžko se mi odkládala.

25.03.2023 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha mě tak zaujala, že jsem ztrácela pojem o čase. Hezký styl psaní, který mě dokázal vtáhnout do doby třicátých let. Příběh je sice smyšlený, ale dozvěděla jsem se i informace, která jsou skutečná.
Kdo chce také mít takový zážitek, musí si knihu přečíst a posoudit.

06.03.2023 5 z 5

Nad propastí Nad propastí Mária Havranová

Věřím, že kniha si najde své příznivce, ale já tento styl příběhu, kde hlavním tématem jsou popsané sexuální podrobnosti a krize středního věku hlavní hrdinky moc nevyhledávám.

21.02.2023 3 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Knihy pana Hájíčka mám ráda, ale tato kniha mě vůbec neoslovila. Žádná zápletka, něco, abych se těšila, nebo byla napnutá co bude dál.
Za mě to nemělo tu správnou šťávu co od knihy očekávám.
Jediné co mě na knize bavilo, byl děj odehrávající se v mém kraji a v místech, které znám.
Za mě žádné wow se nekonalo.

10.02.2023 2 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Tak nevím, z knihy mám smíšené pocity. Když už jsem knihu chtěla odložit, tak přišli stránky od kterých jsem se nemohla odtrhnout. Každopádně jsem ráda, že jsem vydržela a knihu si přečetla až do konce.

03.02.2023 3 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Z knihy jsem se dozvěděla dost informací o včelách, které pro mě jsou dost zajímavé. Nikdy jsem si neuvědomila jak je důležité a složité tak malé stvoření.
Tři časové linie, které jsou na konci knihy propletené a moc mě to bavilo.

07.01.2023 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Krutá padesátá léta, měl by si každý přečíst pro připomenutí, co dokázal režim v těchto letech.
Kniha se hezky četla a styl psaní autorky mi velice sedl. Určitě zkusím i jinou knihu od této autorky.

23.12.2022 5 z 5

Veselé Vánoce, Kristýno! Veselé Vánoce, Kristýno! Jindřiška Kracíková

Pro mě taková česká Bridget Jonesová. Kniha na pohodu a odpočinek.

08.12.2022 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Kniha se mi ze začátku četla dost těžko, ale musím souhlasit, že čím déle jsem knihu četla tak jsem se do kapitol více začítala a kniha se mi už nechtěla odložit. Čtení knihy je dost složitější a občas jsem se v ní trochu ztrácela.

09.11.2022 3 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Kniha se mi moc líbila i když bylo v knize dost překlepů. Zase jsem se dozvěděla i něco z historie a kultury staré číny. Velmi silný, smutný a dojemný příběh. Za mě všech 5*

06.11.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

(SPOILER) Ze začátku mě kniha moc nevtáhla do děje, ale postupně jsem se v cítila do hlavní postavy jaké je těžké zjištění o jeho sexuální orientaci a záporný postoj jeho okolí, aniž by něco proběhlo. Nedivím se že přijde okamžik, kdy nešťastného člověka napadají myšlenky jako jsou v této knize skvěle vylíčené.

28.10.2022 4 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Za mě fakt pohodovka. U této knihy jsem si odpočinula a od srdce zasmála. Při dočtení mi i bylo smutno, že končí Aničky trapasy.

23.09.2022 5 z 5

...a naposled konvalinky ...a naposled konvalinky Jarmila Pospíšilová

U knihy mi bylo tak nějak smutno. Taková obětavost a pokora k blízkému člověku. Přála bych si, aby pro mě jednou někdo blízký udělal něco podobného. Ke konci mi tekly slzy dojetím i když jsem věděla jak to skončí.

13.08.2022 5 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Oddechová kniha, která se moc dobře četla. Konec se dal předpokládat, ale mě to nevadilo, chtěla jsem knihu na pohodu a to si myslím, že jsem šáhla správně. Od knihy nelze očekávat velké zápletky, takže vzít jí opravdu na odpočinek.

11.08.2022 4 z 5