Psychologie. Příručka pro studenty

Psychologie. Příručka pro studenty https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29464/psychologie-prirucka-29464.jpg 4 84 13

Moderně didakticky zpracovaná učebnice. Zkušený autor předkládá moderně didakticky zpracovanou učebnici, která vychází z osnov výuky společenských věd na gymnáziích. Publikace je doplněná množstvím zajímavých obrázků a schémat. Oproti zahraničním překladům učebnic psychologie zde nechybí základní informace o české psychologii, o pramenech ke studiu v češtině, o tom, kde se dá u nás psychologie studovat a kde psychologové u nás pracují.... celý text

Bórborka
21.12.2020 4 z 5

Kniha je opravdu krátká, ale svým obsahem přínosná.
Jestliže budoucí čtenář uvažuje o studiu psychologie, tato kniha by mu mohla pomoci rozhodnout (ovšem ke studiu je třeba mnohem propracovanější studijní materiál). Pro běžného konzumenta knih se tato kniha může stát příjemným rozšířením jeho četby.

Blueovercover
23.04.2020 5 z 5

Skvělá práce! Vše pěkně vysvětleno, užitečné rady i do života pro každého! Doporučuji všem!

Dyaebl
29.04.2019 4 z 5

Jak zde již mnoho lidí poukazuje, jedná se opravdu o velmi stručný základ psychologie, který nemá šanci a ani ambici, vysvětlit vše. Čtenář pochopí úplné základy oboru, přičemž se zde doktor Říčan zabývá jak historií, tak nejdůležitějšími body psychologie. Avšak velmi stručně, což je snad patrné i z počtu stran, což ovšem není na škodu, ba naopak. Chce-li se někdo dozvědět více o psychologii, vždy je tu rozsáhlejší kniha Hilgarda a Atkinsonové, která je mnohem podrobnější.

DK197
16.04.2019 4 z 5

Nebyla to špatná knížka. Jako základ fajn. :-)

Viky007
09.01.2019 3 z 5

Jako základ to není špatné, ale kniha je dost stručná, takže bych ji doporučila spíš středoškolákům nebo lidem, kteří chtějí jen nahlédnout do tohoto zajímavého oboru. Na VŠ už to chce jít o level výš.

Knihomolík2017
30.12.2017 5 z 5

Ideální knížka pro lidi, kteří chtějí opravdu zjistit o čem psychologie vlastně celá je :) Doporučuji.

ela111111111
03.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha, jakožto základy psychologie. Navíc dobře čtivá, pro proniknutí do oboru jistě vhodná. Jen doporučuju.

Welinie
10.01.2017 4 z 5

Docela férová kniha k pochopení základních psychologických pojmů. Vhodná pro středoškoláky a lidi kteří se o psychologii zajímají. Jednoduchá.

józi.odkudkam
24.01.2016 5 z 5

Když jsem ještě na gymplu bláhově koketoval s možností, že bych tenhle obor zkusil (haha, brali 58 z šestástiset uchazečů), dostaly se mi do rukou dvě knížky; navýsost odborný Úvod do psycholgie (Academia) od Milana Nakonečného a tohle vstřícně přístupné a vysvětlující dílko od pana Říčana (Bohužel jsem ho spolu s Trainspottingem neuváženě půjčil kamarádovi na chalupě, který dodnes tvrdí, že mi je vrátil. Hajzl jeden, určo se s nima dycky zamkne v koupelně a šíleně se u toho chechtá!)
Ok, "Úvod" je zjevně faktograficky nabušenější. K čemu mi to ale je, když dobře v polovině případů nechápu, o čem že to Milan vůbec mluví a jediné s čím mě jeho kniha ve výsledku opravdu dokonale seznámila byly všechny barvy duhy nudy.

PS: Jinak kromě tohohle jsem od Portálu četl ještě dvě další publikace a co do přístupnosti výkladu byly taky fajn. Že by náhoda.

Sisi11
16.12.2015 4 z 5

Velmi praktická, čtivá a dobrá učebnice psychologie. Začátečníkům velmi doporučuji, dá se z ní dobře učit a jde to celkem samo. Knihu doporučuji i zájemcům, kteří se o psychologii zajímají čistě ze svého zájmu, tento styl je opravdu příjemný i na obyčejné čtení, což by jeden u psychologie opravdu neřekl.

Luxiee Axony
09.06.2014 5 z 5

Rozhodně doporučuji všem, kteří se zabývají psychologií - především začátečníkům v tomto oboru.
Tato kniha je psána velmi jednoduchým jazykem bez zbytečných složitých výrazů. U každé kapitoly jsou skvělé srozumitelné příklady a mnohdy je i velice zábavná.
Rozhodně doporučuji.

Hipi
01.05.2012 4 z 5

Přiznávám bez mučení, že jsem si ji pořídila kvůli studiu psychologie na škole, ale je tak zajímavá, praktická a přitom i celkem zábavná a čtivá, že se hodí pro všechny, koho psychologie zajímá, ať už jako koníček, studium nebo profese; má zkrátka co říct všem lidem, které tento obor baví.

Pes_v_klobouku
08.01.2012 5 z 5

Skvělá příručka/učebnice. Čtivá, k zamyšlení, plná příkladů, obrázků, názorných úkázek, grafů. Je v doporučené četbě k přijímačkám na psychologii. Koho zajímá psychologie alespoň okraje, měl by si tuto knihu přečíst.

psychologie

Pavel Říčan