simona5r simona5r komentáře u knih

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Jojo Moyes je má oblíbená autorka, takže v hodnocení nedokáži být úplně nestranná. Ale tahle knížka je prostě úžasná a milá a čte se sama :-)

05.01.2018 5 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Posloucháno jako audiokniha, výkon narátorů byl opět perfektní, moc jsem si poslech užila. Zpočátku mě "žabomyší války" Margaret a Liena už pěkně vytáčely. Možná to bylo tím, že už je to 3. čínský thriller v řadě, co poslouchám. Ale ten závěr můj názor zlepšil.

04.01.2018 5 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Miloučké jednohubkové "čtení" :-)

25.12.2017 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Rozhodně kniha, která by měla být povinnou literaturou. Rozšířila jsem si své niterné politické rozhledy. I když někdy jsem se cítila dost pesimisticky ohledně naší budoucnosti, tak uvidíme, co nám život přinese. Často je zde zmiňována čtivost, která ale v mém případě neplatila. Možná to bylo tím, že jsem knihu četla často unavená, ale bylo to pro mne náročné čtení.

24.12.2017 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Posloucháno jako audiokniha a moc jsem si to užila. I když jsem dlouho tušila, kdo za tím vězí, ten malý "zvrat" na konci mě překvapil. Jediné co mi vadilo, byla čínská jména, ve kterých jsem se nedokázala orientovat a pamatovat si je. A taky mě trochu mrzelo, že se vůbec nezmínila rýžová aféra z minulého dílu. Ale celkově to bylo příjemné "mayovské" čtení.

21.12.2017 4 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Ulítle odpočinková kniha, která člověka pobaví a na chvíli odvede od vlastního života.

15.12.2017 3 z 5

Náš život pod pěti kruhy Náš život pod pěti kruhy Emil Zátopek

Krásné přiblížení do života Zátopkových, často jsem měla pocit, že dané chvíle prožívám spolu s nimi. Jen občas bylo čtení zbytečně zdlouhavé.

15.12.2017 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Posloucháno jako audiokniha - výkon narátorů perfektní, je super, že knihu čte žena a muž. Knihy od Petera Maye mě baví, protože to není jen čistě detektivka, ale také seznámení s daným místem a zvyklostmi.

10.12.2017 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Příjemné oddychové čtení, kdy se prolínají životy 2 generací. Musím přiznat, že vyprávění o životě babunie se mi líbil mnohem víc.

02.12.2017 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Posloucháno jako audiokniha. Skvělá oddechovka při jízdě autem :-) Mám malou dcerku, tak jsou mi některé situace blízké, jiné jsou sice trošku už přitažené, ale celkový dojem je úsměvný.

27.11.2017 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Pozitivní ohlasy na knížku mě přimělo si ji nakonec taky přečíst. Bohužel ale nechápu, proč je kolem ní takové pozdvižení. Ano, je to přiblížení života v Neapoli v 50.letech. Ano, je to příběh (ne)přátelství 2 odlišných dívek. Ano, je to hezky napsané. Ale pro mě to nebylo čtivé a hlavně mě to nudilo. Možná za to může to přílišné vychvalování a natěšení, jaká senzace tato kniha bude.

23.11.2017 3 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Posloucháno jako audiokniha. Poslech jsem si moc užívala, vždy jsem se těšila, až budu moct zase poslouchat dál, abych zjistila, co se bude dít hlavním hrdinkám. Jen škoda, že kniha je tak krátká a nemůže jít do hloubky a popisu dané doby. Na druhou stranu to určitě nebylo cílem a je to jen pozadím pro vyprávění životů docela obyčejných žen.

20.11.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Posloucháno jako audiokniha. První seznámení s Lars Kepler. A ufff, budu si muset dát od něj na chvíli pauzu. Příběh byl promyšlený, ale popis místy velmi naturalistický a někdy zbytečně zdlouhavý.

10.11.2017 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Lisbeth opět nezklamala a já jsem si její příběh užívala i po počátečním pomalém rozjezdu knížky. Posloucháno jako audiokniha a výkon Martina Stránského je naprosto skvělý!

08.11.2017 5 z 5

Nebudu nenávidět Nebudu nenávidět Izzeldin Abuelaish

Kniha mi rozšířila obzory o tom, jak to (ne)funguje v pásmu Gazy. Klobouk dolů, že si autor dokáže stále zachovávat optimismus.

04.11.2017 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Knížku jsem četla hned po přečtení 1.dílu, který se mi líbil o trošku víc. Laia mě občas začínala štvát. Jinak mě ale kniha opět perfektně udržovala v napětí. Elias je můj favorit :-)

25.10.2017 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Přečteno jedním dechem. Celou dobu jsem byla udržována v napětí, fandila jsem Eliasovi a Laiae, některé s nimi nenáviděla a měla jsem pocit, že tam jsem s nimi.

19.10.2017 5 z 5

Nová Odysea - Příběh evropské uprchlické krize Nová Odysea - Příběh evropské uprchlické krize Patrick Kingsley

Pokud chce být člověk alespoň trochu v obraze současné uprchlické krize, tak je tato kniha "must read". Jak autor poukazuje, není možné příliv uprchlíků zastavit, ale je možné ho lépe regulovat.

09.10.2017 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Posloucháno jako audiokniha, perfektní výkon Jiřího Dvořáka. Kniha mě od počátku vtáhla, je super, že se člověk dozví něco nového z historie. A ten závěr. No prostě paráda. Doporučuji :-)

06.10.2017 5 z 5

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Měla jsem problém se do knihy začíst, často mě mátlo, kdo vlastně příběh vypráví. Nezávazný život mi není blízký , možná proto mě kniha vůbec neoslovila.

30.09.2017 2 z 5