sirojezkin sirojezkin komentáře u knih

Kniha je čtivá, vtipná a poučná.

29.04.2018 5 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Velice zajímavý pohled do světa hráčů Minecraftu a autistů. Jistě je těžké být rodičem takového dítěte. Hezký román s dobrým koncem.

14.02.2018 3 z 5

Krutost Krutost Thomas Erikson

Velice se mi to líbilo. Zanechalo to ve mně silný dojem. Často na to myslím, přesto,že už čtu něco jiného. Doporučuji. Psychologické. Hrozné, co se děje - protože se to určitě děje.

09.01.2018 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Knihu jsem měla komplet přečtenou za 2 dny. Hodně napínavé a poutavé. Skvělé - doporučuji.

06.12.2017 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Výborné, strašně napínavé. Přečteno za 2 dny. Vhodné pro ženy. Super, doporučuji.

09.07.2017 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Teď jsem knihu dočetla a musím vám napsat, že to podle mě byla zmatená fantasmagorie. Až příliš překombinovaný příběh. Ve finále mi už vůbec nebylo jasné, jak to dopadlo. Úplně jsem ztratila přehled.

29.03.2024 2 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Moc hezký román, který Vás naladí na krásno a dobro a na konci Vás čeká smutno, ale ne zas tak moc. Ze začátku si říkáte, že tam ničemu nerozumíte a nechápete o čem se tam mluví. Myslíte si, že se tím neprokoušete a ani se nenadějete a jste na konci.

24.03.2024 5 z 5

Můj zahradní svět: Rok v přírodě Můj zahradní svět: Rok v přírodě Monty Don

Nádherná kniha o přírodě. Autor zde poutavě popisuje pozorování ve své vlastní zahradě. O každém živočichovi a rostlině se zmíní a přidá i nějaké zajímavosti. Doporučuji čtení s internetem či encyklopedií po ruce a hned si vyhledat obrázek a článek o popisovaném. Rozšíříte si obzory

19.06.2023 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Nádhera! Přesně můj styl! Dobrodrůžo, romantika, thriller - vše v jednom. Doporučuji!

01.01.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se četla dobře. Půjčila jsem si ji na doporučení kamarádky, ale tento žánr mi není úplně blízký.

01.01.2023 2 z 5

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

pět jedna ze skvělých dystopií. Moc se mi to líbilo. Kupodivu velice aktuální, i když vyšla 2014. Možná, že jsme od takového světa nebyli daleko?

27.09.2021 5 z 5

Severně od šedesáté páté Severně od šedesáté páté Zdeněk Hanka

Za mě zajímavý námět, ale horší styl psaní a to mi zkazilo celkový dojem.

20.04.2021 2 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Zajímavá výpověď dívky pocházející z nekonvenční silně nábožensky založené rodiny, ve které vládne tvrdou rukou psychicky nemocný otec. Přestože děti nedostaly žádné vzdělání dokázaly se vlastním úsilím dostat na universitu. Velice podobná je kniha Skleněný kopec, která se mi líbila o něco více. Knihu jsem četla v českém překladu. Nedávno vyšla, není v databází, tak píší komentář ke slovenskému vydání. Doporučuji, budete se divit co vše děti snesou a přesto své rodiče milují.

31.05.2020 3 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Kniha se mi líbila, četla se dobře. mám ráda knihy odehrávající se v přírodě. Oslovila mě.

12.01.2020 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Na tuto sérii jsem přišla úplnou náhodou a jsem za to moc ráda. Strašně se mi to líbí. Je to příjemné čtení z irského venkova, kde vítězí zdravý selský rozum nad chladnou vědou a pravidly.

26.05.2019 4 z 5

Sedm dní k přežití Sedm dní k přežití Nathalie Bernard

Nebylo to špatné. Kniha se četla dobře. Mrazivý thriller v upoutávce neznamená, že vás bude mrazit po těle při čtení, nýbrž že se to odehrává v krajině, kde je velký mráz :).

25.04.2019 3 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Nádherná a smutná kniha. Přiznám se, že slzička ukápla. Prosím čtěte ! Všichni bychom měli znát tuto minulost a nikdy na ni nesmíme zapomenout ! Věřím, že po přečtení této knihy dlouho nezapomenete. Toto se už nikdy nesmí stát !

31.12.2018 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Komentář je zbytečný - všichni už to četli :)

17.11.2018 5 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

nenechte se odradit příšerným obrázkem na přebalu ! Vůbec se k té knize nehodí. Obalte ji do novin a čtěte! Je skvělá, opravdu jako Sherlock Holmes - možná lepší. Absolutní změna po knihách, které člověk v posledních letech četl. Napínavé, čtivé. Škoda, že autor toho nenapsal vic :( Doporučuji !

25.09.2018 5 z 5

Gauč Gauč Benjamin Parzybok

Kniha je neobvyklá. Bohužel jsem ji ze začátku četla s určitým předsudkem a až ke konci mi došlo, že to asi celé bude jinak. Knihu mi doporučila knihovnice s tím, že to bude legrace. Usoudila tak, protože ilustrace na obalu vypadala vtipně ( je hezky barevná ). S tím jsem ji také bohužel začala číst a stále jsem čekala, kdy to přijde. Nepřišlo. Dále jsem si myslela, že autor je Polák ( za tyto xenofobní myšlenky se stydím ). Není. Kniha má mystický děj a určité poselství. Doporučuji !

29.04.2018 5 z 5