Sirina Sirina komentáře u knih

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

(SPOILER) Tohle je trochu mišmaš kniha. Od všeho něco. Od elfů přes draky až po cestování časem, ale překvapivě je to dobře napsané. Přečetla jsem ji za dva večery, kdy jsem se i poměrně dost nasmála. Jen mi vadí hrubky, kterých tam bylo na můj vkus dost.

14.11.2020 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Moc dobře se to četlo a kniha rychle ubíhala. Místy byl děj až moc přitažený za vlasy, ale jinak to byla dobrá detektivka s netradičním námětem. Původně jsem chtěla dát pět hvězdiček, ale ten konec na mě byl až moc přeslazený ;)

26.09.2020 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Příběh je napsaný tak naivně, až mě z toho mrazí. A konec? Ten jsem vážně nečekala. Rozhodně doporučuji přečíst všem, kdo se o toto téma zajímají, protože se jedná o opravdu neotřelý způsob vyprávění o zvěrstvech války.

24.03.2020

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Koním nerozumím a francouzsky neumím, takže jsem se občas zasekla a knihu odložila. ALE po dočtení mám pocit, že jsem zatím od Jojo lepší knihu nečetla!!

08.03.2018 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Ze začátku mi trvalo, než jsem se pořádně začetla, ale pak už to bylo fajn. Velmi čtivé. Občas jsem se ztratila v časových liniích. Konec celkem předvídatelný, ale to asi jako u každého příběhu s dobrým koncem. Nicméně i tak je pro mě příběh top, protože dokazuje, jak málo stačí, aby se dva lidé míjeli životem.

11.01.2016 4 z 5

Ratajský les Ratajský les Aleš Palán

Dobu komunismu jsem nezažila, o to je pro mě kniha zajímavější. Zvlášť když se taková událost stala nedaleko a nikdo o ní nemluví. Jediné, co trochu pokulhávalo, byla linka v současnosti.

28.12.2023 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Tohle byla náhodně vybraná kniha v knihovně. A musím říct, že pan Hajíček je pro mě překvapením. Ze začátku jsem měla trochu problém a ztrácela jsem se v ději, ale jinak to byla pěkná kniha o nepříliš veselém období.

06.11.2023 3 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Musím uznat, že jsem čekala nějakou totálně ujetou eroťárnu, ale byla jsem mile překvapena. Kniha má dobrý děj a krásně se čte. Zaujal mě nápad ohledně znamení. A ten konec? Proto nečtu nedokončené série!

06.11.2023 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Uff, to byla jízda. Za mě nejlepší díl série a zároveň jedna z nejlepších sérií, které jsem za poslední dobu četla. Všechny knihy měly nádherné obálky, jen je škoda těch všudypřítomných chyb, jako by to snad nikdo ani nekorigoval.

05.08.2023 5 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Věděla jsem, že tahle knížka je pro děti, ale stejně jsem si ji přečetla a jsem moc ráda. Chválím nádhernou obálku i ilustrace. Tahle kniha má krásný příběh z Malé Strany, roztomilá strašidla a domovní znamení. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl.

04.10.2022 5 z 5

Vlastní krev Vlastní krev Petra Neomillnerová

Kdysi jsem četla knihy o Lotě, takže styl autorky znám a líbí se mi. Povídky byly trochu slabší, ale to je tím, jak už tady někdo psal, že než se člověk začte, je konec.

24.04.2022 4 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Tohle bylo velmi dobré zakončení, i když už jsem vůbec nedoufala, že se posádka Genesis někdy dostane z Edenu. Bylo to hodně napínavé, čtivé a akční.
Rozhodně doporučuji přečíst si celou sérii!

24.04.2022 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Skvělý začátek série. Nikdy bych nevěřila, že se mi sci-fi bude takhle líbit. Skoro je mi líto, že tahle knížka čekala tak dlouho v mojí knihovně na přečtení.

20.03.2022 5 z 5

Trochu Gilmorek, ale mnohem víc ztřeštěné Lauren. Jako oddechovka je to super čtení, ale nehledejte v ní nic světoborného.

13.02.2022 2 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Slušné pokračování prvního dílu. Docela mě baví ten trojlístek hlavních postav. Ale mrzí mě, že třetí díl vyšel jen jako e-kniha.

20.11.2021 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Zápisník jsem přečetla za dva dny. Klobouk dolů za tu odvahu veřejně se přiznat k této závislosti a snahu pomoct ostatním.

09.10.2021 3 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Kniha je takový ideální průměr. Čte se velice dobře, svět se mi zdál celkem propracovaný a zajímavý. Ale žádný překvapující příběh nečekejte. U téhle knihy mi ani nevadí, že ještě nevyšel druhý díl.

04.05.2021 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Zajímavá knížka. Četla jsem ji už po druhé a pořád mě nepřestává fascinovat. Jedním z důvodů, proč mám tuhle knihu tak ráda, je atmosféra Prahy, která do děje prostě sedí. A pak taky kvůli zvláštní potrhlé modrovlasé dívce jménem Karou.

21.04.2021 5 z 5

Tajná historie Moskvy Tajná historie Moskvy Ekaterina Sedia

Tohle je kniha, od které jsem čekala trochu víc. Jako jo, člověk se zasměje. Obzvlášť, když vesmírné krávě někdo nadává do bifteku, i když to si může dovolit asi jenom Kostěj Nesmrtelný. A taky je tu spousta pohádkových postav v trochu jiné formě, než je známe, ale i tak mě ta knížka oslovila jen napůl, takže tři hvězdičky musí stačit.

10.01.2021 3 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Tohle je taková příjemná oddychovka, která je určitě lepší než první díl a čte se sama. Přibylo vtipných scének a zásluhou Ciarana příběh dost ožil. Jsem zvědavá na poslední díl.

14.11.2020 4 z 5