Sirina Sirina komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Už dlouho jsem se nedostala ke knížce, ve které by byly takhle mistrně popsané postavy a děj. Všechno jednoduše sedí. O koncentračních táborech jsem toho přečetla už dost, ale tohle bylo jiné. Už jenom tím, že většina autorů se zabývá samotným pobytem, maximálně koncem války, ale tady bylo pokračování, které nám říká, že vlastně ani po válce lidé nenašli klid na duši.

04.07.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Přestože se jednalo o těžké téma, kniha se četla velice dobře a prakticky jsem ji nedokázala odložit. Tohle temné období jsem nezažila, ale jsem ráda, že knihy jako Listopád vznikají. Měli by si ji přečíst všichni, brát ji jako odstrašující příklad, a být vděčni, že je to jen fikce.

07.07.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další skvost od autorky. Chválím propracovaný děj i postavy. Krásně zpracované jednotlivé generace i prolínání mezi nimi. Kniha se velmi dobře čte a rychle ubíhá. Kdo nad ní váhá, tomu rozhodně doporučuji přečíst.

14.02.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tuhle knížku mi vnutila kamarádka s tím, že si ji prostě musím přečíst. A měla pravdu. Slyšela jsem toho spoustu kolem knih paní Mornštajnové, ale nikdy mě to nelákalo. Tiché roky to změnily. Je to kniha, která ve mně něco zanechala, a to jsem ani nemusela žít v dobách komunismu.

13.06.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Četla jsem ji poprvé a jsem nadšená. Cynická a humorná. Tohle je přesně to, co potřebuje na odreagování v téhle době. A navíc ta nádherná čeština, která se už moc nevidí.

12.12.2020 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Styl psaní je opravdu jiný, než na jaký jsme si zvykli od Mornštajnové a spol., ale i přesto se to četlo dobře. Kniha moc pěkně utíká a líbí se mi, jak je protkána cukrovými vlákny.

04.10.2022 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Konečně si nepřepadám jako nejdivnější člověk na světě! Skvělá kniha na pobavení a odreagování.

20.09.2021 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Knihu čtu už po několikáté a vždycky v ní najdu něco nového, co mě v daném čase chytne za srdce. A navíc ten krásný, bohatý jazyk. Je to radost číst.

23.03.2024 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Každý rok si během Vánoc tuhle knihu přečtu a je to jako vrátit se domů.

30.12.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Barbora mi k srdci nepřirostla, ale chápu, neměla to lehké. V tomhle kraji nikdo.
Tohle je jedna z těch knih, kterou by si měl přečíst každý, protože v sobě má kus naší ztracené historie.

30.12.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po přečtení téhle knihy už rozumím, proč je autorka tak oblíbená. Její knihy se velmi dobře čtou.
Nehledejte v nich nic náročného, je to typická oddechovka.

30.12.2022 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Nebudu Hotýlek posuzovat podle ostatních knih autorky, protože každá je úplně jiná. Tohle je další velice příjemná kniha, která se dobře čte, a kde jsou opět mistrně zpracované celé generace.

25.04.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje první přečtená kniha od Agathy a můžu jedině doporučit. Skvělá atmosféra příběhu vás vtáhne a člověk musí číst a číst. Rozhodně se pustím i do dalších příběhů autorky.

21.06.2020 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Vtipné, lehké čtení. Nejvíc jsem se pobavila nad překlady komentářů paní Tiché ;-)

21.03.2022 3 z 5

Pana Mareše si pro jeho práci vážím, takže jsem byla zvědavá na tuhle knihu. Čte se velice dobře, celkově je rozhovor pěkně logicky vedený. Na druhou stranu, kdo viděl seriály a několik rozhovorů, tak se nic moc nového nedozví.

25.02.2023 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Řekla bych, že jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Méně známá turistická místa a hlavně spoustu českého humoru.

12.07.2023 4 z 5

Upřímně si nedokážu představit, jaké to muselo být pro malého kluka, který byl vrhnut do filmového světa. Jsem ráda, že se z toho Tom nezbláznil a mohl napsat tuhle knihu. Má můj velký obdiv, že se dokázal popasovat se svými démony a dokáže o tom i vtipně psát.

25.02.2023 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Asi jsem se opět nechala nachytat reklamou, která jednu dobu byla všude. Kniha se čte dobře, ale oproti jiné české autorce, tady bylo propojení osudů moc na sílu. Je škoda, že na úvod není upozornění, že si čtenář má k četbě vzít ještě notýsek a tužku a psát si jednotlivé postavy. Protože někdy od půlky knihy už jsem celkem ztrácela přehled, kdo je kdo, a musela jsem se často vracet.

31.05.2022 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Neskutečně emocionální kniha.

25.04.2022 2 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Druhý díl byl stejně dobrý jako ten první. Možná ještě lepší a to se moc často nestává. Knížku jsem si moc užila a je mi líto, že je už konec. Myslím, že na Kaze a jeho bandu budu ještě dlouho vzpomínat.

01.01.2021 5 z 5