simona5r simona5r komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Posloucháno jako audiokniha - skvělý výběr narátora! :-) Jen ty zvukové efekty byly otravné. Zpočátku pro mě bylo obtížné pochopit všechny myšlenkové pochody a vědecká fakta, ale postupně mě kniha vtáhla do děje. I když jsem předtím viděla film, poslechem knihy jsem s Markem Watneym prožívala jeho příběh naplno až do konce. Po doposlouchání jsem si říkala: "Budeš mi chybět, Marku Watney."

21.04.2016 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Posloucháno jako audiokniha. Nevýhodou pro mě je, že při poslechu mám problém se zorientovat ve všech těch jménech, ale na konci to vše pěkně do sebe zapadne a dává smysl - byť jsem si ještě chvíli před koncem říkala, že tohle teda Nesbo nedomyslel a moc se do toho zamotal, tak mě konec mile překvapil.

09.04.2016 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Posloucháno jako audiokniha (super výběr narátorky, Valérii dávám 5 hvězdiček). Elsu jsem si už od začátku moc oblíbila. Je to velmi chytré a neobyčejné děvče a její hlášky mi často vykouzlily úsměv na rtech. Pohodový poslech, cesta autem probíhala pak mnohem příjemněji. :-)

14.03.2016 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Posloucháno jako AUDIOKNIHA. Možná to bylo i díky tomu, že knihu opět fantasticky namluvil Martin Stránský, ale jsem s pokračováním knihy velmi spokojená. 1 hvězdičku ubírám za pro mě někdy náročnou terminologii v oblasti počítačů, ve které jsem se chvilkami ztrácela.

07.03.2016 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Zatím nejslabší díl. Zbytečně zdlouhavé popisy, místy velmi nudné.

14.02.2016 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Skvělá knížka, která mě vtáhla do děje. 2 prolínající se příběhy, které spojuje obraz. Základem je, že naděje umírá poslední :-)

05.02.2016 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Posloucháno jako audiokniha - Martin Stránský je v roli narátora prostě úžasný, skvěle člověka vtáhne do děje! Děj opět skvěle promyšlený, až do konce jsem tajila dech a fandila Lisbeth, aby to přežila.

23.01.2016 5 z 5

Žít a přežít Žít a přežít Reinhold Messner

Bohužel jsem se do knihy nedokázala vůbec začíst. Hodně jsem se musela nutit, abych knihu vůbec dočetla. Velmi často se jeho názory a myšlenky opakují a jsou opletené velkou nicneříkající omáčkou. Jedinou část knihy, kterou jsem si užila, byly kapitoly, kdy popisoval své zážitky z cest.

11.01.2016 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Bohužel kniha není zdaleka tak dobrá, jak by člověk dle všech příslibů "bestselleru" čekal. Obrovské plus a porci hvězdiček za to, že jsem poslouchala jako AUDIOKNIHU, která byla velmi pěkně zpracovaná. Zato samotný příběh byl zbytečně moc roztahaný, a tak nějak pořád dokola. Ani samotný konec mě až tak moc nepřekvapil.

08.01.2016 3 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Jako oddechovka, u které člověk nemusí přemýšlet, je knížka fajn. I když mi bylo jasné, jak to dopadne, na konci knížky jsem byla ráda, že můj odhad byl správný. Happy endy mám prostě ráda :-D Co bych chtěla pochválit, je poukázání na to, že svět online není vždy takový, jak na první pohled vypadá.

06.01.2016 2 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Poslouchala jsem jako audioknihu. Začátek byl pro mě pomalý a složitý na zorientování pro výskyt mnoha postav. Postupně mě ale kniha pohltila a začala jsem Sonymu fandit. Dobře vymyšlený příběh a konec slibující pokračování :-)

17.12.2015 4 z 5

Body Book Body Book Cameron Diaz

Knihu bych doporučila lidem, kteří nemají vůbec žádnou představu o zdravém životním stylu a fungování lidského těla. V tomto případě je kniha velmi vhodným odrazovým můstek za změnou životosprávy.
Jelikož jsem lékařka, tak mě osobně kniha v ničem nepřekvapila ani neobohatila, jen jsem si při čtení potvrdila, že mé snahy o zdravý život jsou správné. Knihu jsem dočetla jen z důvodu, který vystihuje Cameron Diaz ke konci knihy: "Kdybyste neměli sebedisciplínu, ani byste tuto knihu nedočetli.".

07.12.2015 2 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Tak, jak mě nadchnul první díl, tak druhý mě hodně zklamal. Ani jsem tu knížku nedočetla celou (a to se mi moc často nestává).

23.07.2014 1 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Dan Brown nezklamal. Jako vždy dočtení 1 kapitoly láká začít číst hned tu další. Vše se odehrává v 1 den a zápletky jsou občas překvapující. Jen místy bylo podle mě zbytečně moc popisů míst, ale aspoň jsem si mohla pěkně představit místo děje.

06.01.2014 5 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

knížka od Lanczové opět nezklamala :-)

20.12.2013 4 z 5

Falešná stopa Falešná stopa Jilliane Hoffman

Téměř do poslední chvíle člověk přesně neví, jak celá kniha skončí :-)
Jen škoda, že název knihy odhaluje až moc.

12.08.2013 4 z 5