Sisi11 Sisi11 komentáře u knih

Ally McBealová - průvodce seriálem Ally McBealová - průvodce seriálem Tim Appelo

Jsem dítě 90. let a Ally McBealová byla všechno, co jsem v dětství obdivovala a čím jsem chtěla být. Tato kniha průvodce seriálem je krásná vzpomínka na můj idol, ale je také zajímavým pohledem na ženu a svět kolem ní v té době.

15.07.2017

Casanova : životopis Casanova : životopis Hermann Schreiber

Odborný, ale velmi zajímavý životopis fascinující osobnosti Casanova, ať už to byl kdokoliv. Životopis uvádí na pravou míru Casanovovy paměti - objasňuje různé situace jeho života, potvrzuje či vyvrací mýlku autora, a přináší informace, které sám Casanova třeba nikdy nemohl vědět. Čtení je to opravdu příjemné!

23.02.2017 5 z 5

Pohádka o praotci Čechovi a těch dalších Pohádka o praotci Čechovi a těch dalších Lucie Seifertová

je veliká škoda, že kniha zahrnuje několik příběhů dohromady a žádnému se nevěnuje naplno :( jedná se o krásné příběhy Slovanů, které by samy o sobě vydaly délkou na jednu pohádku. Jinak obrázky nezklamaly, je to pořád velmi vtipné, škoda jen té formy, která vše vypravuje velmi povrchově.

13.10.2016 3 z 5

Čakry - kompletní průvodce Čakry - kompletní průvodce Ambika Wauters

Hezky zpracovaná kniha, která dává čtenáři jasnou představu a informace o čakrách. Doporučuji těm, kteří se teprve chtějí dovědět, co čakry znamenají a o co vlastně jde. Kniha je příjemně napsaná, dobře se čte a pochopit problematiku není vůbec těžké, ani náročné.

29.07.2016 5 z 5

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

Kniha má děj, má postavy, má myšlenky, má vtip... nechápu, jak můžete prohlásit, že je o ničem. Beatnická literatura je tak osvobozující, dává pocit střemhlavého pádu vstříc tvrdé zemi... tak vzrušující!

27.06.2016 4 z 5

Nesnesitelná lehkost Nesnesitelná lehkost Portia De Rossi

Nádherná, otevřená a upřímná zpověď herečky, kterou máme šanci vidět jako krásnou ženu se svými myšlenkami, láskami, nemocemi, radostmi a problémy. Její životní příběh je klikatý, občas šťastný a občas nešťastný, přese vše je krásný a dojemný. Když vidím Portii v seriálu Ally McBealová, nikdy bych si nepomyslela, jak se v té době cítila, co prožívala a čím se trápila - je to skvělá herečka, neboť na sobě, kromě své hubenosti, nedala nic znát. Obdivuji jí jako osobnost, jako ženu a v neposlední řadě také jako modelku a herečku.

03.06.2016 5 z 5

Dějiny Británie Dějiny Británie Kenneth O. Morgan

Jedná se o skvělou knihu, která popisuje DĚJINY STÁTU, jak mnozí asi zapomněli. Dějiny státu, speciálně Velké Británie, jsou téma na deseti dílnou knihu a ano, figuruje v nich tisíc politiků... počkat, asi pět tisíc, myslím, za těch 2000 let. (Oproti dějinám USA, které ve srovnání s Británií nemají do dějin co zahrnout, neboť jsou to v úhlu pohledu pokračující britské dějiny do určité doby - pardon za kousavost). Obsáhnout několik století, od původního osidlování až do dnešní moderní podoby, jak tuto zemi známe z 20. století, je v tomto pojetí mistrovské. Dovolím si ještě podotknout, že u každé kapitoly je jiný autor, Kenneth Morgan ji celou nepsal sám, bohužel jak vidno, sype se na jeho hlavu.

20.05.2016 5 z 5

Kdo vládne Británii? Kdo vládne Británii? Lenka Rovná

Ten, kdo by rád načerpal historické a politické znalosti o Spojeném království, neměl by váhat sáhnout po této knize. Je psána čtivě, Rovná si v úvodu a závěru hraje s citáty z Čapkových Anglických listů - takže i když je kniha seriózní čtení, je pojata příjemnou formou, která bude vyhovovat jak laikům, tak nelaikům.

10.05.2016 5 z 5

Psychologie. Příručka pro studenty Psychologie. Příručka pro studenty Pavel Říčan

Velmi praktická, čtivá a dobrá učebnice psychologie. Začátečníkům velmi doporučuji, dá se z ní dobře učit a jde to celkem samo. Knihu doporučuji i zájemcům, kteří se o psychologii zajímají čistě ze svého zájmu, tento styl je opravdu příjemný i na obyčejné čtení, což by jeden u psychologie opravdu neřekl.

16.12.2015 4 z 5

Edda Edda neznámý - neuveden

Tato kniha je sbírkou hrdinských a mytologických písní, každému milovníku severské mytologie velmi dobře známá. Nezachovalo se toho moc, někde chybí strofy, někde spojitosti mezi jmény a slovy, což je veliká škoda pro nás. Přes tu fragmentárnost je to úžasné čtení!

14.07.2015 5 z 5

Edda, Sága o Ynglinzích Edda, Sága o Ynglinzích Snorri Sturluson

Miluji severskou mytologii!

14.07.2015 5 z 5

Macocha Macocha Petra Hůlová

Skvělá kniha, tak moc příjemně čtivá, až nebudete moct přestat a odtrhnout se od ní. Zkrátka, miluji proud vědomí!

08.06.2015 5 z 5

Othello, benátský mouřenín / Othello, the Moor of Venice Othello, benátský mouřenín / Othello, the Moor of Venice William Shakespeare

Skvostná hra, skvostné komentáře, skvostné eseje! Nejlepší vydání Othella! Knihy profesora Hilského jsou prostě úžasně vyčerpávající.

09.01.2015 5 z 5

Otrantský zámek / Starý anglický baron / Vathek / Sicilský román Otrantský zámek / Starý anglický baron / Vathek / Sicilský román Ann Radcliffe

Tady končí rukopis letopisů. Když se zamyslíme nad příběhem, zjistíme v něm vzácný a působivý příklad mravní odplaty. A poznáváme, že pro ty, kdo jednají správně, je neštěstí jen zkouškou ctností, a když v té zkoušce obstojí, jistě si zaslouží ochranu nebes.

20.11.2014 4 z 5

Něžnost Něžnost David Foenkinos

Něžný a jemný příběh francouzské lásky.

17.01.2014 4 z 5

Kapitoly z dějin výtvarného umění Kapitoly z dějin výtvarného umění Vladimír Prokop

Taktéž další výborná skripta z rukou pana magistra Prokopa. Od počátků umění až do současnosti. V každé kapitole je vše hezky popsáno - text se velmi dobře čte - o sochařství, malířství, architektuře, době, základních pojmech, umělcích... zkrátka je zde vše, co by tu mělo být.

08.12.2013 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Tak nakonec sestry překonaly strasti a trápení a vztahy se urovnaly nebo vykvetly v kouzelnou lásku. Na romány Jane Austen nedám dopustit! Je to tak nádherná četba, že je velká radost se do všech těch příběhů nořit a prožívat city a emoce různých postav. V některých pasážích je cítit i pěkná dávka Janiny ironie, což je nejen zajímavé, ale i vtipné. Mohla bych to všechno číst neustále dokola a stejně by mě to nikdy nepřestalo bavit!

26.10.2013 5 z 5

Vězeň chillonský Vězeň chillonský George Gordon Byron

Krásné poéma o 3 bratrech, kteří jsou uvěznění za své názory a přesvědčení. Postupně v kobce umírají až zbude jeden poslední. Ten je záhy propuštěn na svobodu, kde postrádá lásku svých bratrů a kobku, která se mu stala svobodným útočištěm, kde jej nikdo nesoudí ani jím neopovrhuje.

15.10.2013 5 z 5

Ztracené memoáry Jane Austenové Ztracené memoáry Jane Austenové Syrie James

Kniha je překrásná! A vůbec není vymyšlená - autorka o tom sama píše v Poznámce autora, kdyby se to někdo uráčil přečíst ;)

Vymyšlený je pouze pan Ashford, pravděpodobně nikdy takový muž nebyl, ale vše ostatní bylo - rodinní příslušníci, tehdejší hrabství, Janin vydavatelský a rodinný život, Harris Bigg-Wither - to vše je pravda. A i kdyby nebyla, vše by bylo zahaleno do tajemného závoje, kde je možno vše. Dokonce ani autor sám netuší o skrytém životě postav. Tato skutečnost mi připadá více než záhadně vzrušující a velmi pěkná, dává prostor představivosti.

10.08.2013 5 z 5

Tanec na hrobech Tanec na hrobech Mika Waltari

Finské stavy tančí a někde daleko na severu nad otevřenými hroby v Torniu plane polární záře.
Finské stavy tančí a sněhový rubáš někde daleko, velmi daleko zakrývá šedivé obličeje těch, kteří už své bitvy dobojovali.

07.07.2013 3 z 5