Simikik Simikik komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Jsem totalne sokovana, jak nekdo muze takhke dobre neco napsat! To je tak dobre napsana knizka, ze jsem si ji davkovala po kousickach, aby mi dlouho vydrzela! Poslednich 200stran uz to ale neslo! Ja se tak tesim na dalsi dil️

20.10.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Já snad začnu mít ty detektivky ráda.. Jsem nadšená z prolínajících se dějů. Z toho, jak se jednotlivé postavy rozvíjí a jejich reálnost je hmatatelná. Žijí. Bravurně popsaná situace alkoholičky. Myslím, že si spisovatelka dala obrovskou práci se sondou do této tématiky. Děj gradující a vrcholící do poslední vtěřiny.

18.02.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Já mám pocit, že tahle kniha neoptřebuješ žádný jiný komntář než : "prosímvás to si přečtěte!"

11.05.2021

Hana Hana Alena Mornštajnová

Druhá světová válka v knize zuří celou svojí děsivostí. V kniha je mnoho emocí, které tíží a bolí. Je rozdělena do několika částí za každého hrdinu, který se v knize nachází. V řádcích se prolíná současnost s minulostí a postupně se odkrývá silný příběh jedné židovské rodiny a lidí, kteří s nimi měli něco společného. Je to úžasná kniha plná něhy. Myslím si, že po Říkali mi Leni je to má druhá nejoblíbenější kniha z doby druhé světové války.

13.05.2018 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Erik T. popisuje hodnoty české společnosti, na kterých si stojíme a které jsme postupně opouštěli. Kniha o lidech, kteří tvoří/řili naše dějiny. Dobře sesumírované myšlenky a fakta, jenž by si měl přečíst každý občan. Chvílemi mi bylo až ouzko ze všech těch chyb, které se nám dějí před očima a nemáme dost rozumu na to, abychom se poučili! Během četby se dobře orientuje a kontext je vždy srozumitelně vepsán, a tak se i já, laik, mohu trochu zorientovat v politickém světě naší malé, milé republiky s kontextem, souvislostmi a historickým pozadí. Děkuji za tuto možnost.

01.04.2018 5 z 5

Magor a jeho doba Magor a jeho doba Marek Švehla

Bezvadně sepsáno! Souhrně, někdy sem tam autor přeskočil v ději a obobí, ale bravurně se vrátil zpět, takže má čtenář pocit, že opravdu jde ve stopách života I.M.Jirouse. Po dočtení mi šla úplně husí kůže!
Díky za toto dílo! Díky za Magora!

12.01.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

"Přečteno" jako audiokniha, znám ji ale téměř nazpamět. S každým novým přečtením objevuji novou hloubku knihy. Nikdy jsem moc nechápala proč je to tolik ceněná kniha na filosofické úrovni, když je to vlastně "jen" příběh. S postupem let ( asi tím jak stárnu) ji začínám rozumět a vracím se k ní ráda.

30.06.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová se pro letošní rok stala mou nejoblíbenější spisovatelkou. V knize se postupně odkrývají příběhy lidí, nic není prozrazeno zbytečně dopředu. Píše logicky a posloupně, krásně vykresluje povahy a myšlenky lidí. V této publikaci se věnuje rodinnému osudu ve 20 a 21.století, kdy komunismus byl někým milován a jiným zatracován a to jak se život může zvrtnout a plout jiným směrem, než jsme očekávali.

27.07.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha se četla velmi dobře. Ačkoli mi přijde velmi důležité připomínat a neustále aktualizovat informace o hrůzách z táborů, tahle kniha nepřidala nic moc nového. Vlastně je to "jen" další romantický příběh v hrůzách. Historické nepřesnosti bych v beletristickém díle i přesla, ale tady docela dost bijí do očí. Knihu jsem si zakoupila a teď si říkám, že jí ve své knihovně opravdu mít nepotřebuji. V tomto případě marketing opravdu přestřelil.

28.11.2020 1 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Konečeně jsem knihu dočetla, ale musím se přiznat, že nakonec v překladu 21. století. Se staročeštinou jsem se příšerně natrápila a utíkaly mi skvosty, které se v řádkách ukrývají! V první polovině knihy jsem si neustále opakovala, jak je možnožné, že ji nepsal dnes?! Nu, lidé jsou stejní po staletí a jejich žádosti se holt nemění. Posledních 50 stran mi utíkalo rychleji než první část knihy, poutník se tam totiž stává křesťanem a jeho víra v Boha dostává krásnou podobu. Je tu ale cítit tlak na osobní zbožnost a uzavřenost před světem. Jednota bratrská tu v J. A. Komenském zanechala svoji stopu. Ale i tak je to opravdu ohromné dílo, silné svoji aktuálností, touhou po dobrém a lepším já.

21.03.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Rodinný příběh, tragédie z období Stalinovi vlády, kdy lidé umírali jeden za druhým. V knize nechybí ani romantická zápletka a musím říct, že jsem vyprávění věřila a jeho reálnost mě překvapila. Díky za takové okénko do historie, kterou je dobré si připomínat a aktualizovat.

27.07.2019 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Děsivé setkání s režimem, který nikdy nechci zažít. Goerge Orwell se v textu střetává s nenávistí, láskou, zoufalou touhou po moci a ovládání. Hlavní hrdina se snaží nepodlehnout a jít mimo, nakonec ale i on sám je přemožen mocí strany. Smuný příběh o komunistickém režimu, který se v knize rozvíjí a odkrývá svá tajemství. Realistické výpovědi o nemilém režimu jsou děsivé a těžké na čtení. Detailně vypsané pasáže se četli téměř samy, ale hloubka byla mnohdy depresivní.

20.06.2018 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Geniálně napsané! Četla jsem kdysi dávno. V posledních týdnech jsem knihu četla synovi před spaním nahlas a je to úplně jiný level. Nahlas se tedy čte náročně, ale krásně všechno vynikne.

10.02.2021

Klamársky život dospelých Klamársky život dospelých Elena Ferrante

Napsáno opravdu velmi živě, obrazotvorně. V knize je dost důkladně popsán prožívání v dospívání. Myslím si, že velmi realisticky. Až mě kolikrát zamrazilo, když jsem si četla myšlenky hlavní hrdinky a před očima mi běžel vlastní život ve vzpomínkách. Každá vykreslená postava je v podstatě samostatným dílem, který by zasloužil vlastní příběh v jiné knize. Celou dobu mě zajímalo, jak tu konkrétní situaci prožívá ta druhá postava. Pro mě to byla první kniha od E.F. a rozhodně ne poslední.
Pokud očekáváte od knih happyend nebo rozzuzlení, raději s četbou nezačínejte.

31.01.2021

Dokonale napsáno. Četla jsem synovi před usnutím a bylo to na čtení nahlas někdy dost krkolomné, ale stálo to za to!

11.11.2020 5 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Miluji od dětství a musím říct, že něco doceňuji až dnes!

07.07.2020 5 z 5

Stopařem na této zemi Stopařem na této zemi Ladislav Heryán

Milý Láďo, knihu jsem čítala ve vlaku několik málo dní. Znovu si uvědomuji, jak moc je potřeba činit dobrodiní a milovat. Milovat celou duší, celým srdcem i tělem.

Z jednoho z příběhu jsem si vštípila otázku: "Kdo je věřící?" a větu: "Tak jako my jsme závislí na Božím dobrodiní, jsou lidé kolem nás zavislí na milosrdenstvím našem!" Moc díky!

29.08.2018 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Nestarnouci klasika. Vzdycky, kdyz nevim co by, tak si vezmu Lolitu a zase je svet v poradku. Kvalitni cteni, ktere vas fascinuje, znechucuje a pohlti zaroven.

20.10.2021 5 z 5

Káťa a Škubánek Káťa a Škubánek Josef Lamka

Jako dite jsem evidentne nedocenila vtip, ktery si kniha nese napric pribehy! Skvostne!

09.03.2021 5 z 5

Sami na této zemi? - O Boží přítomnosti mezi námi Sami na této zemi? - O Boží přítomnosti mezi námi Ladislav Heryán

Čtvrtá kniha od L., kterou jsem zase zhltla jedním dechem. Je to lehce psaný text, který se jakoby živě odehrává na bílém papíře. Jakobych tam byla pokaždé s ním a cítila a vnímala stejně jako on. Životní příběhy prožité v lásce a v Bohu. Až teď u této třetí knihy mě napadlo, že ačkolli se snaží být reálný i ve svých myšlnekách a činech, které třeba někdy nejsou tak dokonalé, všechny příběhy jsou zakončené tak trochu sladce, voňavě a nebolavě. Nicméně, jedná se o autorovu biografii, jsem ráda, že je taková jaká je.

24.03.2020 5 z 5