Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Hacker Hacker James Swallow

Knížku jsem koupila v akci 1+3 u luxoru. Tyhle akce mám hrozně ráda, a tahle knížka není výjimkou skvělé koupě. Musím říct, že jsem asi ve čtvrtce knihy zjistila, že je to třetí díl a ne první ,ale to mě nějak neodradilo ???????? Takže pokud knížku máte doma, nebo si ji plánujete přečíst, nevadí když nebudete mít přečtené předešlé díly ( i když to bude lepší, protože se alespoň budete orientovat v postavách líp než já). A ke knížce - Ze začátku jsem se bála , protože jsou zde popsané zbraně úplně dopodrobna a v těch se já zrovna moc dobře nevyznám , takže ???? Pak mi to už ,ale nějak zvlášť nevadilo . Kniha byla fajn , doporučit ji mohu, ale četla jsem i lepší thrillery.

25.01.2020 4 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Musím se přiznat, že na poezii vůbec nejsem, a s klidným svědomím přiznávám, že ji ne vždy rozumím. Jedinou moderní sbírku poezie co jsem měla tu čest přečíst bylo všemi tak opěvované " milk and honey". Upřímně ,knize jsem dala průměrné 3 hvězdičky z 5, protože básničky byly hezké a výstižné, ale nic moc mi to nedalo. Asi se nedá úplně říct, že by mi knížka Tma mezi hvězdami něco dala, ale nadruhou stranu mi přišla ohodně lépe zpracovaná než ostatní sbírky poezie, které jsem měla ve svých rukou. Líbily se mi hlavně fotografie a obrázky, které vždy souvisely s danou bádní. Takže pokud milujete poezii, směle do knihy, pokud z ní nejste zrovna odvařeni jako já, tak bych vám ji stejně doporučila, už jen kvůli vizuální stránce. Nadruhou stranu mi to obohatilo mou knihovničku nečím jiným než fantasy nebo Ya :D.

13.01.2020 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Podle mnohých nejhorší dí celé selekce, a ano, vzhledem k tomu ,že zde už není naše hlavní hrdinka Amerika, ale její dcera Eadlyn je v tom trochu zmatek. Příběh už sice není tak dobrý jako celá trilogie, ale podle mě si klidně zaslouží pět hvězd.

14.06.2018

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Krásná kniha, od velice inteligentního člověka. "Kovyho" jsem potkala v reálu jednou, tak trochu nečekaně a omylem, ale udělal na mě opravdu moc dobrý dojem. Knihu bych si sama asi nekoupila a nevyhledávala, ale když mi ji kamarádka nabídla, rozhodla jsem se jí dát šanci. Věděla jsem ,že nebude katastrofální, ale i tak mě mile překvapila. Pokud Karla sledujete pravidelně, určitě ji mohu s klidným srdcem doporučit, pokud jen víte ,že někdo jako "Kovy" existuje, třeba vás také překvapí, ale jestli nemáte tušení kdo to je, tak ruce pryč. Upřímně řečeno, koho by bavilo číst autobiografii o cizím člověku. Karlův styl psaní mě opravdu moc bavil. 4 hvězdičky.

11.06.2018 4 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Tak jo, Ptačí zpěv je jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Když jsem se dozvěděla ,že se třetí díl (kvůli tomu ,že o knihu nebyl velký zájem) nepřeloží do češtiny byla jsem mimo. Přemýšlela jsem nad tím ,že si druhý díl nepřečtu a spokojím se s koncem prvního dílu. Samozřejmě mi to nedalo a do knihy jsem se skoro okamžitě pustila. Samotná kniha mě velice bavila. Opět jsem si chtěla říct ,že se spokojím s tímto koncem..... Jenže ten KONEC! :D Ach jo asi se budu muset obětovat a knihu si koupit v originální podobě. Jinak dávám 5 hvězd. Tento díl je ještě lepší než ten první! Na konci druhé části jsem si myslela , že mi vybouchne hlava. Vážně dokonalost!

23.07.2017 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Jojo Moyes nesedne rozhodně každému, protože má velmi osobitý styl psaní. Já sama pořádně nevím, jestli mi její styl sednul nebo ne. Píše opravdu "zdlouhavě" popisně, což mi normálně u fantasy knih nevadí, ale u románů to tolik neoceňuji. Knihu "Než jsem tě poznala" jsem hltala jedním dechem, i jiné autorčiny knihy byly fajn, ale do této jsem se nemohla vůbec začíst. Možná je to tím, že nemám žádný vztah ke koním, tak jsem se nemohla do naší hrdinky tolik vcítit. Určitě kniha není žádný propadák a své čtenáře si najde, ale já už se asi nebudu tolik hrnout do autorčiných knih.

20.05.2024 3 z 5

Targa: Okamžik před smrtí Targa: Okamžik před smrtí B.C. Schiller

Knihu jsem kdysi dostala zdarma k nákupu, takže jsem od ní neměla nějaká valná očekávání. Naštěstí jsem byla mile překvapena, protože styl jakým je napsaná, mi opravdu sednul. Jsou zde nudnější pasáže a akčnější pasáže, některé kapitoly bych vynechala úplně, protože byly nakonec docela zbytečné a kniha by se bez nich v pořádku obešla. Co musím vytknout je velká nereálnost postav. Já mám ráda fantasy, ale u detektivek bych čekala, že budou alespoň trochu realisticky založené. Taky je vyloženě sériový vrah, o kterém vědí, ale nikdo pořádně nic nedělá a v klidu ho nechají se dvěmi dalšími potencionálními oběťmi. Četlo se to ale dobře, proto knihu hodnotím průměrně.

16.05.2024 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Po strašně dlouhé době jsem si přečetla nějaký thriller, a jsem moc ráda, že to byl zrovna tenhle. Chápů, že se tyl psaní autorky nebude líbit všem, i já jsem první stránky trochu tápala, než jsem si na to zvykla. Nakonec jsem se ale od knihy nemohla odtrhnout a autorčino psaní se mi opravdu líbilo. Velmi oceňuji dva pohledy, které se navzájem propojovaly. Všechno do sebe začíná tak hezky zapadat, že to byla radost číst. Jediné co asi mohu vytknout je finální zápletka knihy. Příběh má více zápletek a záhad, které jsou nám v průběhu odhalovány, a ty mi přišly fajn a držely mne, abych četla dál. Trošku jsem čekala nějakou bombu na konci ,bohužel jsem žádnou nedostala. I tak se mi kniha ale dost líbila a mohu ji doporučit, řadí se určitě k těm lepším thrillerům, které jsem četla. 4,5/5.

09.05.2024 5 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Tak tohle? Kniha mi ležela v knihovničce skoro pět let. Upřímně jsem zapomněla, že tam tuto knihu mám, a až teď jsem se k ní dostala. Kdybych tehdy věděla, jaká pecka to je, nikdy bych přečtení neodkládala. Já čtu opravdu hodně, a tohle je po hrozně dlouhé době něco nového a originálního. Jsem naprosto nadšená. Každá kapitola byla tak kouzelně napsaná, okamžitě jsem byla vtažená do příběhu a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Postavy jsou skvěle napsané, miluju, jak zde není nic černobílé, jak už to v knihách a filmech většinou bývá. Za mě je tohle opravdu skvělá kniha, a teď nutně potřebuju její druhý díl.

08.05.2024 5 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

S touto knihou jsem měla lehký boj. Příběh jsem rozečetla dvakrát, dvakrát jsem knihu odložila aniž bych ji dočetla (což musím zdůraznit, že se mi ještě nikdy nestalo), ale jak se říká, do třetice všeho dobrého a konečne jsem ji dočetla. Knihu jsem si koupila kvůli tomu, že jsem si vždy chtěla přečíst Šepotání, ale už se u nás skoro nikde nedá sehnat, a tak jsem sehnala jinou autorčinu knihu, abych viděla, jestli mi vůbec sedne její styl psaní. Bohužel, jak už asi chápete, nebyla jsem moc nadšená. Já osobně miluju retellingy všeho druhu, a na Fantoma opery jsem se moc těšila, ale tohle bylo hrozně nudné. Většinou se v té knize děje pořád to stejné dokola a dokola a pak se všechno shrne v posledních padesáti stranách a juhuu, máme vyřešenou celou zápletku. Kapiroly z pohledu Trna byly alespoň nějak záhadné, ale nakonec to nemělo nějaký velký plottwist, ve který jsem doufala. Bohužel za mě je to jeden z horších retellingů co jsem četla. Knihu hodnotím 2,5/5.

25.04.2024 3 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Tato standalone kniha mi sedla o něco více než předešlá kniha od autorky (Nejchladnější dívka ve Městě chladu). Opět tady máme malý fantasy svět, který nějak funguje, což my moc nevíme jak, protože kniha je kraťoučká a tak zde není tolik vysvětlování, kolik by si možná tento svět zasloužil. Naštěstí zde nejsou žádné zlouhavé pasáže, ale akce zde také není tolik. Co se týče romantické linky tak teda nic moc, žádné budování vztahu. Hlavní zápletka taky není bůh ví jak skvělá, ale je to oddechové fantasy čtení, které máte rychle přečtené. Hlavní hrdinka jakožto rytíř se mi moc líbila, a i proto knihu hodnotím alepoň průměrně.

25.04.2024 3 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Po delší době jsem si přečetla pořádné fantasy, které má skvěle promyšlený svět: opravdu funguje a nenudíte se v něm. Je to dosti temná a brutální série, kde každou chvíli někdo umírá. Kniha je koncipovaná tak, že zhruba první polovinu knihy vidíme dětství našich tří hlavních hrdinů, a pak se přesouváme do současnosti, kde už jsou dospělí a každý z nich se někam posunul. Kapitoly z dětsví mě dost bavily a určitě to dává celé knize plusové body. Taky se zde střídají tři pohledy, ne každý vás samozřejmě bude bavit stejně. Mě nejvíce bavil Arlen. Za mě opravdu slibný začátek série a knihu hodnotím 4.5/5.

21.04.2024 5 z 5

Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost C.G. Drews

Knihu jsem si koupila v Levných knihách za pár korun, bez toho, aniž bych věděla, o čem má být. Když jsem se k ní po pár letech konečně dostala, nemohla jsem se přestat divit, jak to, že kniha u nás neměla větší úspěch. Autorka píše velmi čtivě, celou knihu jsem měla hned přečtenou, i když to není tak těžké, protože to je spíše taková odpolední jednohubka. Co se týče příběhu, je velmi emotivní, příběh hlavního hrdiny je opravdu mrazivý. Já už jsem dlouho nečetla nějaký nefantasy standalone příběh, proto tohle byla po delší době moc hezká změna, která mě ve spoustě momentech dojala. Nebyla to nejlepší kniha co jsem četla, ale přečtení rozhodně nelituji a mohu ji doporučit.

10.04.2024 4 z 5

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Kniha na mě svítíla v regálu a tak jsem neodolala a koupila ji. I když jsem na začátku nevěděla o čem má být, po pár stránkách mi to hned došlo, že tohle asi nebude úplně odpočinková romantika. Kniha má hrozně moc dobrých prvků: Krátké kapitoly, třídání pohledu třech hlavních hrdinek, ale nejen jich. Jsou zde i kapitoly z pohledu "MY", kde jsou různé situace, kterými si prochází/procházelo většina z nás. Jsou zde úryvky z blogu, které celý příběh dělají ještě zajímavějším. Autorka píše čtivě, a i když je tato kniha poměrně krátká a je zde hodně postav, tak i přesto mě bavilo číst dál a zjišťovat, jak to nakonec všechno dopadne. Je to opravdu silný příběh, který skončí poměrně realisticky (jsem ráda, že tady autorka nevymyslela nějaký super happyend, kde je všechno růžové, protože všichni víme, že to takhle v reálu není), i když tam byly pasáže, u kterých jsem přivírala oči. Jinak je to ale fajn kniha, která určitě někomu pomůže.

21.05.2023 4 z 5

Spolu na věky Spolu na věky Shanna Miles

Na tuhle knihu jsem se neskutečně těšila. Postavy, které žijí v různých časových intervalech miluji. Například kniha "Neviditelný život Addie LaRue" je úžasná, a film "Age of Adaline" je taky super. Toto téma prostě v knihách zbožňuji, a proto jsem neváhala ani u této knihy. Začátek je fajn, všechno se rozjíždí, a když jsem se dostala do minulosti a pozorovala jsem naše dva hlavní hrdiny, užívala jsem si to. Přišlo mi to roztomilé a čtivé, zajímalo mě, kam se příběh bude posouvat. Bohužel mi nesedl sci-fi prvek knihy, kdy se hlavní hrdinové přesunuli do budoucnosti. Všechno se pak začne komplikovat a hlavní zápletka knihy se mi moc nelíbila, nepřišla mi nějak originální ani zábavná. Musím knihu hodnotit průměrně, i když měla velký potenciál, bohužel nebyl využit.

14.05.2023 3 z 5

Temné královny Fennbirnu Temné královny Fennbirnu Kendare Blake

Jsem tak moc ráda, že vyšla novelka a mohla jsem se díky ní vrátit do tohoto úžasného fantasy světa. Celou sérii mám moc ráda, i když měla sem tam mouchy, stejně autorka vymyslela geniální svět, který bude doufám i někdy zfilmovaný. Novely jsou občas ošemetné, protože se tam nemusí dít něco zajímavého, ale v tomto případě to nehrozí! Obě novely jsem si maximálně užila, jsem ráda, že jsme se mohli dozvědět, jak to doopravdy bylo s malými sestrami a jestli byla královna věštkyně opravdu tak šílená, jak se traduje. Kniha se čte sama, autorka to prostě umí. Tajně budu doufat, že autorka napíše ještě nějaké další doplňkové knihy k tomuto světu, protože si to rozhodně zaslouží.

14.05.2023 5 z 5

Bouřná vrána Bouřná vrána Kalyn Josephson

Do knihy jsem se začetla téměř okamžitě, originální fantasy svět, ve kterém jde o vrány, které jim ve všem pomáhají, létají na nich a jsou s nimi spříznění. První polovinu jsem si opravdu užívala, líbilo se mi, jak nám autorka postupně ukazovala zajímavé prvky světa. Hlavní hrdinka byla taky fajn, těšila jsem se, co se z toho vyklube. Bohužel druhá polovina knihy už mě tolik neoslovila. Přišlo mi, že příběh má strašně velký potenciál, ale autorka se raději rozhodla věnovat milostné lince, která mi tam přišla dost na sílu vecpaná. Chtěla jsem číst o magických vránách, které mají různé schopnosti, a ne o tom, jak se dva mají dát dohromady. Pokud u nás vyjde druhý díl, nejspíš si ho přečtu, protože tajně doufám, že si autorka to nejlepší nechala do další knihy, ale tolik tomu nevěřím. Takto je to za mě průměrná fantasy kniha.

14.05.2023 3 z 5

Překročit všechny hranice Překročit všechny hranice Annie Ward

Knihu jsem dostala jako dárek k nákupu, sama bych po ní nesáhla, ale nakonec byla docela fajn překvapením. Thrillery miluji, přečetla jsem jich už spoustu a proto mě jen tak něco nepřekvapí. Tady bohužel žádné překvapení nebylo, konec, který se zde odehrál jsem už několikrát četla, takže to nebylo nic neobvyklého. Přesto je kniha napsaná čtivě, i když bych možná některé kapitoly z minulosti vynechala. Postavy jsou napsané dobře, i když autorka s nimi nejde moc do hloubky. Jedná se spíš o takovou jednohubku, kterou přečtete za jedno odpoledne a za týden si nevzpomenete, že jste něco takového četli. Přesto musím vyzdvyhnout emaily a "dopisy", které hlavní hrdinka píše, hezky to celou knihu obzláštnilo. Jak jsem psala, od knihy jsem nic nečekala, ale nakonec nelituji, že jsem ji přečetla.

11.05.2023 3 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Moje poslední přečtená kniha za rok 2022 byla opravdovým překvapením. Tato kniha mi v mé knihovně ležela nějaký ten pátek, takže jsem si řekla, že se do ní konečně pustím a jsem za to ráda. Neměla jsem žádné očekávání, takže když jsem se do příběhu okamžitě začetla, byla jsem nadšená. Kniha se čte opravdu rychle, plusové body si okamžitě získala originálním tématem a zpracováním. Jsou tady i malé obrázky, které ten příběh celý dokreslují. Dopisy pro vraha odsouzeného k trestu smrti, kde nám hlavní hrdinka objasňuje, co se za poslední měsíce stalo, jsou opravdu originální. Jasně, není to nějaké průlomové dílo, a nejspíš si na něj za pár týdnů nevzpomenu, ale jako pohodové čtení to mohu určitě doporučit. Ubírám hvězdu za konec, který mi přišel uspěchaný, a autorka mohla lépe využít potenciálu této knihy a lépe tam rozvinout našeho vraha.

05.01.2023 4 z 5

Tma pod srdcem Tma pod srdcem Lucie Ortega (Navrátilová)

Vzhledem k tomu, že první díl naprosto miluju, jsem se na tento druhý nemohla dočkat. Měla jsem bohužel v tu dobu čtecí krizi, takže jsem si knihu nemohla vychutnat tak, jak bych si ji asi užila normálně. To, co jsem milovala na prvním díle, jsem tady necítila. Ta úžasná atmosféra na mě bohužel nedýchala. Příběh je samozřejmě zase hezky napsaný, mytologické bytosti jsou skvělé, sice jsem si nějaké musela připomenout, protože už je to nějakou dobu, co jsem první díl četla. No, za mě to byla bohužel průměrná kniha, a doufám, že příští autorčiny knihy mě zasáhnou stejně, jako ten první díl.

03.01.2023 3 z 5