shmaic shmaic komentáře u knih

Ze začátku vtipné, až nečekaně, ale pak to celé tak nějak splyne a stane se z toho večerníčkové vyprávění.

02.09.2018 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhy dil uz neni tak zabavny, jako prvni, porad ale pobavi. Je to jen v tom, ze clovek uz vi, co muze od autora cekat.

22.07.2018 3 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

skvela kniha, jdu setrit na teslu

12.07.2018 5 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Skvělá knížka, která v nadhledu ukazuje, jak je život jednoduchý, jen to v tu chvíli nevídíme a neuvědomujeme si to.

12.06.2018 5 z 5

Útvary Specnaz: důvěrná zpráva o elitních sovětských jednotkách Útvary Specnaz: důvěrná zpráva o elitních sovětských jednotkách Viktor Suvorov (p)

radeji nad obsahem nepremyslet.

26.05.2018 5 z 5

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Jedna z nejlepsich.

01.05.2018 5 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Smutná kniha netradičně ostře podávající realitu konce 2. světové války v severských státech. Místy i na můj vkus trochu vulgární, ale jaksi to tak celé nějak zapadá do surovosti tehdejších časů.

14.03.2018 5 z 5

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Škoda, že se ta nádherná čeština zvrhla v prostou romanci.

16.02.2018 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

nejdřív mně ta myš vůbec nezajímala, pak mi postupně začala vadit a nakonec, když příběh končil a Král o ní zase začal, mě už vyloženě obtěžovala. jinak dobrá knížka.

08.02.2018 4 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

naprosto dokonale. uplne me to pohltilo pri behani a cestach do prace natolik, ze jsem jezdil podle predpisu a behal vetsi vzdalenosti.

21.01.2018 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Štefan nezklamal a ja nemohu jinak, nez 5 hvezd. Psycho thriller od a do z vcetne vseho zvrhleho a zvracen ho, co v Kralove podani pusobi tak prirozene...

23.12.2017 5 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

zajimalo by me, jestli se to od te doby nejak zmenilo...

30.11.2017 5 z 5

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Pekna oddechovka.

15.11.2017 5 z 5

Fukušima I poté Fukušima I poté Vladimír Wagner

skvělá kniha. doporučuji přečíst všem protijaderným aktivistům, aby si uvědomili, ze jejich zelená politika není nic jiného, než ropný lobbing.
Při těch hospodských kecech o solarech se mi obrací žaludek

07.11.2017 5 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Velmi dlouhá kniha dopodrobna líčící příběh, který bych nechtěl prožít.

03.10.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

nemohu jinak, než hodnotit naprostým maximem. takto neotřelý pohled na válku se ke mně ještě nedostal. nenásilné a nikdy nenudící vyprávění skládanky, jejíž díly nakonec v několika časových rovinách tvoří celek

03.08.2017 5 z 5

Střetnutí s medúzou Střetnutí s medúzou Arthur Charles Clarke

Ve srovnani s Klarkovyma ostatnima knihama byla tato dost o nicem, jen takova exaktni scifi z nekonzistentnich celku a nedotazenych myslenek. Velke zklamani.

20.07.2017 1 z 5

Konec dětství Konec dětství Arthur Charles Clarke

Skvela kniha, ve ktere Clarke opet nesetril casem (ale rozhodne jim neplytval). Mrazivy konec, zamotany dej plny filosoficna a solidni najezd. Myslenka, kterou se pravdepodobne inspirovalo mnoho dalsich autoru knih a filmu...

18.07.2017 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Naproto skvělá kniha. Kdysi jsem viděl film, který jsem asi vůbec nepobral, ale vybavuji si, že od knížky se dost lišil. Shodou okolností jsem tento týden četl report jedné ze dvou skupin hooliganů, kteří se šli pobít, přišlo mi to takové nějaké povědomé..

07.07.2017

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Skvela kniha, kdo pise, ze se v ni nic nedeje, od zivota asi zatim moc nedostal. Dean rekl, ze se jede do Mexika. No a ja jsem si rekl proc ne...

04.07.2017 5 z 5