sinfulka sinfulka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.

16.05.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neskutečná kniha, ještě teď mě z ní mrazí. O to více, když vidíte, kam ČR směřuje..

11.07.2018 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Já tyhle severský detektivky prostě miluju! Knihu jsem přečetla za dva dny a chvilkama jsem se i docela bála! :D Vraha jsem těšila cca od poloviny knihy ale stejně to byla neskutečná jízda!

21.12.2018 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Knihu jsem dočetla před několika dny a pořád nevím jestli se mi líbila anebo ne. Strašně dlouhou jsem si ji chtěla přečíst a nakonec jsem se k jejímu dočtení musela nutit. Myslím, že ji plně ocením až s odstupem času. Na druhou stranu musím říct, že i když mě tolik neoslovila, je to asi jedna z mála knih, kterou bych si přečetla znovu.

15.08.2018 4 z 5

Brilantní kniha, přečetla jsem jedním dechem.

05.05.2023 5 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Nevím co si o tom myslet. Začátek byl strašně fajn, pak to ale trochu sklouzlo do ezo.. Určitě si něco vezmu z rozhovorů, které tu jsou popsané a mám trošku nutkání odjet karavanem do Španělska :) Ale ty ezo vsuvky mi prostě vadí, celé je to navíc takové "já, já, já". Čekala jsem, že kniha bude více o pacientech a méně o autorce.

05.05.2023 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Málem jsem při čtení umřela. Nudou. Na druhou stranu jsem čím dál tím víc přesvědčena, že napsat knihu může naprosto každý. Aby toho nebylo málo, dostala jsem dvojku jako dárek..

12.08.2016 1 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tohle může opravdu napsat jen někdo z Ameriky...

03.06.2017 3 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Nemám slov. ❤

01.08.2016 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Nic nového pod sluncem. Na to, jak o knize všichni básní, to žádnej převrat není. Prostě všechno co všichni víme, jen se tím neřídíme..

29.07.2016 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Fascinuje mě, s jakou lehkostí píše autor o pártě "studentů", kteří vyrůstají na internátě a vy přitom celou dobu víte, že to tak idylické nebude. Nepochopitelné pro mě bylo, že se nepokusili o útěk, ale možná právě v tom bylo kouzlo celé knihy.

19.08.2018 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

"Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu."

Knížka byla super, už se těším až navštívím Florencii! Určitě brzy sáhnu po další knize od Browna.

10.07.2018 5 z 5

Nejlepší ze všech tří knih. Naprostá pecka!

31.03.2018 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Přesně jak píšou čtenáři pode mnou.. Ani mně kniha moc nesedla. Četla jsem ji asi měsíc a půl (!) a nechtěla jsem se k ní vracet. Ne protože by se mi nelíbila, ale protože byla strašně smutná, navíc jsem věděla, jak skončí a ještě ke všemu byla pravdivá..

04.11.2016 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Srdeční záležitost.

13.08.2016

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Neskutečný! A já tak dlouho odkládala čtení..
Za posledních x let jsem nečetla nic tak dobrého.

11.08.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Prvních 40 stránek bylo fakt nezáživných, tak nějak se to táhlo a chvíli mi trvalo vžít se do děje. Kniha se ale nakonec pěkně rozjela, četla se dobře a měla jsem problém ji odložit. Některé věci mi ale vadili - to, že se s dětí dělá něco, po čem každý touží a to, že se všechny postavy chovají strašně sobecky, namyšleně a ublíženě. Upřímně mi tam nikdo nebyl sympatický.

07.08.2016 4 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Ztěžejní dílo Jacka Kerouacka. Knihu budete buď nenávidět a nebo milovat.

06.08.2016 5 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Miluju a film s Malkovichem stejně tak!

30.07.2016 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Chlast, drogy, dě*ky, mafie, porno, násilí, Hollywood. Překrásný a zároveň drsný příběh Christmase Lumity, jeho matky Cetty, Ruth a vyšinutého Billa. Má nejoblíbenější pasáž je první Christmasovo vysílání ilegálního rádia v Harlemu.

29.07.2016 5 z 5